Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wzmacnianie sieci UPC Wi-Free
Autor Wiadomość
patgaw 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 287
Skąd: WWA
Wysłany: 27-11-2018, 13:19   Wzmacnianie sieci UPC Wi-Free

Witam czy komus udalo sie przedluzyc ta siec uzywajac routera?
Na forum jest jeden temat , ale nikt tam nic sensownego nie wymyslil.
W internecie jeszcze znalazlem cos takiego: https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=8819 ale nie mam linuxa zeby cos kompilowac.
mam router z LuCI (git-15.248.30277-3836b45) / OpenWrt Chaos Calmer 15.05
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 27-11-2018, 15:39   

Hej. Ciekawe pytanie. Przetestowalem i już nie trzeba nic komplikować. Wywał wpad_mini i zainstaluj wpad. Resztę można wyklikać w LuCi. Przetestowalem na 18.04, ale na CC też powinno działać. Zalecam jednak aktualizacje do 18.04.
_________________
 
 
patgaw 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 287
Skąd: WWA
Wysłany: 30-11-2018, 10:45   

Hej udalo mi sie podlaczyc, z tym ze mam problem ze po jakims czasie np po nocy rozlacza mnie z wi free i nie moge sie podlaczyc nawet jak wylacze ruter i sprobuje z telefonu. Chyba upc blokuje tych co za duzo korzystaja. Tez tak masz?
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 06-12-2018, 16:48   

Jestem użytkowniczką Wi-Free i trochę udało mi się zgłębić zagadnienie. Nie da się nic specjalnie wzmocnić, sygnał Wi-Free musi być nie gorszy niż -70 dBm, żeby dobrze działało. Pod warunkiem, że użytkownik routera nadającego Wi-Free intensywnie nie korzysta w tym czasie z WiFi i inne sieci nie zakłócają zbytnio tego samego kanału. Obecnie połączenie jest zestawiane na 60 min. czyli co godzinę jest odnawiane. Co do obsługi pod OpenWrt to zalinkowany wcześniej wątek w zasadzie wyczerpuje temat tylko trzeba go czytać od końca.

PS. Jeśli ktoś potrzebuje niedrogi router z obsługą UPC Wi-Free (lub sieci Eduroam, bo pracują na podobnej zasadzie) niech pisze na priv. Mam kilka zbędnych, zajmują tylko miejsce, może komuś przydadzą się. Wsparcie realizowane przez OpenWrt lub LEDE z graficznym Luci i pakiet wpa-supplicant skompilowany z opcją Disable timestamp check i openssl. Konfiguracja jest prosta, wystarczy w gui kilka kliknięć by wpisać swój login oraz hasło i połączenie UPC Wi-Free gotowe. Działa automatyczne przełączanie się między sieciami w przypadku zaniku jednej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: