Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
1 Gb/s w UPC w 2018 r.?
Autor Wiadomość
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 23-06-2018, 12:32   

KOCUREK1970 napisał/a:
Jak może być lepsza, jak to zupełnie inna technologia?
...
Przecież (w większości przypadków) światłowód UPC jest pod blokiem, to jakie tu oszczędności inwestycyjne widzisz?


Czyli nowsza technologia nie może być lepsza... bo jest inna? LOL. :) Na koncentryku to jeszcze moja babcia miała kablówkę, a świat naprawdę idzie do przodu...

DOCSIS to tylko i wyłącznie oszczędności inwestycyjne dla operatorów - właśnie chodzi o to by nie trzeba było dostarczyć światłowodu do każdego mieszkania/domu tylko lecieć dalej na starym koncentryku. W każdym fachowym artykule opisywane jest to jako "low cost" czy "more cost-effective" w porównywaniu do FTTH właśnie pod względem nakładów na infrastrukturę. Po co przechodzić na nowszą technologię skoro można jeszcze żyłować i pocisnąć starą, a $$$ zostaną w kieszeni? :)

Ja nie twierdzę, że to jest złe gdyż pozwoli to na zwiększenie prędkości w biedniejszych krajach, w których mają stare sieci kablowe i raczej nie mają co liczyć na inwestycję w nowoczesną sieć FTTH w najbliższej przyszłości.

pawelb napisał/a:
"światłowód" to działa na młodego abonenta, na starszego wręcz odwrotnie ;)


Światłowód to przyszłość i każdy to wie, tak jak w każdym rozwiniętym kraju jest mocny nacisk by inwestować w sieć FTTH a nie bawić się w jakieś tanie sztuczki. Ja miałem światłowód 1000mb/s już kilka lat temu (a oferowano mi nawet 2000mb/s) i dziwię się, że nie jest to dziś standard także i tutaj.

Najgorsze jest to, że UPC wprowadza konsumentów w błąd oferując swoją usługę jako "Internet światłowodowy" choć nie ma takiej możliwości by zamówić od nich światłowód do mieszkania tak jak oferuje to Orange. Straszna tandeta marketingowa w wydaniu UPC...

pawelb napisał/a:
kablówki maja gorszą jakość sygnału tv? żartujesz czy mówisz poważnie? może na jakimś zadupiu ale każda szanująca się kablówka w większym mieście ma sygnał tv lepszej jakości niż w usługach IPTV, może nie mają jeszcze dekoderów 4K ale po co Ci dekoder skoro wkładasz do TV 4K kartę CI+ i odbierasz sygnał 4K bez dodatkowych pudełek ;) my nadajemy już 6 kanałów 4K (testowo), Mundialu w 4K nie nadajemy bo było za małe zainteresowanie w stosunku do opłat które zażyczyło sobie TVP i Canal+ :evil:


Mundial w 4K nie oferujecie bo nie macie nawet tej technologii w żadnym swoim dekoderze. A jaki mikro-procencik wszystkich użytkowników korzysta z karty CI+ zamiast dekodera? :)

Co do jakości do zadałem pytanie tutaj: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=9988

Q: "Jest to dobry sprzęt (Samsung IC100) do oglądania tv, szybka zmiana kanałów, dobra jakość obrazu, przyjazne menu? Jak byście to porównali do dekoderów UPC/NC+/CP?"

A: "Posiadam ICU100 i powiem szczerze, że dekoder daje radę. ... Co do jakości obrazu do orange światłowód na tą chwile ma najlepszą jakość z tych Twoich wymienionych."
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 23-06-2018, 12:42   

aster napisał/a:
DOCSIS to tylko i wyłącznie oszczędności inwestycyjne dla operatorów - właśnie chodzi o to by nie trzeba było dostarczyć światłowodu do każdego mieszkania/domu tylko lecieć dalej na starym koncentryku. W każdym fachowym artykule opisywane jest to jako "low cost" czy "more cost-effective" w porównywaniu do FTTH właśnie pod względem nakładów na infrastrukturę. Po co przechodzić na nowszą technologię skoro można jeszcze żyłować i pocisnąć starą, a $$$ zostaną w kieszeni?

Dla Twojej informacji. UPC czasem dostarcza światłowód do skrzynki która jest w piwnicy danego bloku i z niego wyprowadza koncentryk. A są nawet takie miejsca gdzie UPC dostarcza światłowód do mieszkania abonenta instalując mu odbiornik światłowodowy. Do niego podłącza zwrotnicę prądową i z niej wyprowadza koncentryk do sprzętów typu dekoder czy modem. Tak więc nie masz racji.
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 23-06-2018, 12:48   

:taaaak w dodatku dekoder ICU poprawią jakość obrazu....no bo to tak chyba wygląda?
To jakiś cudowny wynalazek. :lol:

Już to było pisane, że Horizon słabo dekoduje sygnał a najlepszą jakość daje moduł CI+.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 23-06-2018, 14:09   

aster napisał/a:
Czyli nowsza technologia nie może być lepsza... bo jest inna? LOL.

To INNA technologia i nie można jej porównywać z inną, która opiera się na innych założeniach, zasadach i działaniu.
To tak jakbyś porównywał Fiata 126p do Mercedesa - z grubsza obydwa te pojazdy to auta i zawiozą nas gdzie chcemy, ale ich budowa i koncepcja jak i założenia projektowo/konstrukcyjne były zupełnie inne.
Porównaj UPC do Vectry, do MM - porównywać można coś do czegoś co opiera się o takie same zasady, założenie, budowę i konstrukcję.
aster napisał/a:
Ja nie twierdzę, że to jest złe gdyż pozwoli to na zwiększenie prędkości w biedniejszych krajach, w których mają stare sieci kablowe i raczej nie mają co liczyć na inwestycję w nowoczesną sieć FTTH w najbliższej przyszłości.

Nazywanie Niemców biedniejszym krajem sam przyznasz jest trochę naciągane?
Wszak oni również wybrali DOCSIS.

Po raz ostatni napisze - UPC Polska 2 Gb (testy ale tyle uzyskali), ten Twój światłowód tylko 900 Mb i co dalej?
Ten Twój światłowód ilu ludzi ma 0,5 mln, DOCSIS w Polsce ma z grubsza 3-4 miliony ludzi.
Zanim ten Twój światłowód dotrze do szerszego kręgu odbiorców, DOCSIS będzie już miało o kilka milionów ludzi więcej od stanu dzisiejszego a prędkość na DOCSIS przegoni ten Twój światłowód.
aster napisał/a:
Najgorsze jest to, że UPC wprowadza konsumentów w błąd oferując swoją usługę jako "Internet światłowodowy" choć nie ma takiej możliwości by zamówić od nich światłowód do mieszkania tak jak oferuje to Orange. Straszna tandeta marketingowa w wydaniu UPC...

FTTB a FTTH to prawie to samo - a przewagę koncentryka w mieszkaniu już wskazałem.
99% ludzi nie interesuje co, jak im to podłączyli - ważne by działało!
Ja np. nie pozwoliłbym by mi niszczono ściany w domu by ten światłowód u mnie zainstalować.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-06-2018, 14:43   

aster napisał/a:
KOCUREK1970 napisał/a:
Jak może być lepsza, jak to zupełnie inna technologia?
...
Przecież (w większości przypadków) światłowód UPC jest pod blokiem, to jakie tu oszczędności inwestycyjne widzisz?


Czyli nowsza technologia nie może być lepsza... bo jest inna? LOL. :) Na koncentryku to jeszcze moja babcia miała kablówkę, a świat naprawdę idzie do przodu...

DOCSIS to tylko i wyłącznie oszczędności inwestycyjne dla operatorów - właśnie chodzi o to by nie trzeba było dostarczyć światłowodu do każdego mieszkania/domu tylko lecieć dalej na starym koncentryku. W każdym fachowym artykule opisywane jest to jako "low cost" czy "more cost-effective" w porównywaniu do FTTH właśnie pod względem nakładów na infrastrukturę. Po co przechodzić na nowszą technologię skoro można jeszcze żyłować i pocisnąć starą, a $$$ zostaną w kieszeni? :)

Ja nie twierdzę, że to jest złe gdyż pozwoli to na zwiększenie prędkości w biedniejszych krajach, w których mają stare sieci kablowe i raczej nie mają co liczyć na inwestycję w nowoczesną sieć FTTH w najbliższej przyszłości.

pawelb napisał/a:
"światłowód" to działa na młodego abonenta, na starszego wręcz odwrotnie ;)


Światłowód to przyszłość i każdy to wie, tak jak w każdym rozwiniętym kraju jest mocny nacisk by inwestować w sieć FTTH a nie bawić się w jakieś tanie sztuczki. Ja miałem światłowód 1000mb/s już kilka lat temu (a oferowano mi nawet 2000mb/s) i dziwię się, że nie jest to dziś standard także i tutaj.

Najgorsze jest to, że UPC wprowadza konsumentów w błąd oferując swoją usługę jako "Internet światłowodowy" choć nie ma takiej możliwości by zamówić od nich światłowód do mieszkania tak jak oferuje to Orange. Straszna tandeta marketingowa w wydaniu UPC...

pawelb napisał/a:
kablówki maja gorszą jakość sygnału tv? żartujesz czy mówisz poważnie? może na jakimś zadupiu ale każda szanująca się kablówka w większym mieście ma sygnał tv lepszej jakości niż w usługach IPTV, może nie mają jeszcze dekoderów 4K ale po co Ci dekoder skoro wkładasz do TV 4K kartę CI+ i odbierasz sygnał 4K bez dodatkowych pudełek ;) my nadajemy już 6 kanałów 4K (testowo), Mundialu w 4K nie nadajemy bo było za małe zainteresowanie w stosunku do opłat które zażyczyło sobie TVP i Canal+ :evil:


Mundial w 4K nie oferujecie bo nie macie nawet tej technologii w żadnym swoim dekoderze. A jaki mikro-procencik wszystkich użytkowników korzysta z karty CI+ zamiast dekodera? :)

Co do jakości do zadałem pytanie tutaj: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=9988

Q: "Jest to dobry sprzęt (Samsung IC100) do oglądania tv, szybka zmiana kanałów, dobra jakość obrazu, przyjazne menu? Jak byście to porównali do dekoderów UPC/NC+/CP?"

A: "Posiadam ICU100 i powiem szczerze, że dekoder daje radę. ... Co do jakości obrazu do orange światłowód na tą chwile ma najlepszą jakość z tych Twoich wymienionych."


@aster, w skrócie i dla amatora żeby było bardziej zrozumiałe
Odnośnie przestarzałej technologii Docsis, pierwszy z brzegu artykuł: https://www.lightreading....0/d/d-id/743285
Naprawdę nie martw się o tę technologię :P
kabel koncentryczny wbrew pozorom ma duże możliwości i przyszłość, zwłaszcza że operatorzy kablowi przez te lata nie tracili czasu tylko modernizowali sieci budynkowe, przechodząc na cyfrę i wymieniając gniazda u abonentów co przyczyniło się do zdecydowanej poprawy jeśli chodzi o ingress
Co do dekoderów 4K u mnie w sieci to nie masz pojęcia o czym piszesz, nie mamy dekoderów 4K bo się po prostu ludzie o nie nie pytają i nawet się za tym nie rozglądaliśmy :)
Każdy kto u nas odbiera sygnał 4K robi to za pomocą karty CI+ którą włożysz praktycznie do każdego TV, jeśli będzie zapotrzebowanie na dekodery 4K to rozejrzymy się na rynku (jest juz w czym wybierać: od Ferguson Ariva 4K Combo do TECHNISAT DIGIT ISIO STC UHD 4K) ale jak na razie kanałów 4K nie ma dużo i do tego "przydaje się" telewizor 4K, osobiście też nie używam dekodera bo mam podłączony dysk do TV, po co mi dekoder? to chyba dla takich co lubią sobie pogmerać pilotem z nudów i lubia dodatkowe pudełka :twisted:
tak jak Ci już pisałem, według nas światłowód może być dobry w nowych lokalizacjach a np. bardzo niskie opóźnienia można osiągnąć w sieci HFC ustawiając odpowiednie parametry w kanale US a w Docsis 3.1 masz od tego Active Queue Management (AQM)
Ale jak chcesz światłowodu to sobie weź usługę od Orange jak cie to tak podnieca i nie uprawiaj tu kryptoreklamy :lol:
Ostatnio zmieniony przez pawelb 23-06-2018, 15:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650

Wysłany: 23-06-2018, 15:25   

KOCUREK1970 napisał/a:
kamail86,
Każda skrzynka telekomunikacyjna musi mieć uziemienie, więc o żadnym przenikaniu potencjałów nie może być tu mowy - więc to problem z Twoją instalacją elektryczną a nie wina UPC.
A skoro paliło ci gniazdka HDMI - to może jest to efekt podłączania przewodów HDMI do sprzętów i NIE odłączenie sprzętów od prądu podczas podłączania tych przewodów.

Każda musi, ale nie każda jest. Taka jest rzeczywistość. Bynajmniej u mnie w budynku i na osiedlu o bok. Ponoć nie ma potrzeby
_________________
  ogromny
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 23-06-2018, 15:55   

Gdyby o było takie proste , mam powiedzmy kartę CI+ , telewizor 4k .... i co? Dupa. UPC nie podaje sygnalu UHD a mogłoby dogadać sie z Elevenem, C_+ czy dostawca filmboxów. Dlaczego? Bo przy DOCSIS technicznie nie wyrobi, koszty a może przy nowym dekoderze ściągnie kaskę dodatkowa od klientów... :?Istnieje lepsze wytłumaczenie?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 23-06-2018, 16:01   

aster napisał/a:
Bo przy DOCSIS technicznie nie wyrobi, koszty a może przy nowym dekoderze ściągnie kaskę dodatkowa od klientów... :?Istnieje lepsze wytłumaczenie?

Tak. Nadawcy żądają wysokich kosztów niewspółmiernych do zainteresowania abonentów.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-06-2018, 16:06   

Blacha napisał/a:
Gdyby o było takie proste , mam powiedzmy kartę CI+ , telewizor 4k .... i co? Dupa. UPC nie podaje sygnalu UHD a mogłoby dogadać sie z Elevenem, C_+ czy dostawca filmboxów. Dlaczego? Bo przy DOCSIS technicznie nie wyrobi, koszty a może przy nowym dekoderze ściągnie kaskę dodatkowa od klientów... :?Istnieje lepsze wytłumaczenie?


A co ma Docsis do 4K ja sie pytam? Docsis to „internet” a nie sygnal tv. Proszę nie łączyc tematow ktore nie mają ze sobą nic wspolnego!
Chcecie 4K to cisnijcie UPC zeby uruchomilo sygnal 4K dla abonentow posiadajacych karty CI+, po prostu, wiadomo ze UPC jest zainteresowane zeby wciskac ludziom dekodery ale 4K nie wymaga zewnetrznego dekodera tylko TV 4K i zwyklej karty CI+, proste?
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 23-06-2018, 16:40   

Wszystko fajnie ..ale nadal nikt nie wie gdzie tkwi sedno tej super jakości sygnału tv i świetnego internetu w IPTV np. Orange?
Opieramy się na wypowiedziach fascynatow Orange ale gdzie tu jest techniczne wytlumaczenie?
Kto dysponuje lepszą technologią nc+/ Orange/UPC-internet i telewizja-pomijam net przy nc+.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 23-06-2018, 17:03   

ogromny napisał/a:
Każda musi, ale nie każda jest. Taka jest rzeczywistość. Bynajmniej u mnie w budynku i na osiedlu o bok. Ponoć nie ma potrzeby

Ale indywidualna instalacja elektryczna w domu winna mieć takie uziemienie.
Reguluje to Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 14 listopada 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
http://dziennikustaw.gov....17000228501.pdf
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-06-2018, 17:11   

Blacha napisał/a:
Wszystko fajnie ..ale nadal nikt nie wie gdzie tkwi sedno tej super jakości sygnału tv i świetnego internetu w IPTV np. Orange?
Opieramy się na wypowiedziach fascynatow Orange ale gdzie tu jest techniczne wytlumaczenie?
Kto dysponuje lepszą technologią nc+/ Orange/UPC-internet i telewizja-pomijam net przy nc+.


świetnego internetu w Orange? wystarczy poczytać na forum Orange i innych jaki to świetny internet jest ;) do przeglądania internetu czy też oglądania filmów ok ale do gier online to już kiepsko wygląda ze względu na chroniczne problemy Orange na swoich stykach na świat czyli via Opentransit i Telia, regularne dropy pakietów
to zresztą jest całkiem logiczne ponieważ Orange ma beznadziejną politykę peeringową czyli generalnie nie spina się w punktach wymiany ruchu i ogranicza liczbę styków z innymi sieciami, dlatego następuje spiętrzenie ruchu tam gdzie są spięci ze swoimi upstream providerami
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-06-2018, 08:20   

A ja dalej nie widzę wytłumaczenia dlaczego kogoś zdaniem na iptv Orange jest ładniejszy obraz jak na kablówkach. Na kablówce jest beznadziejny obraz w Vectrze, moja babcia ma i to jest tragedia, w UPC SD wygląda lepiej jak HD w Vectrze, w UPC jest naprawdę krystaliczny obraz w HD i niczym się nie umywa do Orange, ba, nawet jak miałem iptv od Orange na vdslu to Orange nie ma startu do UPC w tamtej technologii, ciągła pixeloza. Może do tego czasu poprawili jakość sygnału, tym bardziej na światłowodzie, ale na pewno nie na tyle by deklasować kablówki, które puszczają sygnał na dobrym bitrate.
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 24-06-2018, 08:45   

No.. deklasują swoim 4K Tu nawet najlepszy bitrate w UPC nie pomoże :P
Ale SD to masa w Orange po światłowodzie.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 24-06-2018, 09:35   

Cytat:
No.. deklasują swoim 4K

Ileż można się srac tym 4K
Za chwilę się skończą mecze i skończy się 4K
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: