Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogaduchy o ofercie/promocjach w PLAY (UPC) - część 6
Autor Wiadomość
art_ii 
Klikacz

Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 14
Wysłany: 11-01-2019, 22:52   

KOCUREK1970 napisał/a:
Nie - po prostu im droższą wcześniejszą ofertę miałeś, tym więcej można ugrać po nowemu, bo operator w razie spełnienia zamierzeń klienta może znacznie więcej stracić na odejściu klienta niż obniżając klientowi cenę bardziej wypasionego pakietu.


Ciekawe podejście. To teraz napisz mi jaki jest łączny koszt: utrzymania i rozwoju infrastruktury, kadrowy i inny związany z bieżącą obsługą - przypadający na jednego klienta? Lepiej jest stracić klienta (i nie mieć żadnego związanego z tym zysku) niż obniżyć cenę/dodać pakiet i sączyć cashflow przez 24 miesiące?
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-01-2019, 22:55   

Darth Vader napisał/a:
"Na mocy decyzji prezesa UKE operatorzy podlegający regulacji będą musieli udostępnić zainteresowanemu konkurentowi infrastrukturę pasywną: np. przyłącza w piwnicach, na klatkach schodowych, a także kabel wchodzący do mieszkania, jeśli abonent zdecyduje się na zmianę dostawcy."

Jeżeli to się uda to zwiększy się konkurencja i łatwiej będzie o korzystną ofertę.
I abonentów będzie zdobywał nie ten kto ma aktualnie największy zasięg tylko ten kto ma najlepszą ofertę i cenę

Z tego co czytam, to chodzi jedynie o infrastrukturę w budynkach. Bo niby jakim cudem jakiś inny operator miałby podpiąć się pod światłowód np. UPC i udostępniać nim swoją ofertę?
A jeśli konkurencyjny operator wchodzi na osiedle ze swoim światłowodem, to przecież i położy już swoje kable w budynkach. Po co ma korzystać z kabli innego operatora?
Tak więc wstrzymałbym się z tym hurraoptymizmem. ;)
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 11-01-2019, 23:00   

tym bardxiej ze budynki po.2013 roku musza juz miec pelna infrastrukturę kablowa wykonana wg standardu dla operatorów

także jak zwykle bicie piany i nic wiecej
Ostatnio zmieniony przez GDA 11-01-2019, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 11-01-2019, 23:10   

art_ii napisał/a:
Ciekawe podejście. To teraz napisz mi jaki jest łączny koszt: utrzymania i rozwoju infrastruktury, kadrowy i inny związany z bieżącą obsługą - przypadający na jednego klienta? Lepiej jest stracić klienta (i nie mieć żadnego związanego z tym zysku) niż obniżyć cenę/dodać pakiet i sączyć cashflow przez 24 miesiące?

Najpełniejszą informacje uzyskasz tu:
UPC Polska
Murckowska 14C,
40-265 Katowice
To nie żadne ciekawe podejścia a ekonomia.
Z abonenta za 150 zł mają więcej zysku niż z abonenta za 90 - to nie powinni Ciebie dziwić.
Więc co w tym dziwnego, że pierwszemu idą bardziej na rękę niż drugiemu.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 12-01-2019, 01:12   

magda0 napisał/a:
Chciałabym dopytać jaka jest nazwa tego pakietu który wynegocjowałeś?

Chodzi o to co mam w stopce? W większości już te promocje nie obowiązują. Podstawa to THH XII 2018-2: Horizon Select + 250@300mbs 69zł, Upgrade Max 13zł, Mistrzowski Multiroom 3zł, Mistrzowski MegaSport 2zł, Twój Pakiet Polsat Sport Premium III 0,99zł.

M. napisał/a:
zylx:
Ogromne dzięki za pomoc i poprowadzenie za rączkę przez ten temat, doceniam cierpliwość i chęci.
Udało się. Darmową instalację też ugrałem

Dzięki za miłe słowa, cieszę się, że Ci się udało i jesteś zadowolony. Wiesz, wczoraj mi tutaj ktoś pisał, że przez to że pomagam, potem ludzie maja do mnie pretensje :p Compala udało się ugrać?

M. napisał/a:
Eleven wypowiedziałem,

Upewnij się czy na pewno i czy skutecznie. To musi być konkretny formularz, który normalnie jest zablokowany i dopiero pracownik UPC jest w stanie Ci go odblokować na 48h. Bezpieczny Internet będziesz mógł odmówić po aktywacji nowych warunków.

KOCUREK1970 napisał/a:
Więc tezę, że konkurencja spowoduje spadek cen usług już możemy włożyć miedzy bajki.

UPC jest bardzo konkurencyjne w segmencie 80-100zł, ale ostatnio mocno odpuściło niższy segment pozbywając się ofert w zakresie cen 30-50zł. Konkurencja tutaj ma oferty, także może się okazać, że w tym segmęcie UPC będzie musiało powalczyć bardziej.
art_ii napisał/a:
Tutaj można sobie wyczytać, że oferty "tylko dla nowych" może otrzymać również obecny klient.

Zawsze możesz spróbować u innego konsultanta. Albo przejść do konkurencji. Naważniejsze to mieć alternatywę, jeśli gdzieś jest lepiej to nawet nie będziesz tęsknił.
MrPepka napisał/a:
A ja ci piszę, że się nie da. I kto teraz mówi prawdę?

Na pewno nie Ty. Popatrz ile obecnych użytkowników dostało niedawno ofertę dla "nowych". UPC to jest sobie same wine: raz, że przedstawia ofertę dla nowych atrakcyjniejszą niż utrzymaniową (co może sens biznesowy ma, ale wizerunkowo to porażką), a dwa, że sami przymykają oko na zapisy w własnych regulaminach.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 12-01-2019, 01:55   

Cytat:
UPC to jest sobie same wine: raz, że przedstawia ofertę dla nowych atrakcyjniejszą niż utrzymaniową (co może sens biznesowy ma, ale wizerunkowo to porażką)

:lol: :lol: :lol:
I co jeszcze? Trzeba werbować nowych klientów i powiększać swój zasięg.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 12-01-2019, 02:02   

zylx napisał/a:
UPC jest bardzo konkurencyjne w segmencie 80-100zł, ale ostatnio mocno odpuściło niższy segment pozbywając się ofert w zakresie cen 30-50zł.

Widocznie UPC uznało, że segment ten cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem, co same promocje Happy potwierdzają.
zylx napisał/a:
Konkurencja tutaj ma oferty, także może się okazać, że w tym segmęcie UPC będzie musiało powalczyć bardziej.

I cóż za te 30-50 zł ta konkurencja oferuje?
Wystarczy poczytać co ludzie o jakości tv piszą w Vectrze, o necie w MM - niska cena to i niska jak widać jakość usług.
Co do clou sprawy - przy założeniu, że UPC będzie zainteresowane takim segmentem cenowym, czemu znowu oferty Happy zaprzeczają.
Nie liczyłbym tu, że pojawią się oferty za 30-50 zł - za drzwiami 4K, net 1Gb a to wymaga nakładów i zwrotu kosztów w postaci jeszcze wyższych abonamentów.
Nie wszyscy z tego skorzystają, ale wszyscy klienci za to zapłacą (unowocześnienie sieci szkieletowej).
Będzie coraz drożej.
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1652
Wysłany: 12-01-2019, 06:14   

KOCUREK1970 napisał/a:
zylx napisał/a:
UPC jest bardzo konkurencyjne w segmencie 80-100zł, ale ostatnio mocno odpuściło niższy segment pozbywając się ofert w zakresie cen 30-50zł.


Wystarczy poczytać co ludzie o jakości tv piszą w Vectrze, o necie w MM - niska cena to i niska jak widać jakość usług.
Co do clou sprawy - przy założeniu, że UPC będzie zainteresowane takim segmentem cenowym, czemu znowu oferty Happy zaprzeczają.

UPC pod względem jakości też nie błyszczy (też wystarczy poczytać co ludzie piszą)tak wiem zaraz napiszesz, że to wina sprzętu a nie UPC ale jak by nie patrzył to samo UPC ten sprzęt dostarcza. Tak więc zostaje tylko cena
_________________
  ogromny
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 12-01-2019, 08:03   

ogromny napisał/a:
UPC pod względem jakości też nie błyszczy (też wystarczy poczytać co ludzie piszą)tak wiem zaraz napiszesz, że to wina sprzętu a nie UPC ale jak by nie patrzył to samo UPC ten sprzęt dostarcza.

Biorąc pod uwagę liczbę abonentów UPC a liczbę łączną abonentów wszystkich pozostałych operatorów - samo UPC na liczbę 1,5 mln wypada znacznie lepiej niż tamci przy podobnej liczbie abonentów.
Bije UPC tamtych i ofertowo i sprzętowo (bo tu Cię zaskoczę, jak i Vectra tak i MM również mają problemy sprzętowe a sami ten sprzęt dostarczają).
ogromny napisał/a:
Tak więc zostaje tylko cena

Znasz takie powiedzenie "tanie mięso psy jedzą"?
Niska cena, niska jakość usług bo nie ma z czego finansować podnoszenia standardów, poprzeczki i polepszać oferty. To się nie zemści na firmie a odbije na abonentach.
Popatrz na oferty komórkowe - wszędzie marudzenie, choć abo po 20 zł ludzie mają za full nolimit.

Kiedy w UPC Polska zagości 4K z nowym dekoderem i odpowiednim kontentem, wszędzie net 1Gb +fon - obstawiam za to cenę minimum 200 zł, ale coś czuję tu cenę 249zł. Ty mi mówisz, że nikt tego nie weźmie, a ja Ci odpowiadam, tak samo jak ludzie nie biorą srajfonów w kredycie na 36mc abonamentu z "ratą" abo 150zl/mc :mrgreen:
Będą to łykać jak pelikan żabę.
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1652
Wysłany: 12-01-2019, 08:53   

[/quote]Kiedy w UPC Polska zagości 4K z nowym dekoderem i odpowiednim kontentem, wszędzie net 1Gb +fon - obstawiam za to cenę minimum 200 zł, ale coś czuję tu cenę 249zł. Ty mi mówisz, że nikt tego nie weźmie, a ja Ci odpowiadam, tak samo jak ludzie nie biorą srajfonów w kredycie na 36mc abonamentu z "ratą" abo 150zl/mc :mrgreen:
Będą to łykać jak pelikan żabę.[/quote]
Nigdzie nie napisałem, że nikt nie weźmie, podejrzewam, że się sprzeda i niech się sprzedaje nawet i za 300 ja akurat nie mam dużego parcia na Tv. Ale na chwilę obecną sprzętowo leżą compal, horizon to miałem i dziękuję bardzo. Na chwilę obecną praktycznie tylko to jest dostępne i zarazem porzucone.Zwazonem też jest różnie z tego co widać po opiniach.
_________________
  ogromny
 
M. 
easy master

Dołączył: 08 Sty 2019
Posty: 21
Wysłany: 12-01-2019, 10:55   

zylx napisał/a:
Compala udało się ugrać?

Nie. Rozmowa przez telefon przy przyklepaniu umowy-nie da się, 'nie rozdajemy, proszę pisać reklamację'
Rozmowa na czacie z konsultantką - 'nie da się, przełączę do działu technicznego', a w technicznym gośc mi zaproponował jakiś wzmacniacz sygnału za 10zł/mies. albo opcję reklamacji.
Jeszcze któroś z nich pisało/mówiło, że rozdaję te compale tylko do szybszych netów, większych pakietów. A wszędzie argumentowałem, że 'ziomek ma taki sam pakiet co ja, ten sam problem i jemu daliście to i ja chcę'. No nie przeszło.
Złożyłem reklamację. I czekam...
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 12-01-2019, 13:03   

MrPepka napisał/a:

I co jeszcze? Trzeba werbować nowych klientów i powiększać swój zasięg.

Tylko co im da, jak zwerbują jednego nowego klienta za 90zł, a stracą dwóch na 100zł? W jaki sposób wtedy powiększą zasięg?

Korzystam też z usług operatora, przy którym UPC Polska to mała firemka, który ma zasadę, że obecni klienci dostają niezgorszą ofertę niż obecni, tzn, jeśli klient tylko chce, zawsze może skorzystać z oferty dla nowych. Więc widać da się.

Paradoksalnie w UPC Polska jest tak samo, tylko, że nie oficjalnie i czasem trzeba o to powalczyć. Efekt ten sam co u dużego operatora, tylko wizerunek na tym Cierpi co widać po postach kolegi art_ii.


KOCUREK1970 napisał/a:
Kiedy w UPC Polska zagości 4K z nowym dekoderem i odpowiednim kontentem, wszędzie net 1Gb +fon - obstawiam za to cenę minimum 200 zł, ale coś czuję tu cenę 249zł.

Bardzo lubisz dostosowywać argumenty do tezy. Kiedy piszę o polepszeniu jakości, lepszym sprzęcie, wyższym uploadzie to piszesz, ze tak się nie stanie bo nie ma zapotrzebowania, gdyż przeciętny klient internetu potrzebuje do fejsbuczka i klikania na stronkach, a tych bardziej wymagających jest może 1%. A jak piszę o tym niskim, mało wymagającym segmencie to wyjeżdżasz z 4k i 1gbs. Naprawdę uważasz, ze ktoś kto szuka oferty za 30-50zł będzie zainteresowany 1gbs czy 4k? Albo, ze takie osoby odczuja różnicę jakości pomiędzy UPC a innym operatorem?

Nowe regulacje maja zastosowanie głównie do starszych mieszkań, np w Wielkiej Płycie, gdzie faktycznie może być instalacja należąca do operatora. Wydaje mi się, że dokładnie tam mieszka target ofert za 30-50zł. I tutaj, albo UPC przygotuje nowe oferty by walczyć w tym segmencie, albo skalkuluje, ze im się to nie opłaca i odda go konkurencji. Z punktu widzenia konsumenta win-win scenario.

M.,
Daj potem znać jak sprawa się zakończyła.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 12-01-2019, 13:26   

zylx napisał/a:
Tylko co im da, jak zwerbują jednego nowego klienta za 90zł, a stracą dwóch na 100zł? W jaki sposób wtedy powiększą zasięg?

A jakie to ma znaczenie przy milionowej bazie abonentów?
zylx napisał/a:
Korzystam też z usług operatora, przy którym UPC Polska to mała firemka, który ma zasadę, że obecni klienci dostają niezgorszą ofertę niż obecni, tzn, jeśli klient tylko chce, zawsze może skorzystać z oferty dla nowych. Więc widać da się.

Każda firma kieruje się swoją polityką. Zresztą co to za firma większa od UPC Polska? Pewnie Orange? :lol:
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 12-01-2019, 13:37   

MrPepka napisał/a:
A jakie to ma znaczenie przy milionowej bazie abonentów?

Chodziło mi o proporcje, nie o pojedyncze przypadki myślałem że zrozumiesz... Napiszę prościej "Jeśli UPC nie będzie dbać o oferty dla obecnych abonentów, a Ci będą mogli łatwo przejść do konkurencji, może się okazać, że na jednego nowego klienta przypada dwóch straconych.

MrPepka napisał/a:
Pewnie Orange

Nie, nie Orange. Zresztą, nie wiem co Ty i GDA uczepiliście się, by zarzucać mi lobbowanie za Orange. Napiszę więc może wprost, nie jestem ich klientem bo uważam ich za gorszego operatora (w moich zastosowaniach) niż UPC. Mają co prawda lepszy upload, dualstack i pozwalają korzystać z własnego routera, ale kiepskie trasy i wysokie opóźnienia, zwłaszcza wewnątrz Polski, przekreślają tego operatora w moich oczach.
_________________
 
 
majki84 
light master

Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 82
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12-01-2019, 13:43   

Teraz to się zastanawiam czy na szybko nie puścić wypowiedzenia, bo mi się umowa kończy 17go lutego, a tu wszyscy sugerują podwyżki. Poza tym nazwa " wyprzedaż happy home" sugeruje coś takiego, co po wyprzedaży będzie droższe.

Za horizon max pvr+250Mbps + cinemax premium +my prime+ horizon go płacę 100 zł. Na bezterminówce będzie 3 zł drożej.

Z drugiej strony na tej wyprzedaży sam net + tv (41+74)=115 zł - zgody 10 zł = 105 zł. Praktycznie ta sama cena tylko, że net skoczy do 500 Mbps. Plusem są tanie pakiety dodatkowe, których nie potrzebuję (ewentualnie 11 sports pod Kubicę). Może warto się wstrzymać i zobaczyć co nowego w lutym będzie (nie sądzę żeby od razu coś w styczniu dali po skończonej wyprzedaży)?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,66 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: