Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa oddzielne abonamenty UPC pod jednym adresem
Autor Wiadomość
Zośka007 
Klikacz

Dołączyła: 04 Sie 2018
Posty: 5
Wysłany: 04-08-2018, 22:10   Dwa oddzielne abonamenty UPC pod jednym adresem

Witajcie forumowicze :)

Tak jak w temacie, czy pod jednym adresem jest możliwość zainstalowania drugiego abonamentu UPC?

Sytuacja wygląda następująco :

Przeprowadzam się, chcę przenieść Internet, jednak dzisiaj dowiedziałam się, że pod tym adresem jest już Internet UPC. ( dokładniej to jakieś pół godziny temu )
Natomiast wczoraj jak i dzisiaj podczas wizyty w salonie dwie różne Panie stwierdziły, że ten adres jest wolny i śmiało można się podłączyć, to samo powiedział konsultant z infolinii.
Technik umówiony na poniedziałek.

Jak to wygląda w praktyce, bo z doświadczenia wiem, że po ludziach z UPC można spodziewać się tego iż cała trójka się myli i robi mnie w balona :shock:
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-08-2018, 23:35   

Zośka007 napisał/a:
Przeprowadzam się, chcę przenieść Internet, jednak dzisiaj dowiedziałam się, że pod tym adresem jest już Internet UPC

Jest internet jako usługa, czyli UPC pod tym adresem świadczy swoje usługi.
Zośka007 napisał/a:
Natomiast wczoraj jak i dzisiaj podczas wizyty w salonie dwie różne Panie stwierdziły, że ten adres jest wolny i śmiało można się podłączyć, to samo powiedział konsultant z infolinii.

Zlecasz przeniesienie usługi i czekasz na montera.
Należy tylko pamiętać, by ze starego miejsca zabrać wszystkie graty sprzętowe (modemorouter kablowy, dekoder) i przekazać je technikowi na nowym adresie instalacji.
_________________
 
 
Zośka007 
Klikacz

Dołączyła: 04 Sie 2018
Posty: 5
Wysłany: 04-08-2018, 23:49   

Wszystkie graty już zabrane :)

Natomiast rozchodzi się o to, że współlokator z pokoju obok ma swoj internet z UPC podłączony w tym mieszkaniu.
Ja natomiast chcę korzystać ze swojego + od przyszłego miesiąca dołączyć telewizję.
Współlokator stwierdził, że jeżeli on ma podłączony ich Internet to ja niestety nie będę już mieć takiej możliwości. :shock:

Czy faktycznie tak może być?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-08-2018, 00:23   

To w takiej sytuacji będą 2 abonamenty tylko, że każdy będzie miał swój własny abonament.
Instalacje też muszą być w mieszkaniu wtedy 2.
Ty będziesz miała swoją instalacje do swojego pokoju, a druga osoba swoją dotychczasową instalację.
Nie powinno absolutnie z tym być problemu.
Należy ewentualnie uzyskać zgody właściciela mieszkania na przeprowadzenia takich prac.
_________________
 
 
Zośka007 
Klikacz

Dołączyła: 04 Sie 2018
Posty: 5
Wysłany: 05-08-2018, 00:27   

Super :) oby było tak jak mówisz, dzięki za odpowiedź :)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-08-2018, 00:38   

Gdyby coś nie zadziałało, lub były przeszkody - proszę się w tym temacie odezwać (może uda się te problemy rozwiązać).

Powodzenia
_________________
 
 
Zośka007 
Klikacz

Dołączyła: 04 Sie 2018
Posty: 5
Wysłany: 05-08-2018, 09:49   

To znowu ja :lol:

Po kontakcie z technikiem, okazało się że faktycznie jest możliwość podłączenia naszego Internetu bez problemów dla drugiego użytkownika jednak pojawia się kolejne ALE, a mianowicie współlokator ma Internet od UPC 500mb/s i mówi, że wykorzystuje maksymalną moc kabla na ten adres.
Nasz Internet to 120mb/s i nam technik na infolinii powiedział, że to nie gra roli, bo i tak można się podłączyć i on nie będzie na tym w żaden sposób straty i że nasze routery nie będą się zakłócać nawzajem.

Zasadnicze pytanie : czy jego Internet po podłączeniu naszego zwolni bądź w jakiś sposób na tym ucierpi ?

Internety co robić? :shock:
Jestem sama przeciwko dwóm facetom :shock:
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-08-2018, 12:34   

Zośka007 napisał/a:
czy jego Internet po podłączeniu naszego zwolni bądź w jakiś sposób na tym ucierpi ?

Jak szybki jest internet decyduje plik konfiguracyjny w modemie, czyli w uproszczeniu decyduje modemorouter.
Ilość podłączonych przewodów nie ma znaczenia, gdyż Wasza odnoga kablowa będzie połączona bezpośrednio do koncentratora na korytarzu czyli w miejscu gdzie UPC ma locboxa.
Instalacja będzie wykonana tak, jakbyście Państwo mieszkali w zupełnie osobnym mieszkaniu i nie mieli z współlokatorem nic wspólnego.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 05-08-2018, 13:04   

Technicznie nie ma znaczenia czy to jeden lokal czy oddzielne mieszkanie. Jedyne co to popatrzcie na konfigurację wifi byście się wzajemnie nie zagłuszali. Z drugiej strony zastanawia mnie powód takiej decyzji? NIe prościej i taniej dogadać się z wspólokatorem i podzielić kosztami?
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-08-2018, 13:20   

zylx napisał/a:
NIe prościej i taniej dogadać się z wspólokatorem i podzielić kosztami?

Nieporozumienie i zostaje ktoś bez neta.
Co zrobisz jak się wyprowadzisz a abo podpisane - będziesz gościowi dopłacał choć nie korzystasz.
Spółki z nieznanymi ludźmi, w dzisiejszych czasach - głupota.
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 05-08-2018, 14:25   

Na jednym adresie w jednym lokalu mieszkalnym dwa abonamenty? :shock: -to nie wiedziałam że w UPC jest to możliwe....oczywiście ze strony technicznej to nie problem by w jednym lokalu mieszkalnym, doprowadzić do każdego pomieszczenia "oddzielną" instalację UPC, ale chodzi o stronę formalną...
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 05-08-2018, 14:57   

W UPCstrona formalna to nie problem, widziałem instalację multiroomu do usługi głównej pod innym adresem.
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 05-08-2018, 15:38   

zylx napisał/a:
widziałem instalację multiroomu do usługi głównej pod innym adresem
.
..jeśli p.Mamoń z drugiego piętra posiadajacy jeden telewizor, jest abonentem UPC i posiada pakiet TV z dwoma MR....to wystarczy że jego sąsiad z I i III piętra pociągną przewód do siebie, a Multiroomy Mamonia umieszczą w swoich odbiornikach....-to jasne, będzie tak jak piszesz, bo zrobić się da,ale to nie będzie "legalne" ;)
_________________
 
 
Zośka007 
Klikacz

Dołączyła: 04 Sie 2018
Posty: 5
Wysłany: 05-08-2018, 16:08   

Tak jak już zostało napisane wyżej, wolę mieć swój własny Internet i mieć święty spokój ;)
Na szczęście znaleźli technika na jutro wiec wszystko się okaże.

Dzięki serdeczne za pomoc :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: