Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe kanały w UPC - v.2
Autor Wiadomość
channel 
light master


Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 117
Skąd: G. Śląsk
Wysłany: 16-04-2018, 06:39   

no i nasz jedyny i niezastąpiony lider wśród operatorów kablowych zrobił nam niespodziankę choć niektórzy zaskoczeni pewnie nie będą... uwaga u nas w dalszym ciągu Polsat Viasat Nature nadaje w SD.... he he he
UPC przydałoby się oświecenie... i to porządne... bo póki co mam wrażenie, że żyjemy w średniowieczu, a lista polskojęzycznych braków nadających w HD z miesiąca na miesiąc się wydłuża :evil:
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2018, 08:07   

Czyli UPC stosuje downgrad tego kanału do jakości SD zamiast HD?? :twisted:
Co za dziadostwo :sad:
 
 
grzegorzcze 
classic master

Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 252
Skąd: Tychy
Wysłany: 16-04-2018, 08:52   

Polsat prowadzi jeszcze retransmisje wersji SD na satelicie, to może dla tego :?:
_________________
 
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 624
Skąd: 3City
Wysłany: 16-04-2018, 09:04   

Blacha napisał/a:
Ale za to jaki to upskal. 4K wbija w fotel a transmisje w upscalingu rewelacja. :-)
Na jakiej przekątnej i z jakiej odległości? Dla 65" z odległości mniejszej niż 2,5 m to jeszcze można coś zobaczyć, powyżej to już mrzonki science fiction. Nie można zobaczyć różnic. Też nie wierzyłem ale sprawdziłem i niestety jest to prawda co niżej w linku pisze Koper.

Upscaling zawsze pogarsza jakość obrazu a w przypadku naszych dekoderów to one na sztywno ustawiają rozdzielczość na 1080i czy 1080p. Więc nawet jeśli podłączymy TV z 4K, czy nawet 8K, to to "G" da.

Tak więc nie ma się czym podniecać. 4K nie jest nam potrzebne, bo znając życie UPC od razu podniesie abnament trąbiąc jacy to oni są nowatorscy i genialni zarazem.

Tu ciekawy materiał o skalowaniu:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/35342-skalowanie-obrazu-czy-wida%C4%87-r%C3%B3%C5%BCnice-w-nowych-telewizorach/
_________________
 
 
Ksiaze441 
plus master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 351
Wysłany: 16-04-2018, 11:01   

No tak jak na razie nowości w hd zero trzeba się przyzwyczaić.
_________________
 
 
lemon 1971 
light master


Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 64
Skąd: Chorzow
Wysłany: 16-04-2018, 11:06   

stare dobre upc ,gdyby kanal nadawal w wersji ,,VHS,,to upc byloby pierwsze zeby go dolozyc
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16-04-2018, 13:52   Być może

niedługo się przekonamy czy ten stan rzeczy się zmieni ponieważ Samsung wprowadzi nową serię telewizorów w drugiej połowie tego roku z rozdzielczością 8k ,które sygnał gorszej jakości będą w locie przerabiać na ten zbliżony do wyżej wymienionej rozdzielczości.Jeżeli rzeczywiście metoda ta się sprawdzi to każdy w przyszłości będzie zadowolony i nie będzie potrzeba kanałów takich wysokiej rozdzielczości.
_________________
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2018, 14:06   

lemon 1971 napisał/a:
stare dobre upc ,gdyby kanal nadawal w wersji ,,VHS,,to upc byloby pierwsze zeby go dolozyc


Znalazłoby się takich kilka/naście.
Era jakości a'la kablówka powinna powoli przejść do lamusa.
Przyszłość tylko w IPTV.
Pseudo światłowód i pseudo HD to całe UPC.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-04-2018, 14:23   

Blacha napisał/a:
Era jakości a'la kablówka powinna powoli przejść do lamusa.

Przyszłość tylko w IPTV.

Poważnie? - i pewnie jeszcze w Orange :mrgreen: :mrgreen:
_________________
 
 
sony77 
easy master

Dołączył: 22 Mar 2018
Posty: 34
Wysłany: 16-04-2018, 14:23   

Blacha napisał/a:
lemon 1971 napisał/a:
stare dobre upc ,gdyby kanal nadawal w wersji ,,VHS,,to upc byloby pierwsze zeby go dolozyc


Znalazłoby się takich kilka/naście.
Era jakości a'la kablówka powinna powoli przejść do lamusa.
Przyszłość tylko w IPTV.
Pseudo światłowód i pseudo HD to całe UPC.
Święte słowa ..... raz film w super jakości a za chwile połowa meczu z prawie zerową płynnością .... aż się przeraziłem jak Lewandowski do 45minuty na canal+ szarpał tą piłke jak Reksio szynke :mrgreen: Po przerwie wszystko idealnie :D Oglądałem najnowszego MAD MAXA na TVN HD to aż oczy chciały wyjść z orbity ,,, super kolory i ostrość prawdziwa jak ma dawac tv 4k , coś pięknego aż nie wierzyłem , można ?? można .... Światłowód ?? ;) fttb ? co to ma być ? kabel doprowadzony do piwnicy a do mieszkania ? stary zwykły który jest od lat ? :mrgreen: w ORANGE dają przynajmniej swiatło prosto do modemu i widać za co się płaci ...
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-04-2018, 15:04   

sony77 napisał/a:
raz film w super jakości a za chwile połowa meczu z prawie zerową płynnością .... aż się przeraziłem jak Lewandowski do 45minuty na canal+ szarpał tą piłke jak Reksio szynke Po przerwie wszystko idealnie Oglądałem najnowszego MAD MAXA na TVN HD to aż oczy chciały wyjść z orbity ,,, super kolory i ostrość prawdziwa jak ma dawac tv 4k , coś pięknego aż nie wierzyłem , można ?? można

Poważnie - i jedno i drugie chyba dostarczył Ci ten sam operator?
Więc co operator czy sposób dostarczenia sygnału ma tu do rzeczy?
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2018, 15:32   

sony77 napisał/a:
kabel doprowadzony do piwnicy a do mieszkania ? stary zwykły który jest od lat ?

A co ma kabel do jakości obrazu?
Ludzie jak coś piszecie to z sensem a nie powtarzacie jakiś marketingowy bełkot że po światłowodzie macie lepszy obraz
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2018, 15:35   

KOCUREK1970 napisał/a:
Blacha napisał/a:
Era jakości a'la kablówka powinna powoli przejść do lamusa.

Przyszłość tylko w IPTV.

Poważnie? - i pewnie jeszcze w Orange :mrgreen: :mrgreen:


Nawet UPC nie ma jak brać przykład od lepszych-Technicznie niewykonalne.Orange choćby dlatego ,że mniej kompresuje sygnał.

[ Dodano: 16-04-2018, 16:49 ]
GDA napisał/a:
sony77 napisał/a:
kabel doprowadzony do piwnicy a do mieszkania ? stary zwykły który jest od lat ?

A co ma kabel do jakości obrazu?
Ludzie jak coś piszecie to z sensem a nie powtarzacie jakiś marketingowy bełkot że po światłowodzie macie lepszy obraz


Według ciebie kabel koncentryczny jest lepszy od kabla światłowodowego doprowadzonego bezpośrednio do abonenta. :shock: :shock: :D
Dlatego w Orange masz HD a w UPC takie coś[prawie jak..HD ;)
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2018, 15:54   

Nie jest lepszy - ma to same zastosowanie czy sygnał leci po miedzi czy światłem jakość obrazu jest identyczna

To jest technologia cyfrowa - sygnał jest albo go nie ma
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2018, 16:03   

Czyli coś z dekodowaniem sygnału w Horajzonie jest nie halo. :o Nawet DVBT ma lepszy obraz przy takich samych ustawieniach telewizora.
Co do Hurajzona i jego działania jak pisałem nie mam zastrzeżeń.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: