Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Connect Box 2.0
Autor Wiadomość
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 26-09-2018, 16:08   

felix, tutaj :arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=8456&postdays=0&postorder=asc&start=19500 :
_________________
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 26-09-2018, 20:28   

Atlas334 dziwne to co piszesz o tym, że torrenty zabijają compala bo sam potrafię ich ssać kilka naraz na compalu, w dodatku w modemie mam wyłączone wszystkie opcje związane z firewallem i ani razu mi się takie coś nie przytrafiło. Dziwna historia.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-09-2018, 20:31   

kvs, Po Wi-Fi z Compala również możesz pobierać tyle torrentów ile chcesz?
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 26-09-2018, 20:34   

Po wifi nie testowałem. Torrenty tylko po kablu ssam.
_________________
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-09-2018, 22:55   

kvs napisał/a:
Atlas334 dziwne to co piszesz o tym, że torrenty zabijają compala bo sam potrafię ich ssać kilka naraz na compalu, w dodatku w modemie mam wyłączone wszystkie opcje związane z firewallem i ani razu mi się takie coś nie przytrafiło. Dziwna historia.


Powiem Ci tak. Dużo zależy od torrenta.
Potrafię obsłużyć 8 torrentów na raz i nie ma problemu ale tak jak wspomniałem "ruchliwe" torrenty tj. dużo aktywnych seedów ale też peerów i leechów. Dwa, trzy takie torrenty wystarczyły do zmasakrowania Compala.

Specjalnie do testów miałem odpaloną oddzielną VM, w której wyłącznie było uruchomione polecenie ping w 6 oknach CMD. Tak jak wspomniałem najpierw jakość łącza ulega mocnej degradacji, pingi idą w górę. Finalnie we wszystkich oknach CMD pojawia się timeout i od czasu do czasu ping na poziomie 1000+.

Torrenty działają w tym czasie. Wygląda to mniej więcej tak, że przez pewien czas ciągnę po pełnej prędkości łącza, po czym gdy Compal się zapycha to prędkość torrentów również spada do kilkuset KB/s i od początku taka sinusoida. O otwarciu jakiejkolwiek strony można pomarzyć.

Opisałem ten przypadek na tym forum kilka miesięcy temu. Nie ciągnąłem tematu, bo od razu jasne było, że to wina modemu. Tryb pracy to bridge.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 26-09-2018, 23:04   

Przyznam szczerze że sam korzystam z trybu routera, tzn modem robi jako router mam przekierowane różne potrzebne porty i nic mnie takiego nie spotkało. Jesteś pewien że to modem się zapycha a nie Twój router ?
_________________
 
 
petro 
classic master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 180
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-09-2018, 00:02   

Ja mam Compala w trybie mostu i własny router (Asus) i żadnych problemów z torrentami. Czasem pobieram kilka naraz z prywatnych trackerów i z publicznych w tym samym czasie z duża ilością seedów i leechów i nigdy nie miałem problemów z netem, strony normalnie wchodziły, poczta się normalnie ściągała itd.
Atlas334, jaką masz ustawioną maksymalną liczbę połączeń w kliencie torrent? Ja mam 1500 wszystkie i 100 na jeden torrent.
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-09-2018, 06:44   

Ja mam ustawione 10000 na wszystkie i 1000 na pojedynczy i nie mam problemu z wieloma torrentami jednocześnie. Z tym, że ja też tylko na kablu ściągam.
 
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27-09-2018, 19:48   

Rozważałem możliwość, że to mój router oczywiście.
Jest to natomiast TP-Link Archer C2600 więc urządzenie raczej z wyższej półki. Dla testów nawet przywróciłem ustawienie fabryczne i to nie rozwiązało problemu. Przyznaje jednak, że nie próbowałem podłączyć się do samego modemu, to by wymagało jego zrestartowania Compala co mogłoby zakłamać test.

Przyznaje natomiast, że "zwykłe" torrenty nie stanowią dla mnie problemu. Tak jak wspomniałem potrafię ciągnąć 8 różnych torrentów na raz i spokój ale potrafię uruchomić dwa, trzy bogate w użytkowników torrenty i internet zanika. Nie powiem Ci dokładnie czym te torrenty się różnią ale osobiście byłem w szoku by padł internet.

Ilość aktywnych połączeń na pewno przekroczyła 30k.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-10-2018, 10:54   

Hej, mógłby ktoś z szczęśliwych posiadaczy GigaBoxa sprawdzić jak wygląda obsługa Mu-Mimo i kanałów 160mhz. Ponoć sprzęt jest Wave 2, wiec powinien to obsługiwać.
_________________
 
 
b0ll0 
Klikacz

Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 13
Wysłany: 04-10-2018, 07:58   

Komus sie udalo go dostac ponizej 1Gb/s? Skoro po batalii mozna dostac to co biznes to powinno byc mozliwe.
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 04-10-2018, 08:02   

Narazie jeszcze nikt się nie pochwalił ale trzeba być dobrej myśli że komuś po wielu bojach się uda ;>
_________________
 
 
Darcorn 
light master

Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 60
Wysłany: 04-10-2018, 10:45   

Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem FP1000 i Giga Connect Boxa. Predkosci na 5 GHz wahaja sie od 530 Mbps w pokoju gdzie jest CB a 390-430 Mbps w drugim pokoju 10 m od CB. Testy wykonane iPhonem 6s przy ustawieniu 8022.ac. Niestety nie mam mozliwosci podpiecia Etherneta.

Moja karta sieciowa (Archer T4UH) juz chyba nie wyrabia. Na oryginalnych sterownikach TP Linka (ostatnia wersja z 2015 roku) nie widzi mojego WiFi w ogole, na sterownikach Microsoft predkosc po 5 GHz jest poprostu tragiczna (7 mbps dzis rano). Na szczescie zamowilem juz karte Archer T9UH. Mam nadzieje ze bedzie sie dobrze sprawowala. Czy ktos z was moze ma ta karte i moglby mi powiedziec jak sie sprawuje?

Sam CB? Pierwsze zdziwienie to oczywiscie brak trybu Bridge i wlaczone IPv6. Na infolinii powiedzieli mi ze tak musi byc i nie wylaczyli mi mimo usilnych prob. Drugie zdziwienie to brak mozliwosci ustawienia dwoch roznych SSID dla 2.4 i 5 GHz ale mysle ze to kwestia oprogramowania. Na razie to tyle zdazylem przetestowac. Wrzuce screeny ze Speedtesta jak dostane karte sieciowa
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 04-10-2018, 13:51   

Darcorn: na infolinii brzydko mówiąc spuścili Cię na bambus, ipv4 jest możliwe na każdym jednym modemie. Musisz się uprzeć że chcesz miec IPv4 motywując to np. że masz podłączony serwer i musi być z zewnątrz widoczny po IPv4.
p.s. po zmianie musisz modem zresetować do ustawień fabrycznych i będziesz miał opcje przekierowania portów i tryb bridge.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-10-2018, 13:58   

kvs napisał/a:
Darcorn: na infolinii brzydko mówiąc spuścili Cię na bambus, ipv4 jest możliwe na każdym jednym modemie. Musisz się uprzeć że chcesz miec IPv4 motywując to np. że masz podłączony serwer i musi być z zewnątrz widoczny po IPv4.
p.s. po zmianie musisz modem zresetować do ustawień fabrycznych i będziesz miał opcje przekierowania portów i tryb bridge.


Pod warunkiem, że w ogóle stworzyli odpowiedni plik konfiguracyjny bo że jest to możliwe techniczne to oczywiste ale być może dla modemów CB 2.0 nie ma pliku obsługującego IPv4 :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: