Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
1 Gb/s w UPC w 2018 r.?
Autor Wiadomość
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 09-09-2018, 17:18   

offroad napisał/a:
no.... zaproponowali mi 1000/50 wielki mi bonus ...teraz mam 600/60 zgadnijcie co odpowiedziałem im na nową ofertę...

Że bierzesz z pocałowaniem ręki i jeszcze dodasz od siebie 10 zł do abonamentu, bo zbyt tanio wycenili taką wspaniałą ofertę :lol:
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 10-09-2018, 18:48   

Czy jest ktokolwiek na tym forum dla kogo upload praktycznie sie nie liczy i mógłby równie dobrze wynosić 10mbit w najszybszym pakiecie? Ja bym brał z pocałowaniem ręki 1000/50 zamiast 600/60 gdybym tylko mógł :)
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 10-09-2018, 19:09   

Jeśli jesteś w zasięgu UPC to będziesz mógł. UPC docelowo wprowadzi 1 Gb/s w innych lokalizacjach, ale na razie nie podali terminu. Z czasem też będą musieli podnieść upload.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 538
Wysłany: 11-09-2018, 05:53   

Astral699, nie chciałbyś mieć 10mbps przy 1gbps. żeby móc osiągnąć 1gbs prędkość przy ściąganiu, musisz mieć przynajmniej 25mbps uploadu.
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 12-09-2018, 00:10   

Racja, zapomniałem o tym niuansie. Zasadniczo chodziło mi o to, że wystarczył by mi upload minimalny aby download szedł po maxie. Obecne 30mbitów w "500" to kosmos dla mnie.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 12-09-2018, 00:32   

Astral699, Ciekawe mnie usecase dla twojego łącza. Ja mam wręcz odwrotnie. Pełna przepustowość mojego łącza, tak, ze jakkolwiek skraca mi to czas wykorzystuję może raz tygodniowo. Za to codziennie tracę czas czekając aż coś się wyśle.
_________________
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-09-2018, 14:20   

Może w końcu UPC wpadnie na pomysł, że ludzie nie chcą już 1Gbit, bo już wyżej to karty na 10Gbit/s trzeba zmieniać, więc na długo to 1Gbit będzie nie do pobicia, ale 10-20% uploadu...

1Gbit/40mbit ... Jestem ciekaw jak marnie im się to będzie sprzedawać... No ale nie od razu Rzym zbudowano.
  F1le
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 16-09-2018, 14:28   

https://mobirank.pl/2018/09/09/upc-internet-swiatlowodowy-1-gb/



taką informację znalazłem 3 miastem będzie Frankfurt w sieci Liberty Global po Warszawie które będzie miało 1Gb/s więc zapewne wprowadzanie 1Gb/s w innych polskich miast to będzie bardzo powolny proces.
_________________
 
 
Darth Vader 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 541
Skąd: Lublin City
Wysłany: 17-09-2018, 17:24   

https://www.gsmonline.pl/...lowod-co-lepsze

"Orange sugeruje, że UPC powinno wprowadzić inne, bardziej precyzyjne oznaczenie wykorzystywanej przez siebie technologii: Swoją drogą temat marketingowych „fibersztuczek” nie jest polską specjalnością. We Francji, gdzie operatorzy kablowi próbowali „przypiąć się” do FTTH, sprawą zajął się regulator i teraz reklamują się jako „fiber with coax termination”. Z tego wniosek, że można zgodnie z prawdą.
UPC broni się tym, że światłowód jest dostarczony do bloku (zwykle do piwnicy), ale na podobnej zasadzie działają przecież także operatorzy mobilni, którzy mają większość stacji podłączonych światłowodem, a tylko "ostatnia mila" jest świadczona w technologii mobilnej. Nie twierdzą oni jednak w reklamach, że świadczą usługę dostępu do internetu światłowodem."
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 17-09-2018, 17:31   

Z tym światłowodem do budynku to też nie jest tak różowo w UPC. Każdą ofertę otrzymuję z informacją, ze internet jest światłowodowy. Jak się okazało do mojego bloku który ma raptem kilka lat idzie tylko miedz . Na innym adresie gdzie budynek ma może z rok te miał być światłowód, a teraz się okazało że jest tylko do szafy na ulicy a do bloków biegnie tylko miedz. Więc nawet gdyby pisali FTTB to była by to spora przesada.
_________________
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 17-09-2018, 17:41   

orange po prostu boi się odpływu klientów i dlatego tak piszą ;D a sami nie są lepsi niech lepiej wspomną gdzie nadal jest słaba neostrada xD ale jakby napisali skargę to moze by to coś podziałało na upc
_________________
 
 
offroad 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 73
Skąd: z kątowni obok kołowni
Wysłany: 17-09-2018, 18:43   

Karol napisał/a:
offroad napisał/a:
no.... zaproponowali mi 1000/50 wielki mi bonus ...teraz mam 600/60 zgadnijcie co odpowiedziałem im na nową ofertę...

Że bierzesz z pocałowaniem ręki i jeszcze dodasz od siebie 10 zł do abonamentu, bo zbyt tanio wycenili taką wspaniałą ofertę :lol:


:D no nie zupełnie, pan zresztą powiedział cyt ...no tak sam nie wiem dla kogo to ...:)





Darth Vader napisał/a:

UPC broni się tym, że światłowód jest dostarczony do bloku (zwykle do piwnicy), ale na podobnej zasadzie działają przecież także operatorzy mobilni, którzy mają większość stacji podłączonych światłowodem, a tylko "ostatnia mila" jest świadczona w technologii mobilnej. Nie twierdzą oni jednak w reklamach, że świadczą usługę dostępu do internetu światłowodem."


eeeee że co ???
a gdzie to w Polsce większość stacji jest podłączona do światłowodów?
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-09-2018, 18:45   

Po prostu swiatlowod brzmi lepiej marketingowo niz Docsis 3.1 :P
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-09-2018, 19:34   

Wyjaśnienie z tym operatorem mobilnym, gdzie do masztu idzie światłowód jest bardzo trafione. UPC nie powinno stosować określenia światłowód, mimo że nie jest aż tak bardzo gorzej w ich technologii. Wyobrażacie sobie mobilny światłowodowy internet? :D Chyba z promieniami słonecznymi by leciał.

@pawelb a Ty w swojej kablówce też używasz określenia "internet światłowodowy"? W ogóle jak tam testy GPON? I w jakiej dzielnicy Wawy świadczycie usługi? Napisz mi na PW jak możesz jak nie chcesz na oficjalu:)
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-09-2018, 20:00   

brtk napisał/a:
Wyjaśnienie z tym operatorem mobilnym, gdzie do masztu idzie światłowód jest bardzo trafione. UPC nie powinno stosować określenia światłowód, mimo że nie jest aż tak bardzo gorzej w ich technologii. Wyobrażacie sobie mobilny światłowodowy internet? :D Chyba z promieniami słonecznymi by leciał.

@pawelb a Ty w swojej kablówce też używasz określenia "internet światłowodowy"? W ogóle jak tam testy GPON? I w jakiej dzielnicy Wawy świadczycie usługi? Napisz mi na PW jak możesz jak nie chcesz na oficjalu:)


Nie uzywamy okreslenia „internet swiatlowodowy” mimo ze tez mamy FTTB :P
Testy GPON zakonczylismy pare miesiecy temu ale zdecydowalismy sie isc w kierunku D3.1
Lepiej wykorzystac zbudowaną infrastrukturę, ewentualnie w przyszlosci w nowych lokalizacjach ale D3.1 nabiera rozpędu a to daje pewną przewage :)
Poza tym jak juz wielokrotnie rozmawialismy, o przewadze nie swiadczy samo medium transmisyjne ale tez np. kwestie routingu i punktow styku zmniejszajace opoznienia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,56 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: