Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 27-04-2018, 23:38   

Nie bardzo rozumiem-chodzi o montera, w czym rzecz?
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 27-04-2018, 23:53   

Z nimi to nigdy nie wiadomo co wymyślą, mi kiedyś nie chciał zamontować modułu do prywatnego dekodera, w końcu po awanturze musiałem podpisać że robię to na własną odpowiedzialność. Tobie może uznać że jeden TV to nie multiroom. zawsze można na chwilę obok postawić jakikolwiek drugi, choćby pożyczony telewizor lub monitor do Horizona, mówiąc że mam taki kaprys aby stały obok siebie (zobaczenie miny technika - bezcenne)
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28-04-2018, 17:05   

Z całym szacunkiem, ale chyba "robicie z igły widły". Blacha, zamawiasz multioom i koniec. Możesz nawet zamówić dwa multiroomy, Horizona podłączysz do HDMI1, Mediaboxa do HDMI2, a za pomocą TV oglądasz programy telewizyjne z MediaModułem CI+. :P
Jeżeli zamówisz z instalacją, to Technik z UPC musi Ci zamontować gniazda z sygnałem UPC tam gdzie mu wskażesz, tak, że będziesz miał trzy przewody do oglądania programów telewizyjnych i jeden przewód do modemu/modemoroutera. Oczywiście Tobie do oglądania TV są potrzebne tylko dwa przewody.

Co innego jeżeli bierzesz z "samodzielną instalacją". Szkoda, że nie piszesz jak masz poprowadzoną instalację do Horizona i modemu, oraz jakie masz urządzenia do rozdzielenia sygnału. mm2 wspomina o "jednym miejscu w gniazdku". Pewno chodziło mu o zwrotnicę multimedialną TRIS-307P lub inną.

UPC już nie stosuje zwrotnic tylko rozgałęźniki najczęściej Teleste.

Jeżeli faktycznie masz zwrotnicę, to do prawego wyjścia RTV, tego z filtrem Kanału Zwrotnego (KZ) możesz podłączyć Twój TV. Jeżeli faktycznie masz zwrotnicę, to już teraz bez modułu możesz :arrow: podłączyć przewód antenowy do TV, wyszukać programy i oglądać ~29 programów odkodowanych, w tym 3 HD.

Jeżeli nie masz zwrotnicy multimedialnej, to musisz rozdzielić sygnał na Horizona i TV. Nie wiem jaką masz obecnie instalację i rozgałęźniki. Zależnie od umiejscowienia może to różnie wyglądać. Może masz rozgałęźnik 2-Way (Horizon i modem), wtedy można go wymienić na 3-Way. Można także rozdzielić sygnał przed samym Horizonem za pomocą np. Teleste DSS2.


Jak wiadomo dodatkowe rozgałęźniki wprowadzają dodatkowe tłumienie, pogorszy Ci to sygnał. Zależnie od jego usytuowania, albo w modemie i w Horizonie, albo tylko w samym Horizonie.

W przypadku korzystania tylko z rozgałęźników, ja dla "świętego spokoju" przed TV wpiąłbym :arrow: filtr Kanału Zwrotnego.
_________________
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 28-04-2018, 22:21   

Pitrek
Extra, dzięki za odpowiedź.
Obecnie korzystam z tv i internetu. Gniazdko z UPC jest w ścianie i rozgalęźnik jest przy gniazdku.
Jestem laikiem w tych sprawach.
Na czym mi zależy:
skorzystać z + modułu czyli jak czytam prawdopodobnie będzie jeszcze lepsza jakość obrazu (tv z 2016 r. ), możliwość własnej konfiguracji listy programów,
gdybym chciał coś nagrać, przelączam sygnał na Horizona i jest gitara..
Z tym, ze mojego tv nie ma liście certyfikowanych modeli przez UPC model Sony 55XD9305,
w zwiazku z tym czy to przejdzie przez UPC.
Wolałbym taką instalację przeprowadzić przez instalatora z UPC. Czy UC będzie mieć opór i jaki koszt jest takiej operacji?
Acha, czy jakość sygnału nie spadnie???
Pozdrawiam :)
 
 
dylax 
light master


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 112
Wysłany: 29-04-2018, 08:52   

Kupiłem sobie nie dawno nowy TV Blaupunkt BLA-32/138M-GB-11B4-EGBQPX-EU, który obsługuje Cl+ ale nie widnieje na stronie UPC w markach które są przez nich rekomentowane na poprawne działanie telewizji dla tej marki. Ma ktoś usługi poprzez kartę na innych telewizorach, niż te wymienione na stronie?
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 29-04-2018, 10:51   

Nie sugeruj się ta lista ja też nie mam telewizora z listy a wszystko chodzi idealnie
Podłącz kabel antenowy do telewizora zaprogramuj kanały
Jak będziesz mógł oglądać 31 z nich bez karty a reszta będzie kodowana to z dużym prawdopodobieństwem po włożeniu modułu otrzymasz dostęp do pozostalych
 
 
dylax 
light master


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 112
Wysłany: 29-04-2018, 11:23   

Dzięki GDA ;)
_________________
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 29-04-2018, 13:58   

Pitrek napisał - Z całym szacunkiem, ale chyba "robicie z igły widły". Niby masz rację, tylko co zrobić jak na montaż przyjedzie "mądrala" co wszystko wie lepiej, i za nic nie można się z nim dogadać. Napisałem tylko jak można sobie zaoszczędzić czasu i nerwów, przy okazji nie pozostawiając monterowi okazji do marudzenia.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 29-04-2018, 15:53   

Blacha napisał/a:
Gniazdko z UPC jest w ścianie i rozgalęźnik jest przy gniazdku.
skorzystać z + modułu czyli jak czytam prawdopodobnie będzie jeszcze lepsza jakość obrazu (tv z 2016 r. ), możliwość własnej konfiguracji listy programów,
gdybym chciał coś nagrać, przelączam sygnał na Horizona i jest gitara..
Z tym, ze mojego tv nie ma liście certyfikowanych modeli przez UPC model Sony 55XD9305,

Twojego TV nie ma liście UPC, za to jest starszy i nowszy model KD-55XE9305, ale to jak napisał GDA, to nic nie znaczy.
Sprawdź w Menu wyszukiwania programów cyfrowych, dla kraju Polska, czy jest wybór operatora: UPC, jak jest to znaczy, że Twój TV jest certyfikowany przez UPC.
To czy jakość obrazu jest lepsza w TV czy Horizonie, to już teraz sam się przekonaj. Odłącz modem, podłącz przewód antenowy do TV przez :arrow: przejściówkę "F"<>"RF-OUT", czyli wtyk antenowy.

Możesz zamówić multiroom z instalacją. Ale żeby uniknąć sytuacji opisanych przez mm2, należy przygotować TV, czyli przed wizytą technika miej wyszukane wszystkie programy :arrow: zgodnie z instrukcją UPC dla starszych Sony. Zobaczysz ~29 odkodowanych programów, ale w EPG będą wszystkie. Numeracja programów powinna być :arrow: zgodna z UPC. Jak przyjdzie technik to tylko wsadzi moduł i poczeka na :arrow: autoryzację.

Co do własnej numeracji programów, to już teraz sprawdź wszystkie możliwości, zależnie od modelu Sony, prawdopodobnie można to zrobić w samym TV lub zewnętrznymi programami, ale lepiej przekonać się o tym wcześniej. Np. w nowych Samsungach przy szukaniu wg UPC zablokowano eksport listy.

Zgodnie z :arrow: regulaminem instalacja przez technika kosztuje 49,90 zł, w tej cenie jest doprowadzenie instalacji do TV.
_________________
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 29-04-2018, 20:26   

Pitrek, jeszcze raz wielkie dzięki za obszerne wyjasnienia :-)
Telewizor znalazł UPC.
Mam jeszcze lekką obawę o jakość sygnału, czy na pewno nie ulegnie pogorszeniu gdy będzie podpięty dekoder i moduł do telewizora.Z dużym prawdopodobieństwem moduł przepuści lepszy sygnał niż dekoder ana tym mi zależy i na funkcji nagrywania na Horizonie.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-04-2018, 08:13   

No to czekamy kiedy podłączysz przewód do TV i porównasz te odkodowane TVP1 HD, TVP2 HD i TVN HD z TV (DVB-C) i Horizona podłączonego do HDMI. O sygnał się nie musisz martwić, nic nie straci na jakości pomimo, że będzie trochę słabszy, czyli dokładnie o 2,3 dB. Tyle większe tłumienie wprowadza rozgałęźnik 3-wyjściowy zamiast 2-wyjściowego, który masz obecnie.



Na mój gust nie zauważysz różnicy w jakości obrazu TV (DVB-C) vs. Horizon (HDMI).

W wielu TV ustawienia (podświetlenie, kontrast, jasność, ostrość, nasycenie kolorów, barwa, gama, głębia czerni) obrazu są ustawiane indywidualnie dla tunera w TV i wejść HDMI. Nawet te same identyczne ustawienia nie gwarantują najlepszego obrazu, więc inaczej (źle) dobierając wszystkie ustawienia dla źródła obrazu (TV lub HDMI) może być tak, że obraz z dekodera jest lepszy lub na odwrót.

Pozornie lepszy obraz można uzyskać poprzez zmianę ostrości lub nasycenie kolorów. Jeżeli jeszcze pobawimy się głębią czerni i kontrastem to można poustawiać tak, że obraz będzie z pozoru jak "żyleta".

Dlatego takie porównania i inne chociażby obrazu dla nc+ z satelity lub IPTV z Orange są niemiarodajne póki nie będą robione dokładnie na tym samym TV i zadbamy o właściwe ustawienie obrazu dla różnych źródeł i to niekoniecznie muszą być takie same.

Wielu ludzi używa ustawień obrazu "dynamiczny" i wydaje im się, że obraz jest jak żyleta, a w rzeczywistości jest nienaturalny - najczęściej przejaskrawiony i za dużo nasycony kolorami, inni też oglądają TV jak przez "mgłę" bo przesadzili w drugą stronę.

Barwy najlepiej ustawiać na obrazie ze studia z jakiegoś programu informacyjnego, postawić obok domownika i ustawić obraz tak, aby kolory twarzy były takie same.

Ważna sprawa to ustawienie czujnika "eko", wieczorem wraz z ściemnianiem otoczenia, złe dobranie tego parametru może skutkować zbyt "kiepskim" obrazem wieczorem.

Ważna też jest "głębia czerni". LED/LCD to nie plazma i z czernią zawsze będzie problem. Ja lubię kiedy "czarne" jest "czarne" i mam ustawioną na "wysoko" co skutkuje tym, że granice między odcieniami czerni/szarości się zacierają co znowu mi się nie podoba. Zmieniając znowu kontrast granice czerni/szarości są lepsze, ale w innym sceneriach jest gorzej. Ciężka sprawa, nie ma złotego środka, dlatego na dobrym TV można pogorszyć obraz, jak i na starym/gorszym TV pewno da się obraz poprawić.

"Zapodaję" obrazy kontrolne do ustawień. Czerń ma być czarna a nie szara, biały ma być biały, a nie "niebieskawy" lub "czerwonawy", ma być odróżnialny każdy pasek czerni lub bieli. Każdy pasek koloru ma być widoczny, twarze mają być naturalne.






To tylko obrazki i na nich ustawimy obraz dla wyświetleń JPGów, :arrow: dodatkowo dokładam filmik w "mkv" i "wmv" do ustawień obrazu z źródła zewnętrznego np. HDD, pendrive lub HDMI, przy ustawieniach HDMI, podłączyłem pendrive'a do USB w zewnętrznym urządzeniu.
_________________
 
 
Jaro10 
plus master

Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 312
Wysłany: 07-05-2018, 19:19   

Czy u Was również w module na kanale 564 cały czas wyświetla się kanał luty w Discovery Channel ? Da się to jakoś usunąć?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 07-05-2018, 19:24   

Da się usunąć - musisz wejść w programowanie kanałów cyfrowych i ich edycje*
I to nie wyświetla się w module tylko w telewizorze - moduł służy jedynie do odkodowania sygnalu

*zależne od telewizora
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 17-05-2018, 12:52   

Panowie posiadacze tv Manta .... jakies info odnośnie czy te telewizory mają wyszukiwanie po Upc i jak pracują na CI+ ....... :D
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 17-05-2018, 13:33   

Operatora UPC to na pewno nie mają, ale mają szukanie szybkie z podaniem parametrów dla Twojej lokalizacji.

Manta, Mancie nie równa.
Ta :arrow: zadziałała, po korekcie ustawień dotyczących "Czasu".

:arrow: https://youtu.be/UqIaxxXiNew
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: