Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przejście na UPC do 250 lub 500Mb/s
Autor Wiadomość
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 23-01-2018, 19:14   

Przy 250 ale na zakresie 5G

 
 
kranu 
light master

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 62
Wysłany: 23-01-2018, 19:16   

Czyli 250Mbps optymalnie na WiFi.
Szkoda, że dla nowych klientów do wyboru tylko 120 albo 500.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 23-01-2018, 19:20   

kranu napisał/a:
Czyli 250Mbps optymalnie na WiFi.

Pytanie, czy u Ciebie będzie podobnie (bo widzę, że widzisz to co chcesz widzieć a nie bierzesz pod uwagę innych aspektów).
_________________
 
 
Sc0rpow 
Klikacz

Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 2
Wysłany: 24-01-2018, 10:32   

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Moje miejsce zamieszkania to Warszawa>Wola. Z tego, co powiedzieli mi w punkcie UPC bez problemów mogę brać opcję do 500Mb/s. Chociaż szczerze mówiąc zastanawiam się jeszcze nad tą Vectrą, bo cenowo wypada dużo lepiej niż UPC:

Vectra
Internet (do 600Mb/s download i 30Mb/s upload), telewizja, telefon - 99zł

UPC
Internet (do 500Mb/s download i 25Mb/s upload), telewizja, telefon - 164zł

Pytanie tylko, czy usługi usługi Vectry bardzo odstają od UPC?
 
 
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 01-02-2018, 20:02   

@ Sc0rpow Miałem na Woli służbowe mieszanie,szczerze to net z Vectry był porażką,popołudniami to wspomagałem się dilem z jednej sieci komórkowej,net z Upc na compalu w innej części Wawy działa świetnie,popytaj sąsiadów.
_________________
 
 
adasch 
light master

Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 61
Wysłany: 07-04-2018, 21:16   

nie wiem kto pyta o spowolnenie wieczorami UPC, ale ponieważ ostatnio mam ultra ubaw z gamingowców to się wypowiem

co do netu 500Mbps (ja mam 120Mmps@10)

po pierwsze i tak z tego gemingowiec nie skorzysta no chyba, że ładuje duże pliki (pierwsze instalacje ze steam ale chyba i tak nie idzie to na maxa ze strony steam), po drugie spowolnienie jest minimalne o ile w ogóle jest. Po trzecie, nie mam pojęcia po co komu tak szybki net, skoro gamingowiec wykorzystuje niewielkie pasmo. Co do wifi - Prawie nikt teg nie ustawia, mało kto korzysta w ogóle z kanału 5Ghz. Potem gamingowiec pisze, że na 30-50mbps na wifi.

oto mój wynik, sobota wieczór, mój gamingowiec gra z z kolegami gamingowcami w CSGO plus kontakt przez team speak

test wykonany, gamingowiec nawet nie zająknął, że coś przycięło. Urządzenia EPC3208 + linksys EA6900 z DD-WRT. Na wifi 2,4G i 5G identycznie wyniki. Na osiedlu dziesiątki sieci wifi tylko kilka na 5G - mają dużo mniejszy zasięg
_________________
 
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 07-04-2018, 21:21   

adasch napisał/a:
Po trzecie, nie mam pojęcia po co komu tak szybki net

Dla uploadu chociażby.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 08-04-2018, 01:57   

U mnie na 2,4GHz komorka, czy laptop dobija max 50 Mb/s, a komorka z 5GHz spokojnie 120 wyciąga. W umowie mam do 120Mb/s. U mnie w lokalizacji światłowód na pewno jest parę budynków obok. Napewno u mnie nie występują spowolnienia Internetu bez względu na porę dnia.
_________________
  ogromny
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 10-04-2018, 10:10   

adasch napisał/a:

co do netu 500Mbps (ja mam 120Mmps@10)

po pierwsze i tak z tego gemingowiec nie skorzysta no chyba, że ładuje duże pliki (pierwsze instalacje ze steam ale chyba i tak nie idzie to na maxa ze strony steam), po drugie spowolnienie jest minimalne o ile w ogóle jest. Po trzecie, nie mam pojęcia po co komu tak szybki net, skoro gamingowiec wykorzystuje niewielkie pasmo.


obecnie gry ważą po 60+ gb. ściągając z steam jest się w stanie wykorzystać pełną prędkość
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: