Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
1 Gb/s w UPC w 2018 r.?
Autor Wiadomość
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 05-08-2018, 21:24   

Szkoda, kiedyś czytałem o czymś co było opisywane jako Dosics 3.1 Full Duplex, liczyłem, ze to rozwiąże problemy, albo że chociaż te łączą będą jakoś sensowniej zestawione, np upload na poziomie 50% download, ale widzę, że Full Duplex nie zawsze oznacza to samo.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-08-2018, 22:34   

zylx napisał/a:
Szkoda, kiedyś czytałem o czymś co było opisywane jako Dosics 3.1 Full Duplex, liczyłem, ze to rozwiąże problemy, albo że chociaż te łączą będą jakoś sensowniej zestawione, np upload na poziomie 50% download, ale widzę, że Full Duplex nie zawsze oznacza to samo.


Dobrze czytales ale to na razie jest rozszerzenie specyfikacji Docsis 3.1, z producentow chyba tylko Cisco pokazalo to w dzialaniu ale to tez testowo, najwczesniej to w 2019 pojawia sie pierwsze produkcyjne rozwiazania
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 05-08-2018, 22:58   

pawelb,
A widziałeś to?:
https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=202009#202009
 
 
seb235 
Klikacz

Dołączył: 22 Cze 2018
Posty: 15
Wysłany: 06-08-2018, 04:04   

pawelb napisał/a:
Nadajnik do ktorego dochodzi pasmo 10gbps....hehe


No tutaj masz rację, biorąc pod uwagę iż dzisiaj ciężko znaleźć nadajniki zasilane pasmem 1Gb/s. Wiesz co do marketingu to ja raczej jestem bardzo podejrzliwy i złapać mnie na jakąś reklamę czy coś podobnego - jest bardzo ciężko. Co do 5G faktycznie mam nadzieje że wyjdzie coś sensownego aczkolwiek jak to mówią nadzieja matką głupich.

Co do Orange fakt zrezygnowali z miedzi i budują FTTH, z tym że do tej pory budowali je tam gdzie było kolejnych kilku operatorów i z tego co sami publikują nie ma się czym chwalić gdyż abonentów zyskali bardzo mało. Co mnie nie dziwi bo jak ktoś jest zadowolony z obecnego ISP to po co ma płacić więcej za to samo w orange. Teraz zapowiadają zmianę strategii iż będą wchodzić na osiedla domków jednorodzinnych co wydaje się już o wiele mądrzejsze bo na takim obszarze zdobycie klienta to powinna być formalność - oczywiście jak skończy mu się obecna umowa terminowa.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-08-2018, 07:52   

seb235 napisał/a:



Co do Orange fakt zrezygnowali z miedzi i budują FTTH, z tym że do tej pory budowali je tam gdzie było kolejnych kilku operatorów i z tego co sami publikują nie ma się czym chwalić gdyż abonentów zyskali bardzo mało. Co mnie nie dziwi bo jak ktoś jest zadowolony z obecnego ISP to po co ma płacić więcej za to samo w orange. Teraz zapowiadają zmianę strategii iż będą wchodzić na osiedla domków jednorodzinnych co wydaje się już o wiele mądrzejsze bo na takim obszarze zdobycie klienta to powinna być formalność - oczywiście jak skończy mu się obecna umowa terminowa.


Rzeczywiscie zamierzają wchodzic teraz na osiedla domków jednorodzinnych? Jest jakas oficjalna informacja w tej sprawie bo chyba jakos mi umknelo...
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 06-08-2018, 14:59   

zylx napisał/a:
Wybaczcie, w tej kwestii jestem laikiem i zadam może głupie pytanie, ale czy jest możliwe świadczenie w obecnej technologii łącz z znacznie wyższym uploadem? Łącze 250/250 miały by dla mnie zdecydowanie większa wartość niż łącze 1000/40. Czy podniesienie uploadu kosztem downloadu wiązało by się z jakimiś dużymi problemami technicznymi czy też kosztami?


UPC oferuje łącza symetryczne po światłowodzie, ale to usługa dla biznesu :)

W Docsis dla biznesu asymetrycznie 300/30, 600/60.
_________________
 
 
seb235 
Klikacz

Dołączył: 22 Cze 2018
Posty: 15
Wysłany: 06-08-2018, 15:36   

pawelb napisał/a:
Rzeczywiscie zamierzają wchodzic teraz na osiedla domków jednorodzinnych? Jest jakas oficjalna informacja w tej sprawie bo chyba jakos mi umknelo...


Tak, w ostatnim komunikacie gdzie dali informację o dodatkowej opłacie 15zł/mc dla domków jednorodzinnych informują iż w tej chwili nastawieni są tylko na budowę sieci w takich lokalizacjach. Sama opłata ma także w tym pomóc. Co z tego wyjdzie zobaczymy - dla mnie było by to zbawienie :)
 
 
kamail86 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 36
Wysłany: 18-08-2018, 22:36   

Dzisiaj otrzymałem od UPC maila reklamowego o tytule "Co nowego w UPC ", w treści między innymi jest taka wzmianka:
"Cały świat internetu już czeka…

aby płynąć z kosmiczną prędkością. Nie możemy się doczekać.
Szczegóły już we wrześniu. "


To już chyba wiadomo kiedy pojawią się pierwsze konkrety o 1Gb :)
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 19-08-2018, 05:46   

kamail86, bardzo prawdopodobne ze pod koniec września wystartują z usługą w mieście gdzie właśnie prowadzą testy ;)
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-08-2018, 22:31   

kamail86 napisał/a:
To już chyba wiadomo kiedy pojawią się pierwsze konkrety o 1Gb

Koło 6-8 mc wdrażali 500 Mb...
Jakim cudem cała Polska już teraz z netem 1 Gb, skoro może 3 tygodnie temu dopiero Wawkę z tym obskoczyli i to jeszcze nie całą?
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 20-08-2018, 08:53   

Jest.

Jest i regulamin tzn.nazwa tylko bo tak jak w przypadku Polsat sport Premium, link wywala błąd.
W nazwie jest "I" więc jak w przypadku 150, 300 i 500Mbs -musi być i tańsza "II" i jak będę mieć trochę czasu to poszukam ;)
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 20-08-2018, 08:59   

o rany 100 zł no ale cóż za nowości się płaci. W zamówieniu pokazuje starego compala zamiast 2.0 hmm może to błąd ?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Azar 20-08-2018, 09:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Foral 
Klikacz

Dołączyła: 20 Sie 2018
Posty: 18
Wysłany: 20-08-2018, 09:00   

Witam wszystkich.

Ciekawe kiedy pojawi się coś dla starych klientów.
 
 
kamail86 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 36
Wysłany: 20-08-2018, 10:07   

I mamy tą "kosmiczną prędkość"... dla nowych klientów podniesiono prędkość z 120Mb do 150Mb i z 250Mb do 300Mb, ale jednocześnie zabrano zniżkę dla wybranych lokalizacji i tak promocja ;) Ale skoro wprowadzają szybsze pakiety to ciekawe kiedy stałym klientom przyśpieszą transfer.
 
 
Opiu 
plus master


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 342
Wysłany: 20-08-2018, 10:15   

kamail86 napisał/a:
I mamy tą "kosmiczną prędkość"... dla nowych klientów podniesiono prędkość z 120Mb do 150Mb i z 250Mb do 300Mb, ale jednocześnie zabrano zniżkę dla wybranych lokalizacji i tak promocja ;) Ale skoro wprowadzają szybsze pakiety to ciekawe kiedy stałym klientom przyśpieszą transfer.

Nie zdziwię się jak nie przyspieszą pakietów starym klientom a jeżeli będą chcieli to myślę ze w ciągu 24h dojdzie do zmiany pakietów :D
_________________
  Opiu
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: