Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horizon w UPC Polska
Autor Wiadomość
wujaszekcarlos 
light master

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 109
Wysłany: 20-11-2018, 13:31   

Raczej jedno i drugie to dno. Osobiście nie widzę sensu 5.1 poniżej 1,3k zł. Lepiej kupić dobrego soundbara, poszukaj na jakimś forum HDTV ...
_________________
 
 
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 20-11-2018, 21:08   

Jak ja uwielbiam wypowiedzi typu „nie znam się, ale się wypowiem” :mrgreen:

Rozumiem to, ze potwierdzasz swoim doświadczeniem w testowaniu roznuych zestawów kin domowych i soundbarow z różnych półek cenowych ?
_________________
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-11-2018, 07:49   

Ja polecam Samsung N950. Pewnie Ci to nie pomogło, ale polecam, bo gra modnie (jak na soundbar). :) Jeśli wystarczy Ci tylko DD, to w 2 tys. powinieneś się zmieścić.
 
 
 
wujaszekcarlos 
light master

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 109
Wysłany: 21-11-2018, 09:22   

gst napisał/a:
Jak ja uwielbiam wypowiedzi typu „nie znam się, ale się wypowiem” :mrgreen:

Rozumiem to, ze potwierdzasz swoim doświadczeniem w testowaniu roznuych zestawów kin domowych i soundbarow z różnych półek cenowych ?


Tak właśnie, miałem u siebie trzy zestawy 5:1 i każdy w przedziale cenowym i do 1k zł gra prawie identycznie. Jedyne co w tych zestawach ma sens to czasami jednostka centralna.... więc wybacz lecz jeżeli chcesz się łudzić , ze większą ilość głośników da lepszej jakości dźwięk to jesteś w błędzie. To tak jak kupując aparat patrzysz ile aparat ma MPX.
_________________
 
 
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 22-11-2018, 20:18   

Dziękuje wszystkim za opinie. Powiedzcie mi jeszcze, jak tak naprawdę rozpoznam dźwięk 5.1 np z Netflixa? Bo przecież to, ze będzie dźwięk „grał” ze wszystkich głośników to nic jeszcze nie znaczy. Chyba najlepiej byłoby włączyć jakiś film na Blu Ray
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 22-11-2018, 20:33   

gst, Jak włączysz stranger things i będziesz słyszał, ze coś Cię goni z tyłu to działa. żeby sprawdzić czy Netflix daje dźwięk 5.1 wystarczy jak wciśniesz na pilocie info. By sprawdzić czy soundbar/ampli poprawnie odbiera ten dźwięk to już trudniej - zależy od konkretnego ampli/soundbara.
_________________
 
 
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 23-11-2018, 17:04   

Problem w tym, że korzystam z Netflixa poprzez połączenie PC - HDMI- TV LG - HDMI ARC/optyczny - Kino domowe 5.1
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 23-11-2018, 17:19   

gst, A dlaczego nie podłaczysz PC - hdmi - kino domowe - hdmi - tv? Najpierw upewnij się, ze PC daje po HDMI 5.1 w DD+ (tylko apka dla Windows 10, z przeglądarki będzie jedynie stereo lub, jeśli korzystasz z rozszerzenia, to AAC 5.1 które raczej na pewno nie przejdzie).
_________________
 
 
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 24-11-2018, 08:54   

zylx napisał/a:
gst, A dlaczego nie podłaczysz PC - hdmi - kino domowe - hdmi - tv? Najpierw upewnij się, ze PC daje po HDMI 5.1 w DD+ (tylko apka dla Windows 10, z przeglądarki będzie jedynie stereo lub, jeśli korzystasz z rozszerzenia, to AAC 5.1 które raczej na pewno nie przejdzie).


W przeglądarce nie było 5.1, w aplikacji dla Win10 jest taka możliwość. W ustawieniach karty dźwiękowej ustawiłem wyjściowe na 5.1.

Nie jestem specem od dźwięku, ale wydaje mi się, że jest dźwięk przestrzenny. Nie jest to poziom filmu z BluRay, ale jednak różnica jest moim zdaniem (testowałem w Netflix na przykładzie serialu Sabrina).

Podłączyłem PC-HDMI-TV ponieważ steruję obrazem z PC za pomocą klawiatury Bluetooth. Przewód HDMI ma chyba 10+ metrów ponieważ PC jest w zupełnie innym pomieszczeniu.

Mój TV to: https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-42LN575S

EDIT: Sprawdziłem jeszcze raz - z przeglądarki Netflix odtwarza dźwięk na wszystkich głośnikach kina domowego, ale z każdego leci to samo (dialogi itd.). Z aplikacji dialogi lecą tylko z głównego, z bocznych są zupełnie inne dźwięki.

[ Dodano: 09-12-2018, 09:40 ]
Cześć, czy dzięki PVR mogę nagrywać dowolny kanał, również Canal+ itp.?

karta dzwiekowa.PNG
Plik ściągnięto 30 raz(y) 99,02 KB

_________________
 
 
matt97 
Klikacz

Dołączył: 20 Cze 2017
Posty: 5
Wysłany: 21-12-2018, 08:34   

Witam, od kilku dni testuje dekoder HORIZON + Compal z internetem 500 Mb
Mam kilka pytań po wcześniejszym przeszukaniu forum.
1. nie mam aktywowanej sieci domowej w Horizonie, jednak lampka zielona wifi cały czas jest włączona - czy to oznacza, iż ruter nadaje sieć wifi (nie chciałbym sobie dublować pasma z Compalem). Czy można to jakoś skutecznie wyłączyć?
2. Czy pomimo, iż Internet mam przez osobny ruter, Horizon ma do niego dostęp - np. w celu korzystania z aplikacji wbudowanych?
3. jaki jest najnowszy soft dostępny na Horizon i czy można samego wymusić jego aktualizacje?
4. Czy wejście do ustawień Horizona po kablu daje jakieś jego większe możliwości konfiguracji?
5. Czy jako rozdzielczość domyślną należy faktycznie wybrać "rozdzielczość telewizora" ?

pozdrawiam wszystkich forumowiczów i proszę o odpowiedzi :)
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-01-2019, 13:04   

Witam
Nagrałem na to nasze cudo trzy imprezy sylwestrowe do przejrzenia na następny dzień. Wszystkie nagrały się w całości i to jest plus ale póki co z grubsza obejrzałem TVP 2 i TVN i na obu po miej więcej 2 godz ciągła ścinka obrazu i dźwięku, pikseloza . Z TVN jako tako dało się obejrzeć ale to co jest na TVP 2 to jakaś masakra praktycznie nie idzie oglądać. Oczywiście w trakcie oglądania przewijalem a raczej skakalem po 30 sek w przód jeśli to ma jakieś znaczenie. I teraz pytanie bo wiem że kiedyś długo upc z tym walczyło i nawet było dobrze a teraz nowu u mnie jest lipa. Czy ktoś może nagrywał??? Czy tylko kwestia mojego egzemplarza 50% dysku twardego jest wolne...

Pozdrawiam
  stivi
 
bgalka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-01-2019, 11:12   

Czy może mi ktoś powiedzieć jak się podłącza ten Horizon?
W maju kończy mi się umowa i obecnie mam mediabox i chciałbym wziąć drugi dekoder ale też nie wiem czy dadzą mi mediaboxa.

Chodzi mi o to, że w drugim tv jest zepsute gniazdo antenowe. Mediabox wiem, że się podłącza tylko do hdmi a u sąsiadów zauważyłem, że mają jeszcze kabel antenowy podłączony?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 02-01-2019, 11:21   

bgalka, Horizona podpinasz do tv również kablem hdmi. Poza tym kabel zasilający i koncentryk do sieci, dokładnie tak jak mediabox. Może sąsiedzi mają moduł ci+, lub korzystają z TV na start/dvb-t że mają podpięty również koncentryk do tv.
Ps: meduabixa jest ciągle dostępny.
_________________
 
 
bgalka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-01-2019, 14:49   

A opłaca się dalej brać mediaboxa czy moduł CI+ będzie lepszy?
Tylko właśnie czy moduł będzie grał w nowym TV (posiada Common Interface Plus (CI+)) ?

TV Philips 50PFS4012/12
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 02-01-2019, 15:58   

bgalka, To czy moduł czy dekoder to zależy od preferencji użytkownika i posiadanego TV. Ja sobie cenie moduł i już nie mógłbym wrócić do korzystania z dekodera. Tylko do modułu musisz mieć sprawne gniazdo antenowe w TV, a pisałeś że jest uszkodzone. Jak sobie chcesz przetestować jak to działa u Ciebie, to podłącz koncentryk do tv i wyszukaj kanały zgodnie z instrukcją z UPC.pl, około 30 jest niekodowanych i na nich będziesz mógł sprawdzić jak wygląda obsługa.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: