Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
C+ 4K oraz TVP 4K w Orange za DARMO !!
Autor Wiadomość
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 17-05-2018, 21:05   

Panowie @GDA i @KOCUREK1970 jak zwykle robicie dobrą minę do złej gry. Ja osobiście czuję niesmak i zażenowanie, że nasz LYDER nie sprostał i o 4K to możemy sobie pomarzyć lub obejrzeć u znajmoych mundial w takiej jakości. Nie wiem na jakich telewizorach czy kineskopowych, czy pamiętających erę budżetowych HD ready oglądacie tv ale wierzcie są klienci, którzy wydali kilka\lub kilkanaście tys. na telewizor i mogą wydać kasę na dobrą telewzizję.Niestety UPC traci takich klientów a w dalszej perspektywie uciekną kolejni.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-05-2018, 21:12   

Blacha napisał/a:
Panowie @GDA i @KOCUREK1970 jak zwykle robicie dobrą minę do złej gry.

Bynajmniej - po prostu podchodzę do tego z głową i realnie.
Pomijam już tu kompletnie fakt, że jakikolwiek sport w tv mi totalnie wisi.
Gdyby to była DOBRA oferta filmowa - o, to co innego.
Ale to co jest oferowane jako niby 4K funta kłaków (dla mnie) nie jest warte.
_________________
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 17-05-2018, 22:25   

Dokładnie!!
Jak się nie ma innych argumentów to najlepiej kogoś zaatakować..
Wystarczy tylko napisać coś nie po myśli @GDA to zaraz foch i wzywanie do odejścia od operatora.Gościu ja też płacę abonament (wyższy od twojego) i mam prawo napisać co mi sie podoba a co nie w ofercie.
Ostatnio zmieniony przez Blacha 17-05-2018, 22:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 17-05-2018, 22:31   

Blacha, czarek77, nie ma co się unosić bylo poznać ofertę i możliwości operatora przed podpisaniem cyrografu a nie wylewać teraz żale.
_________________
  ogromny
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 17-05-2018, 22:37   

GDA napisał/a:
Idźcie wszyscy do pomarańczowych i oglądajcie te cztery ka za darmo na tych swoich telewizorach za 2 tysie :-D


Idź pan w ... j z takimi radami. Jakieś pan kompleksy masz?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 18-05-2018, 05:25   

A prosiłem aby przestać jeczec?

Co to zmienia? Chocbyscie napisali Jeszce tysiące postów na ten temat i w kółko tych samych wasza sytuacja nie ulegnie zmianie - dalej w UPC nie zobaczycie 4K conajmniej do przyszlego roku

Więc po co biadolic bezproduktywnie? Zacznijcie abonowac operatora który to 4K wam da

Czy to jest takie trudne do zrozumienia?
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 18-05-2018, 07:48   

Dlatego jeśli ma ktoś w zasięgu Orange i jeszcze się waha służę opinią ;)

https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=10042
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 18-05-2018, 08:15   

Witaj kolego Blacha. Jestem w zasięgu orange i mam pytanie w jakim pakiecie będą te kanały 4k? Tzn ile będzie to kosztować i czy można coś wynegocjować będąc klientem UPC? Jestem już dawno na bezterminowej umowie.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-05-2018, 12:33   

Blacha napisał/a:
Dlatego jeśli ma ktoś w zasięgu Orange i jeszcze się waha służę opinią

Subiektywna ocena nie jest żadną opinią!
_________________
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 18-05-2018, 12:42   

@KOCUREK1970
Każdy może sobie wyrobić zdanie.To moja opinia a nie spotkałem się z żadnym negatywnym komentarzem na temat jakości IPTV Orange po przejściu ze zwykłej kablówki.
Sytuacja mnie "zmusiła" do zmiany operatora, ale wracając pod poprzedni adres na 100% wybiorę Pomarańczowych.
Swiatłowód bezpośrednio do mieszkania, UHD, lepszy dekoder made in Samsung ..... a co z UPC? Stoi w miejscu.Bedzie lepiej?Nie sądzę.

Daj mi choć kilka argumentów przemawiajacych na korzyść UPC.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-05-2018, 13:10   

Blacha napisał/a:
moja opinia a nie spotkałem się z żadnym negatywnym komentarzem na temat jakości IPTV Orange po przejściu ze zwykłej kablówki.

Można to znaleźć i jest negatywnych opinii całkiem sporo.
A biorąc pod uwagę, że ma taki net może z 10% klientów - to opinie te nie zachęcają do takiej oferty.
Podkreślam - sugeruję się tym co czytam!
Cytat:
Sytuacja mnie "zmusiła" do zmiany operatora, ale wracając pod poprzedni adres na 100% wybiorę Pomarańczowych.

Czyli przyznajesz rację GDA - wybierasz portfelem.
Blacha napisał/a:
Swiatłowód bezpośrednio do mieszkania, UHD, lepszy dekoder made in Samsung ..... a co z UPC? Stoi w miejscu.Bedzie lepiej?Nie sądzę.

Widzę, że marketing działa i połknął Cię w całości - światło do mieszkania a potem i tak przewód rj45 - w UPC też masz światło tylko nie do mieszkania, ale przed blokiem. W obydwu przypadkach na odległości 100m dowolnego przewodu nie robi to żadnej różnicy.
Porównaj do UPC Polska np.Vectrę, albo MM, lub inna kablówkę o podobnym zasięgu - tu można powiedzieć, że UPC rwie do przodu aż gwiżdże.
Jaki operator KABLOWY w POLSCE oprócz UPC wprowadza D3.1? (ja wiem, że to są plany i może nic z tego nie wyjść, ale mają choć plany a co słychać w tej materii u reszty operatorów kablowych?).
Blacha napisał/a:
Daj mi choć kilka argumentów przemawiajacych na korzyść UPC.

Argumenty można przedstawić osobie, która choć próbuje coś zrozumieć, bierze pewne rzeczy pod uwagę - Ty JUŻ postanowiłeś, że UPC jest do du...szy i nie będziesz z nimi dalej - po co mam na Ciebie tracić mój czas?
Ty wiesz swoje, ja wiem swoje.
_________________
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 18-05-2018, 13:38   

OK
Przewód RJ45 między dekoderem a modemem.
Lecz do modemu dochodzi cienki kabelek (światłowód?) z gniazdka. Sygnał jednak odbywa krótszą drogę w ORANGE niż przez koncentryk UPC w bloku a ile jest łączek lączących kabel koncentryczny pewnie trudno zliczyć. Do piwnicy (być może idzie światłowód), potem skrzynka w mieszkaniu i kolejna łączka a potem na koniec kolejna łączka przy gniazdku tv. Kto wie ile ile lat ma taka instalacja na osiedlu, choć blok jest nowy.
Nie wiem może się mylę ale sygnał musi chyba tracić na jakości.
Piszesz o D.SiS- poprawi to jakość sygnału, nowy dek będzie lepiej dekodował sygnał o wielka niewiadoma
Ostatnio zmieniony przez Blacha 18-05-2018, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-05-2018, 13:52   

Blacha napisał/a:
Lecz do modemu dochodzi cieńki kabelek z gniazdka. Sygnał jednak odbywa krótszą drogę niż przez koncentryk w bloku

Myślisz, że to co masz w BLOKU (mowa o długości przewodów w lokalizacji klienta) ma jakiekolwiek znaczenie w drodze przesyłanego sygnału na całej jego długości od centrali operatora czy jego date center aż do Twojego mieszkania?
Blacha napisał/a:
Nie wiem może się mylę ale sygnal musi chyba tracić na jakośći.

W DOCSIS technik sygnał kalibruje i może go wzmocnić lub stłumić stosując elementy pasywne między węzłem optycznym (NOD-em) przed blokiem a mieszkaniem klienta.
W światłowodzie sygnał jest po stronie klienta niemodyfikowalny a jego "mocą" steruje centrala, więc w razie problemów nic nie da się zrobić na miejscu w domu klienta.
No i różnica niebanalna - jeśli w mieszkaniu z optykiem coś w nim zniszczysz, urwiesz, przetniesz to kaplica bo trzeba wezwać serwisanta ze spawarką bo połączyć jego zerwane końce (a przewód optyczny jest delikatny przy takiej jego średnicy w mieszkaniu).
Jak w koncentryku coś zniszczysz, urwiesz, przetniesz kupujesz 2xF i bęczkę i łączysz zerwany przewód koncentryczny bez udziału serwisanta.
_________________
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 18-05-2018, 14:04   

KOCUREK1970 napisał/a:

W DOCSIS technik sygnał kalibruje i może go wzmocnić lub stłumić stosując elementy pasywne między węzłem optycznym (NOD-em) przed blokiem a mieszkaniem klienta.

W nawiązaniu do tematu dot. dekoderów do Horizona .Minusy , które wskazałem leżą po stronie operatora? nadawcy czy po prostu sprzętu?
A i dzięki za wyjasnienia troche rozjaśnila mi się sytuacja-wiedzy nigdy za mało.
Można?..można a nie od razu atakować jak w przypadku @GDA ;-)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-05-2018, 14:41   

Blacha napisał/a:
W nawiązaniu do tematu dot. dekoderów do Horizona .Minusy , które wskazałem leżą po stronie operatora? nadawcy czy po prostu sprzętu?

Na pierwszym miejscu kolosalne by nie powiedzieć decydujące znaczenie ma tu jakość oferowanego sprzętu - tu z Horizonem od Pace nie ma co ukrywać, że technicznie i sprzętowo to padaczka.
Dobry klasowo sprzęt jest budowany tak, że przewidziano w nim już na etapie projektowania pewne marginesy błędu z różnej strony, które taki dobrej klasy tuner może skompensować (nie wyeliminuje baboli całkowicie, ale niedogodności będą mniej wnerwiające).
Nie ma też co ukrywać, że Horizon od Pace został zbudowany na zasadzie optymalizacji ceny do danego klienta (ktoś uznał, że Polakowi wystarczy byle gówniane pudełko i już sika pod siebie bo tam HD) - tanie gówno, gówno ale tanie.

Można mieć nadzieję, że UPC Polska dostała wystarczającą nauczkę od klientów w kwestii jakości oferowanego klientowi sprzętu (bo to on w moim przekonaniu w 90% reklamacji czy marudzenie klientów odpowiada za problemy UPC Polska).
Wzorem poprawy swojego nie da się ukryć nadwyrężonego wizerunku obecnie np. jako nowy modemorouter mamy (ponoć, bo to nie jest na 100% potwierdzona informacja na forum UPC, choć wpis pewnego Moderatora wręcz w 100% to jednak potwierdza - ale fakt faktem nie padło "tak, to będzie ten sprzęt) mamy jako modemorouter otrzymać ARRISA (tu co to za firma tłumaczyć nie trzeba - wspomnę delikatnie, że w kwestii modemów kablowych zjedli na tym zęby).
Więc i w przypadku NOWEGO dekodera 4K, można podejrzewać, że i tu otrzymamy sprzęt klasowo lepszy i uznanego producenta.

Może Was/Ciebie to zdziwić, ale poniekąd rozumiem Wasze/Twoje podniecenie tym całym 4K - ale jak już wspominałem, dla mnie na tym etapie i z taką ofertą to nawet funta kłaków nie jest warte i nie ma znaczenia jakiego miałbym operatora.
Nie przejmowałbym się opóźnieniami w UPC Polska we wprowadzeniu 4K - Polsat z HD też się nie spieszył, a oferta jest.
Ludzie pouciekali od CP bo HD nie było, a potem z podkulonym ogonem wracali bo im się HD w C+ przejadło za takie pieniądze.
Mnie bardziej interesuje internet i sprzęt do niego - dla mnie osobiście oferta tv jest w naszym domu marginalna (wręcz się zastanawiamy czy jeszcze ofertę tv w ogóle abonować - ale to wszystko zależy od końcowej ceny zobowiązania. W końcu dekoder mogę spakować i schować do szafy a będę sumarycznie za takiego fula płacił taniej niż gdyby tv nie było - zobaczymy).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: