Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
2 dekodery UPC.
Autor Wiadomość
qcho 
Klikacz

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 3
Wysłany: 19-09-2006, 17:11   2 dekodery UPC.

Mam zagwozdke:
MAm 3 oddzielne gniazda UPC w mieszkaniu( w roznych pokojach ) i na kazdym aktywowany jest pelny pakiet+HBO+CANAL+.
Instalator przyniosl dekoder i wszystko ladnie chodzi na tym dekoderze na kazdym gniazdku.
I teraz pytanie: MAm tez stary dekoder GI, ktory uzywalem na starym mieszkaniu i chcialem
go podlaczyc w drugim pokoju,m zeby nie musiec przenosic tego nowego. Wszystkie kanaly niekodowane chodza, ale HBO i Canal+ sa zablokowane - tak jakbym nie wykupil tych kanalow.
Czy ten stary dekoder wymaga tez jakiejs aktywacji, zeby odbieral kanaly kodowane???
O co tu chodzi?
 
 
trillevip 
Klikacz

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1
Wysłany: 19-09-2006, 17:35   

A masz podpisaną umowę na ten stary dekoder
 
 
qcho 
Klikacz

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 3
Wysłany: 19-09-2006, 20:24   

Nie mam.Myslalem,ze wystarczy podpisana umowa na pelen pakiet +HBO+canal, tzn ze musze
kazdy dekoder "formalizowac?"
 
 
Bombaj 
Klikacz


Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 16
Skąd: Wawa
Wysłany: 19-09-2006, 23:23   

nie da sie podłączyć bez płacenia drugiego abonamentu za kablówke, a przynajmniej kiedyś mi tak technik odpowiedział jak sie spytałem,żeby podłączyć drugi dekoder
_________________
 
 
 
kaz 
Klikacz

Dołączył: 25 Gru 2005
Posty: 4
Wysłany: 20-09-2006, 00:25   

Witam !!!
Podobno te dekodery są "adresowalne" tzn. każdy z nich ma swój number, a kablówka wysyła jakieś kody oznaczające co który ma dekodować, coś takiego jak MAC adres. Sądzę że jakby poznać adres tego legalnego i zmienić temu drugiemu na ten sam (klon???) to teoretycznie powinno działać. Pytanie dla fachowców od hardu i softu: Jak to zrobić ??? Oczywiście w celach wyłącznie edukacyjnych. :lol: :lol: :lol:
 
 
Bombaj 
Klikacz


Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 16
Skąd: Wawa
Wysłany: 20-09-2006, 01:22   

W okresie od jakiego są te "nowe" dekodery były u mnie dwie wymiany i tak podczas pierwsze technik za pomocą krótkofalówki łączył się z bazą i podawał nr tego dekodera,żeby był odblokowany canał +, natomiast ostatni podczas wymiany nic takiego nie miało miejsca,może poprawili technike i teraz jest toprzypisane to abonenta,ale nie mówie napewno
_________________
 
 
 
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-09-2006, 22:54   

a mam pytanie jakie teraz UPC daje dekodery czy te same GI czy cos nowego? bo szczeze mowiac te GI byly do bani nawet wyjscia stereo nie mialy na cinczach :!:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-09-2006, 23:24   

To że był monofoniczny to jeszcze nic on nawet nie potrafił nawet przekazywać sygnału z anteny dalej, co oznaczało ciągłe przekładanie kabli jeśli ktoś chciał skorzystać np z video.
  marekd@jabberpl.org
 
100mek 
Klikacz

Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 21-09-2006, 00:00   

ja dekoder puscilem przez video, a sygnal z video rozprowadzilem po pokojach sygnalem antenowym, jakos chodzi :o )
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-09-2006, 02:57   

100mek, ale ja pisałem o tym prehistorycznym dekoderze który nie posiadał nawet mostka i gdyby go podłączyć tak jak napisałeś nie można by np nagrywać programów na video. A gdyby były 2 telewizory to nie szło by na nich oglądać 2 różnych rzeczy (nawet niekodowanych).
  marekd@jabberpl.org
 
qcho 
Klikacz

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 3
Wysłany: 21-09-2006, 13:13   

To sa te stare dekodery General Instruments.
Mnie denerwuje to,ze maja wyjscie mono,
przy przelaczaniu kanalow czasami robia sie opoznienia ( 2-3sec)
dopoki nie przejdzie przez kanal 20 ( Eurosport) - wtedy przyspiesza
i kanaly przelacza naormalnie - nie wiem o co w tym chodzi.

Tez moglbym rozprowadzic sygnal przez magnetowid, ale po pierwsze nie
chce puszczac kabli po mieszkaniu ( po to wlasnie zainstalowalem 3 gniazda !!)
a po drugie i tak mialbym w kazdym pokoju ten sam kanal kodowany.
 
 
Grzesiek 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Mar 2005
Posty: 138
Skąd: Warszawa-Mokotów
Wysłany: 21-09-2006, 13:15   

Bombaj napisał/a:
nie da sie podłączyć bez płacenia drugiego abonamentu za kablówke, a przynajmniej kiedyś mi tak technik odpowiedział jak sie spytałem,żeby podłączyć drugi dekoder



Nie no jak? Jesli na dwa telewizory - to w porzadku, bo na tyle mozna rozdzielic sygnal bez utraty jakosci. Drugi dekoder i placi sie jeden abonament za pakiet pelny i dwa za dwa dekodery. Tak uslyszalem swojego czasu na infolinii.

Swoja droga, czy to jest na prawde warte swej ceny, ten caly canal+ i hbo? Przez pol roku posiadania obejrzalem duzo filmow... przelaczajac miedzy kanalami, bo tak czesto sa powtorki, ze specjalnie nie trzeba sie martwic, ze sie czegos nie zobaczy...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: