Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Telefon w chello to zwykły VOIP ??
Autor Wiadomość
cyrus 
Klikacz

Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 12
Wysłany: 16-09-2006, 17:23   Telefon w chello to zwykły VOIP ??

Szczerze nie wiedziałęm ze to zwykły VOIP i troche mnie to martwi czy korzystając z neta (chello )na full'a nie bede blokował telefonu ?? A moze przepustowośc jest podzielona oddzielnie :? Czy jak bedzie awaraia neta to i telefon nie bedzie działał ?? Jak to jest z tym w Lublinie ;) Kurcze byłem juz w 100 % zdecydowany na potrójną paczke a tu taki problemik.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-09-2006, 18:01   

Witam
chello transport zwany telefonem to osobne pasmo i nie wpływa na limit itd łącza.
 
 
petro 
classic master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 180
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-09-2006, 18:58   

cyrus napisał/a:
mnie to martwi czy korzystając z neta (chello )na full'a nie bede blokował telefonu ??

Nie, nie będziesz blokował telefonu i telefon nie wlicza się w limit pobranych danych. Jak powiedział Michal, telefon ma oddzielne pasmo.
cyrus napisał/a:
Czy jak bedzie awaraia neta to i telefon nie bedzie działał ??

Z tym bywa różnie, ale najczęściej jak nie ma neta to telefonu też. Muszę Cię uspokoić, awarie nie są tak częste, żeby jakoś przeszkadzały. Od czasu założenia chello i telefonu w UPC w lipcu to miałem chyba 2 awarie (Kraków). Niestety nie wiem jak to jest w Lublinie.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-09-2006, 19:24   

Jeśli nie ma internetu to telefonu na pewno też, (mimo ze zarezerwowane jest osobne pasmo to jednak wszystko jest przesyłane po łączach internetowych), możliwa jest co najwyżej odwrotna sytuacja że internet działa a telefon nie (np wtedy gdy tylko serwer się popsuje)

Jeśli chodzi o ilość awarii to jak już pisałem w innym wątku różnie to bywa, tam gdzie ja mieszkam wcześniej przez 2 lata były tylko 3 czy 4 awarie (naprawdę byłem zadowolony z tego jak działało), a tego lata akurat było ich już 9 i to nie były krótkie przerwy zazwyczaj od 20 jednego dnia do 16dnia następnego. (krótkich przerw juz nawet nie liczę)

Pozatym zwrócę uwagę na jeszcze jedną rzecz, urządzenia chello nie mają żadnego zasilania awaryjnego, więc nawet gdy masz własnego UPSa i podłączysz do niego modem i tak nigdzie się nie dodzwonisz jak nie będzie prądu.
  marekd@jabberpl.org
 
PerkoV 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 70
Wysłany: 17-09-2006, 17:34   

hmmm jezeli chodzi o telefon i awarie zwiazane z nim to nie wiele moge powiedziec bo mam go jakis miesiac,ale jezeli chodzi o internet to powiem tyle ze przez jakie 14-15 miesiecy nie mialem zadnej przerwy w dostawie u mnie internet jest uzywany przez 3 osoby wiec raczej caly czas ktos przy komputerze siedzi i nie zdazylo sie zeby cos sie kaszanilo.mieszkam w gdansku(siedlce) raz tylko poszlo cos w skrzynce przed domem ale to nie byla ich wina, a technik przyjechal nastepnego dnia i naprawil wszystko .
 
 
cyriak 
Klikacz

Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-09-2006, 08:24   

od wzięcia telefonu (chyba maj) mialem 2 awarie - przy pierwszej telefon nie działał a przy drugiej działał (przynajmniej na partyline dło się dodzwonić ;) )
 
 
niq
[Usunięty]

Wysłany: 18-09-2006, 13:27   

Ja od czerwca nie miałem ani jednej awarii, telefon działa bardzo dobrze, czytałem też o wieszaniu się modemów webstar'a - od samego początku modem działa non-stop, zero problemów :)

Dodam, iż z internetu w chello korzystam od 2001 roku, awarii było tyle, że można policzyć na palcach rąk ;) a takich poważniejszych, że internetu nie było ponad dobe, może... dwie, ale szybko były naprawiane mimo wszystko (raz w skrzynce rozdzielczej coś się spalilło, drugi raz nie wiem co było, ale naprawili gdzieś po 30 h (chyba jakaś koparka uszkodziła światłowód))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: