Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Connect Box 2.0
Autor Wiadomość
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 17-08-2018, 08:35   

KOCUREK1970 napisał/a:
Tylko jak w PL zmusić ISP do skutecznej eliminacji problemów, jak często robi tak samo jak VW.
W USA poleciały pozwy zbiorowe na ISP, tam ludzie kupili sobie sami własne modemy i wywalczyli zwrot pieniędzy za nie każdy od swojego ISP - co ja, Ty jako klient możemy w PL z tym zrobić?

To, że ISP się broni i obniża koszty to normalna reakcja. Powodem tego jest złe prawo lub jego brak w danym aspekcie i dlatego ISP mają w PL tak dobrze.

Jest dokładnie taka sama sytuacja jak u VW, tyle że tam chodziło o emisję spalin, a tu chodzi o parametry łącza internetowego. Tak jak w przypadku VW dla większości klientów nie było to problemem - samochód jeździł, tak samo UPC Compal nie jest problemem - internet działa.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-08-2018, 14:10   

Karol napisał/a:
To, że ISP się broni i obniża koszty to normalna reakcja. Powodem tego jest złe prawo lub jego brak w danym aspekcie i dlatego ISP mają w PL tak dobrze.

Ale wiesz kto w tym kraju stanowi prawo?
Karol napisał/a:
Jest dokładnie taka sama sytuacja jak u VW, tyle że tam chodziło o emisję spalin, a tu chodzi o parametry łącza internetowego.

Co mają wspólnego parametry łącza internetowego, ze sprzętem dostarczanym abonentowi przez ISP?
Wskaż mi choć jeden akapit prawny z umowy, prawa telekomunikacyjnego lub ustawy konsumenckiej - który regulują aspekt sprzętowy (bo to sprzęt ma w UPC Polska problem, sprzęt a nie usługa).
_________________
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 17-08-2018, 18:39   

@Kocurek, nie zrozumieliśmy się. Chodzi o to, że to operator ma wpływ na to, w jaki sposób internet jest dostarczony do odbiorcy. To operator wybiera modem, rodzaj okablowania, rozgałęźników itp. I to jaki sprzęt zastosuje ma wpływ na parametry internetu, np. ping. Prawo pozwala operatorom narzucać klientom możliwość korzystania z usług, wyłącznie pod warunkiem korzystania z jego modemów - jeżeli klient nie akceptuje tych warunków to jedyne co może zrobić to nie podpisywać umowy. I takie działanie operatorów jest zgodne z prawem.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-08-2018, 19:53   

Karol napisał/a:
I takie działanie operatorów jest zgodne z prawem.

To po co to całe uniesienie, skoro wszyscy zgadzamy się z tym, że jako klienci guzik możemy.
Każdy operator ma jakiś babol w sprzęcie, bo każdy z nich kupuje sprzęt jak najtańszy dla ISP - to ma tylko i wyłącznie działać. Inna funkcjonalność jest ISP całkowicie zbędna i życzenia czy tez potrzeby klienta nikogo, ale to nikogo tam nie interesują.
_________________
 
 
przewaks 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 148
Wysłany: 18-08-2018, 08:20   

Tylko, że jeśli ISP ma takie podejście, to prędzej czy później straci pewną liczbę klientów, którym taki stan rzeczy nie odpowiada. Ja z kolei nie mogę zrozumieć, dlaczego firmy takie jak UPC nie chcą w żaden sposób iść na rękę bardziej zaawansowanym klientom - przekład samego dobrego jakościowo modemu, czy stałego publicznego IP. Zgoda, 95% użytkowników takie coś jest niepotrzebne, ale te 5% też powinno się brać pod uwagę i choćby za dodatkową opłatą dawać takie możliwości.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-08-2018, 17:35   

przewaks napisał/a:
Tylko, że jeśli ISP ma takie podejście, to prędzej czy później straci pewną liczbę klientów, którym taki stan rzeczy nie odpowiada.

Straty liczby klientów do przyjęcia.
przewaks napisał/a:
Ja z kolei nie mogę zrozumieć, dlaczego firmy takie jak UPC nie chcą w żaden sposób iść na rękę bardziej zaawansowanym klientom - przekład samego dobrego jakościowo modemu, czy stałego publicznego IP.

Odpowiedz jest prosta - jeden sprzęt dla wszystkich to TANIE utrzymanie tego wszystkiego, prostota i unifikacja.
przewaks napisał/a:
Zgoda, 95% użytkowników takie coś jest niepotrzebne, ale te 5% też powinno się brać pod uwagę i choćby za dodatkową opłatą dawać takie możliwości.

Takie procenty są błędem statystycznym.
Drobna opłata od abonenta, kiedy za sprzęt operator muszi wywalić setki tys $ a ty im za 2 lata odejdziesz.
Koszty i KSIĘGOWY - zapamiętaj to sobie!
Nawet oferta biznes obecnie w UPC Polska dostaje Compale (choć kiedyś tylko Hitrony) - to co to znaczy?
_________________
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 18-08-2018, 18:50   

To znaczy że idą na "masówke" hahaha wszyscy będą mieć ten sam sprzet.
_________________
 
 
jacze 
easy master

Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 35
Wysłany: 18-08-2018, 19:47   

a czy mozna juz taki router dostac?
p na wymiane za stary modem cisco?
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 18-08-2018, 21:16   

Connect Boxa 2.0 jeszcze nie ma w ofercie, ale Compala można dostać
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 18-08-2018, 22:55   

jacze napisał/a:
a czy mozna juz taki router dostac?
p na wymiane za stary modem cisco?

Jak zdecydujesz się na wymianę na Compala to daj znać, chętnie odkupie Cisco :)
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 20-08-2018, 14:53   

ktos wie czy mozna podpiac dysk pod cb 2.0?
i tak czytam ten temat i sie zastanawiam, upc nie daje juz publicznych ip? ja dalej siedze na starym sprzecie i publiczne ip mam, jesli bym podpisal nowa umowe to strace to publiczne ip?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 20-08-2018, 15:08   

Nie stracisz pubicznego IP. Opcje masz dwie, albo publiczny adres IPv6 i "lokalny" ipv4, albo publiczny IPv4. Nie wiemo o jaki dysk pytasz, NAS'a podłączysz ;) Jesli zaś chcesz mieć dostęp do zwykłego dysku USB przez sieć to nie ma co na to liczyć.
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 03-09-2018, 13:59   

Hej czy ten modem jest lepszy od Technicolora TC7200 ? wlasnie na taki mam miec jutro wymiane. Czy jest sens bo widze ze wy tu przez 3 strony raczej narzekajace troche rzeczy piszecie. Ja chcialbym 150mb/s lacze ogarniac i skupic sie na WIFI. Nie wiem czy to mozliwe zeby dzialalo cos jednoczesnie w dwoch pasmach 2.4 i 5 GHz, konsultant mowil mi ze w porownaniu do Technicolora posiada on 5ghz pasmo ( choc w ustawieniach technicolora tez widzialem 5 ghz ale narazie moje karty sieciowe w laptopach nie obsluguja tego pasma i mysle nad wymiana ich na nowsze modele)
 
  Select HD
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 03-09-2018, 14:09   

na pewno mają Ci wymienić na 2.0?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-09-2018, 14:22   

Na Compala zwykłego (chyba). No chyba, że matifcb mieszka w Warszawie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: