Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HORIZON HD RECORDER - proponowane funkcje i uwagi
Autor Wiadomość
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 02-06-2018, 14:07   HORIZON HD RECORDER - proponowane funkcje i uwagi

Co prawda nie jestem w chwili obecnej stałym użytkownikiem dekodera Horizon (przynajmniej jeszcze wzbraniam się przed tym sprzętem), ale mam kilka uwag po raptem kilkudniowej możliwości jego użytkowania.

Brak mi dla przykładu funkcji znanej z mediabox'a mianowicie chodzi o "nagrywanie w określonym czasie" czyli funkcja "ustawienia memo".
Dzięki tej opcji dekoder mediabox pozwala na zaplanowanie nagrania niezależnie od EPG, wystarczy wskazać numer kanału, rodzaj memo (przypomnienie lub nagranie), dzień oraz czas rozpoczęcia i zakończenia a także istnieje możliwość wyboru powtarzania (codziennie, co tydzień lub od poniedziałku do piątku). Funkcja przydatna jest w przypadku braku EPG co zdarza się np. na kanałach lokalnych lub też gdy chcemy zaprogramować nagranie transmisji z jakiegoś wydarzenia gdzie nadawca nie uwzględnił go w programie.
Niestety funkcji tej brak w "nowoczesnym" dekoderze Horizon.
W sytuacji gdy np. jakiś kanał lokalny nie posiada EPG brak jest w Horizonie możliwości zaplanowania nagrania czy też przypomnienia co w przypadku dekodera z nagrywarką jest moim zdaniem wręcz niedopuszczalne (!).

Brak jest również możliwości zmiany czasu zakończenia nagrania w przypadku nagrań rozpoczynanych w danej chwili gdy włączymy nagrywanie oglądanego właśnie programu. W Mediabox'ie można ten czas dowolnie wydłużyć skokowo co kilka minut praktycznie nieograniczenie.

Ponadto przewodnik EPG posiada w Horizon'ie tylko jedną opcję widoku - standardowej osi poziomej, w przypadku starszego mediabox'a istnieje możliwość wyboru widoku gdzie oprócz możliwości wyboru długości osi czasu (30, 90 lub 120 minut) można wybrać opcję "widok jednego kanału" gdzie pojawia nam się gazetowy widok w którym każdy wers to następna pozycja programowa.

Dekoder Horizon z tego co zauważyłem nie posiada także możliwości zmiany rozdzielczości HDMI, poza opcją rozdzielczości telewizora i 720p nie można swobodnie ustawić formatu obrazu jako 16:9 oraz sygnału 1080i na wyjściu - opcje takie ma dekoder mediabox.

Ponadto mediabox posiada bardzo szybki dostęp do opcji zmiany ścieżki audio i napisów.
Horizon co prawda to potrafi ale wymaga więcej czynności i szperania w menu "info".

Teraz pora na funkcję "przypomnienia o programie". Mediabox wyświetla przypomnienie które jest widoczne na ekranie do czasu zatwierdzenia przyciskiem okay, anulowania przyciskiem back lub też trwa do czasu automatycznego przełączenia kanału.

Horizon wyświetla z tego co zauważyłem małe przypomnienie które samoczynnie znika po krótkim czasie, tak jakby widz miał czekać kiedy się pokaże...

Postulaty zmian w sofcie Horizona to zatem:

1. Opcja planowania nagrań "na czas" gdzie będzie istniała możliwość swobodnego zaplanowania nagrania niezależnego od EPG po wskazaniu numeru kanału, dnia oraz czasu rozpoczęcia i zakończenia nagrywania.

2. Opcja zmiany czasu zakończenia nagrania które właśnie rozpoczęliśmy podczas oglądania danej pozycji (w mediabox'ie ponowne naciśnięcie "rec" wywoywało menu umożliwiające zmianę czasu zakończenia w dowolnym zakresie).

3. Możliwość zmiany widoku przewodnika EPG poprzez dodanie prócz osi czasu także opcji widoku jednego kanału co jest nota bene dostępne w usłudze Horizon GO.



Nadmieniam, iż nie mogę wypowiedzieć się co do stabilności działania dekoderów Horizon, zbyt krótka "przygoda" z tym sprzętem uniemożliwiła mi wysnucie jakichkolwiek wniosków w tym zakresie.


Swoją drogą funkcje nagrywania o których mówiłem są dostępne w Samsungowej wersji sprzętowej i softowej Horizon'a - oto link - strona 50 instrukcji (!)

https://www.upc.ch/pdf/su...ual-horizon.pdf
 
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 02-06-2018, 14:51   

https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=200404#200404
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: