Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
1 Gb/s w UPC w 2018 r.?
Autor Wiadomość
Liberator 
classic master

Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 152
Skąd: Żory
Wysłany: 21-09-2018, 00:42   

KOCUREK1970 napisał/a:
Jak byś zebrał to całe Orange z całej Polski z tym 1 Gb to też Ci taka Warszawa wyjdzie - a może się mylę?
W sumie Orange też nie ma się czym podniecać i chwalić.

Mylisz się, i to mocno, bo w Białymstoku, Bydgoszczy, Elblągu, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Lublinie, Lubinie, Łodzi, Olsztynie, Płocku, Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Włocławku, Wrocławiu i Zielonej Górze (a teraz chyba jeszcze więcej, bo to lista sprzed 2 lat) Orange ma dostęp do zdecydowanie większej liczby mieszkań niż UPC w samej Warszawie.

Karol napisał/a:
Ponadto kiepsko u nich z zasięgiem tych większych prędkości.

Zgadza się, ok. 15% sieci Multimediów jest na FTTH.
 
 
kamail86 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 36
Wysłany: 21-09-2018, 12:19   

Karol napisał/a:
Sprawdź dokładnie. Usługa podwojenia uploadu dotyczy tylko niższych opcji, poza tym zgodnie z cennikiem, prędkość po zwiększeniu nie może przekraczać 10 Mb/s: https://www.multimedia.pl...plus%20MMP.aspx

W regulaminy się nie zagłębiałem, a zarówno z informacji na ich stronie na temat podwojenia uploadu jak i z tego komunikatu: https://media.multimedia.pl/pr/314079/500-mb-s-internet-w-multimedia-polska nie wynikało że ta usługa ma jakieś ograniczenia.
Ale nawet biorąc to pod uwagę to i tak nie jest źle bo upload u nich stanowi 10% downloadu, więc jak na kablówkę to całkiem przyzwoicie.

Ale liczę że UPC po osiągnięciu tego swojego super gigabita, wreszcie zakończy ten bezsensowny wyścig na download i zajmą się poprawą uploadu. Zwłaszcza że ten ich najnowszy giga connect box nawet nie posiada switcha 10Gb. A gdyby chcieli wprowadzić jeszcze szybsze łącze to przydałoby się znowu zmienić modem (na taki z co najmniej jednym portem 10Gb), a to raczej prędko nie nastąpi biorąc pod uwagę ceny switchy 10Gb oraz to że najpierw obecny nowy modem musi się zwrócić.
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21-09-2018, 18:40   

kamail86 napisał/a:
W regulaminy się nie zagłębiałem, a zarówno z informacji na ich stronie na temat podwojenia uploadu jak i z tego komunikatu: https://media.multimedia.pl/pr/314079/500-mb-s-internet-w-multimedia-polska nie wynikało że ta usługa ma jakieś ograniczenia.

Zapytałem na czacie i potwierdzili to co jest w cenniku/regulaminie.
 
 
Liberator 
classic master

Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 152
Skąd: Żory
Wysłany: 21-09-2018, 22:35   

kamail86 napisał/a:
W regulaminy się nie zagłębiałem, a zarówno z informacji na ich stronie na temat podwojenia uploadu jak i z tego komunikatu: https://media.multimedia.pl/pr/314079/500-mb-s-internet-w-multimedia-polska nie wynikało że ta usługa ma jakieś ograniczenia.

Z cennika:
Cytat:
Usługa dostępna dla Abonentów Pakietów Internet+ w technologii HFC z wyłączeniem
Pakietu Internet 120Mb+ i polega na dwukrotnym zwiększeniu szybkości transferu
wysyłania danych w stosunku do wartości dla danego Pakietu Internet+ podanej w Cenniku,
w części UWAGI. Prędkość wysyłania danych po zwiększeniu nie może przekroczyć 10Mb/s.

Czyli upload można zwiększyć tylko w pakietach typu 60 Mbit/s, gdzie wysyłanie wynosi 3 Mbit/s. Nawet w pakiecie 120/10 nie można podwoić wysyłania, nie mówiąc o pakietach dla FTTH. Ale i tak wstyd, że Multimedia - chyba najgorszy technologicznie operator z tych większych - potrafi oferować klientom indywidualnym upload wyższy niż UPC, nawet jeżeli mowa tylko o 15% sieci.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 21-09-2018, 23:10   

Liberator,
Biorąc pod uwagę, że Orange robi to z unijnego dofinansowania a UPC grosza na powiększanie swojej sieci nie dostała - to nadal UPC tu wygrywa.
A jeśli mają większy dostęp do mieszkań niż UPC, to owocowemu coś słabo to idzie.
Co z tego, że Orange jest "w całej Polsce", UPC też jest "w całej Polsce" - u mnie UPC jest a tamtych jak nie widać tak nie widać.
W sieci UPC 1,5 MLN klientów ma dostęp do 500 Mb - ilu klientów w Orange ma dostęp do 300 Mb (albo powyżej tego).
Liberator napisał/a:
Ale i tak wstyd, że Multimedia - chyba najgorszy technologicznie operator z tych większych - potrafi oferować klientom indywidualnym upload wyższy niż UPC, nawet jeżeli mowa tylko o 15% sieci.

Znam takie kablówki, co to nawet 100 na 100 mają - tylko, że są na jednej ulicy.
Porównujesz kolosa jakim jest UPC do marginalnej kablówki?
No czymś musi MM zatrzymać klientów, to dają większy UL.
_________________
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 22-09-2018, 02:00   

brtk napisał/a:
Bo jesteś w obszarze regulowanym gdzie Orange nie może świadczyć więcej jak 300Mb/s.

wow, to jest zalosne
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 22-09-2018, 02:39   

Kebap12, Pretensje do UKE
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-09-2018, 18:26   

Spokojnie - podnieśli up dla 500 Mb podniosą i dla 1 Gb.
_________________
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 22-09-2018, 18:55   

Zrobią pewnie na wzór niemieckiego UPC czyli będzie 50 bo na 100 raczej nie ma co liczyć ;) tylko jeszcze sporo czasu uplynie...
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 22-09-2018, 19:33   

Ja myślę, że większy upload pojawi się dopiero wraz z DOCSIS 3.1 i wtedy zobaczymy 100mbs przynajmniej w usłudze biznesowej.
_________________
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 23-09-2018, 08:33   

KOCUREK1970 napisał/a:
Liberator,
Biorąc pod uwagę, że Orange robi to z unijnego dofinansowania a UPC grosza na powiększanie swojej sieci nie dostała - to nadal UPC tu wygrywa.
A jeśli mają większy dostęp do mieszkań niż UPC, to owocowemu coś słabo to idzie.
Co z tego, że Orange jest "w całej Polsce", UPC też jest "w całej Polsce" - u mnie UPC jest a tamtych jak nie widać tak nie widać.
W sieci UPC 1,5 MLN klientów ma dostęp do 500 Mb - ilu klientów w Orange ma dostęp do 300 Mb (albo powyżej tego).
Liberator napisał/a:
Ale i tak wstyd, że Multimedia - chyba najgorszy technologicznie operator z tych większych - potrafi oferować klientom indywidualnym upload wyższy niż UPC, nawet jeżeli mowa tylko o 15% sieci.

Znam takie kablówki, co to nawet 100 na 100 mają - tylko, że są na jednej ulicy.
Porównujesz kolosa jakim jest UPC do marginalnej kablówki?
No czymś musi MM zatrzymać klientów, to dają większy UL.


Mam w domu FTTH od orange i FTTB od UPC, skłaniam się co raz bardziej do przejścia orange. U mnie wykorzystanie uploadu jest prawie 100% przez cały czas. Orange oferuje 1/10 a UPC sobie jaja robi :D

Do tego puma6... z kolei w orange problemy z peeringiem i brak bridge. Cenowo UPC też jakoś mega korzystnie nie wypada, orange za 3 usługi (komórka + tv + internet) - 100 zł. W UPC teraz z tego co wiem podwyżka abonamentu z 50 zł na 55 zł... Czekam na koniec umowy, będę się zastanawiał.

W dodatku UPC co burza to wysiada mi łącze, średnio 3-4 razy w roku. Czuje się jakbym miał radiówkę.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-09-2018, 00:29   

grzech1991 napisał/a:
skłaniam się co raz bardziej do przejścia orange.

Zatem zanim zmienisz operatora, sprawdź zapis w umowie, ile Ci ten Orange gwarantuje minimalnej prędkości na tym światłowodzie.
A potem się zastanów, co im możesz zrobić składają reklamację na wolne łącze.
_________________
 
 
trew 
classic master

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 214
Wysłany: 24-09-2018, 08:18   

W Orange 1 Gbit przymusowo dostaje się funbox3 w którym nie ma trybu bridge i nie mozna przekierować portów. Orange ma fatalne routowanie i pingi są o kilkanaście ms większe niż w upc w grach sieciowych. Poza tym orange rozłącza neta co 24h kiedy akurat możesz w coś grać. Co ciekawe we Francji orange ma inny router do FTTH w którym mozna przekierować porty.
Generalnie orange w Polsce to porażka.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 24-09-2018, 13:06   

trew napisał/a:
W Orange 1 Gbit przymusowo dostaje się funbox3 w którym nie ma trybu bridge i nie mozna przekierować portów. Orange ma fatalne routowanie i pingi są o kilkanaście ms większe niż w upc w grach sieciowych. Poza tym orange rozłącza neta co 24h kiedy akurat możesz w coś grać. Co ciekawe we Francji orange ma inny router do FTTH w którym mozna przekierować porty.
Generalnie orange w Polsce to porażka.


A to ciekawe :) Co do rozłączania to wiem, teraz chyba są nawet co tygodniowe restarty routerów. Pingi na upc mam 18-20ms. Orange z tego co widzę na testach ma 7ms. Różnica spora na korzyść.... orange
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-09-2018, 13:38   

Do własnego serwera na speedtescie to może i Orange ma poniżej 10ms, natomiast w grach, gdzie serwery są przeważnie za granicą to Orange jest fatalne. Albo do serwerów w Polsce nawet trasa leci za granicę i wraca do Polski.

Ja mam 7ms do Warszawy jak widać na speedtescie w stopce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: