Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Możliwości techniczne instalacji internetu
Autor Wiadomość
krisr77 
easy master

Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 27
Wysłany: 27-07-2018, 20:20   Możliwości techniczne instalacji internetu

Witam
Moj aktualny dostawca trochę poleciał w kulki i w ramach modernizacji sieci zabrał mi adres publiczny.
Tłumaczy sie tym ze nigdy nie byl on częścią umowy tylko był dawany gratisowo.
Teraz chca za niego 20zl co razem dawało by juz 70zl a to stanowczo za duzo nawet jak na 300Mb
Alternatywa jest UPC wiec powoli sie rozglądam za zmiana chociaż jeszcze będę z nimi walczył..
Teraz pytanie - aktualnie mam w UPC telewizje, internet jest po FTTH od tego dostawcy
W skrzynce multimedialnej w przedpokoju zaraz obok wejscia jest założony trójnik który rozdziela telewizje do 3 pokojów (bez multirooma ale w planach jest, na razie jeden moduł CI)
Dodatkowo w skrzynce jest modem FTTH od którego LAN wychodzi do routera,z routera z powrotem wchodzą 4 skrętki do skrzynki skąd sa poprowadzone do gniazdek)
Czy taka instalacje da sie zaadoptować pod UPC?
TZN zamiast mojego routera w przedpokoju jest modemorouter UPC,a kabel do telewizji idzie niezależnie do salonu ?
Pytałem na infolinii na dziale technicznym ale trafiłem na dziewczynę która technikiem chyba nigdy nie była i jedyne co mi zaproponowała to wizytę technika za 50zl.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-07-2018, 20:57   

Dołożą tylko Compala i tyle - masz od UPC tv więc do mieszkania idzie już koncentryk z sygnałem też internetu z UPC.
Zamów internet (domów do tv) a montaż netu powinien być gratis.
Na moja nie powinno być problemów (przeróbka w skrzynce jest niewielka a praktycznie żadna).
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 27-07-2018, 21:11   

KOCUREK1970 napisał/a:
Dołożą tylko Compala i tyle - masz od UPC tv więc do mieszkania idzie już koncentryk z sygnałem też internetu z UPC.

I tego Compala podłączą pod światłowód FTTH? Chyba nie. Najpierw ten światłowód usuną, a w jego miejsce położą koncentryk z trójnika do Compala. I wtedy go tam wstawią.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-07-2018, 21:13   

MrPepka,
Poważnie nie zrozumiałeś co napisałem?
To może to co napisał Autor wzmocni mój przekaz :D :
krisr77 napisał/a:
W skrzynce multimedialnej w przedpokoju zaraz obok wejscia jest założony trójnik który rozdziela telewizje do 3 pokojów (bez multirooma ale w planach jest, na razie jeden moduł CI)

Dodatkowo w skrzynce jest modem FTTH
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 27-07-2018, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 27-07-2018, 21:14   

Zrozumiałem. Tylko czy UPC pójdzie Twoim tokiem myślenia? :twisted:
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-07-2018, 21:17   

MrPepka,
A jakie przewidujesz z tym problemy?
Internet od UPC i obecny net innego operatora NIE są razem połączone.
Każdy operator ma swój własny przewód który już w owej skrzynce jest.

Podłączyć się pod trójnik z tv, albo wymienić trójnik na czwórnik i wtedy podłączyć Compala, wyregulować sygnał (w razie potrzeby) i coś jeszcze trzeba tam robić?
_________________
 
 
krisr77 
easy master

Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 27
Wysłany: 27-07-2018, 21:41   

Spokojnie Panowie:)
Na mój chłopski rozum tez nie powinno być problemow ale nieodgadnione sa zamiary instalatorów UPC :)
Pytam bo wg mnie standardowa instalacja wygląda inaczej:
1 kabel idzie do pokoju docelowego i tam jest dzielony na sygnał tv i net
Tutaj właśnie chyba musiałby byc zainstalowany poczwórny splitter - 1 nettu i 3 do tv

druga sprawa to zastanawiam sie czy przełączać tego Compala w bridge i dac swój router (nie wiem czy mi sie zmieści do skrzynki) czy zostawić juz Compala i dac sowj jako drugi APek
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-07-2018, 22:44   

Cytat:
1 kabel idzie do pokoju docelowego i tam jest dzielony na sygnał tv i net

Przewód jest tam gdzie sobie życzy klient.
Tylko po co, skoro w skrzynce już ten sygnał jest i to w TEJ skrzynce MOŻE (ale nie musi) technik podłączyć Compala.
Może Compala podłączyć wszędzie tam, gdzie jest przewód koncentryczny.
krisr77 napisał/a:
druga sprawa to zastanawiam sie czy przełączać tego Compala w bridge i dac swój router (nie wiem czy mi sie zmieści do skrzynki) czy zostawić juz Compala i dac sowj jako drugi APek

Jak wybierzesz typowo Compala w trybie modemoroutera, to publiczne IP będzie tylko na nim.
Jeśli Compala dasz w modem i własny router, to publiczne IP będzie na każdym Twoim urządzeniu końcowym.

Pamiętaj też, że IP owszem w UPC jest publiczne, ale NIE jest stałe tylko dynamiczne.
_________________
 
 
krisr77 
easy master

Dołączył: 27 Mar 2016
Posty: 27
Wysłany: 04-08-2018, 20:13   

temat na razie nieaktualny dostawca przywrócił adres publiczny (wystarczył telefon na dział techniczny a nie do handlowców:) poparte skanem warunków umowy gdzie był dopisek adres publiczny z parawka handlowca )
ale ze 1 listopada kończy mi sie bierzaca umowa to gora we wrześniu moze sie zacząć zabawa od nowa jak nie beda go chcieli na nowej dac za darmo...

ps. jedyny z tego pożytek taki ze jakoś delikatnie mi zwiększyli prędkość (z 300/30 na 330/33)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: