Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogaduchy o ofercie/promocjach w PLAY (UPC) - część 6
Autor Wiadomość
seba7sk 
Klikacz

Dołączył: 14 Mar 2018
Posty: 2
Wysłany: 14-03-2018, 07:20   Przedłużenie umowy

Witam,
Przejrzałem długą część wątku przedłużenia umowy w UPC, aktualny arkusz ofert też znam. Ale mimo to, mam problem :neutral:

Aktualnie posiadam WRU XX umowa z 2016 roku i płacę 39,99zł/mc. Nie potrzebuje jakoś więcej usług, a że kończy się umowa w kwietniu, to złożyłem wypowiedzenie. No i był telefon z DUK. Oferta, jaką dostałem to wymiana dekodera na Horaizon bez nagrywarki + 60 Mb/s za 59zł i konsultant twierdzi, że niżej się nie da. Gdybym nie wymieniał dekodera, to wtedy miałbym 49zł. Powiedziałem, że w bloku mam jeszcze Orange i konkurencja ma lepiej. Ale nic to nie dało :evil:

Według arkusza, THH XIV z nowym dekoderem wszystko wnosi 49zł (44 + 15 - 10). Czy dobrze kombinuje? Czy przycisnąć konsultanta o THH XIV a może wycofać wypowiedzenie i zostawić na bezterminowej umowie? Kwestia, jaki byłby wtedy koszt całości. Co polecacie?

Z góry dziękuję za pomoc ;)
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-03-2018, 09:06   

seba7sk napisał/a:
THH XIV z nowym dekoderem wszystko wnosi 49zł (44 + 15 - 10). Czy dobrze kombinuje?
Wszystko się zgadza.
seba7sk napisał/a:
Gdybym nie wymieniał dekodera, to wtedy miałbym 49zł
I to też się zgadza, "THH XIII".
seba7sk napisał/a:
Kwestia, jaki byłby wtedy koszt całości
We "WRU XX" po zobowiązaniu ulgi maleją o 5 zł, czyli abonament wzrośnie o 5 zł. Jest też możliwe, że raz w roku max. o 8 zł dopadnie Cię podwyżka wynikająca z OWU.

seba7sk napisał/a:
Nie potrzebuje jakoś więcej usług
seba7sk napisał/a:
Co polecacie?
Każdy Ci napisze co innego. Ja przedstawiłem Ci jak wrośnie abonament. Jeżeli chcesz Horizona to oczywiście walcz o "THH XIV"
_________________
 
 
ghostwwa 
Klikacz

Dołączył: 14 Mar 2018
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-03-2018, 10:50   

Na samym początku pragnę się przywitać z wszystkimi forumowiczami i prosić was o poradę. Kilka miesięcy temu skończyła mi się umowa z upc za którą płaciłem 80 zł po zakończeniu 85
Telewizja max extra Hd + internet 120 Mb/s
Dekoder Mediabox i wywalczony router Cisco
Obecnie złożyłem wymówienie ponieważ interesuję mnie zwiększenie prędkości internetu.Rozglądałem się po formularzu i czy dobrze kombinuję że za internet 250 + telewizję max extra hd ( bez migracji z select ) najlepszą ceną do uzyskania jest 99 zł ? Zastanawiam się także nad wymianą dekodera z nagrywarką na horizon ale po ilości negatywnych komentarzy troszkę strach. Czy obecnie jest z nim lepiej czy raczej zostawić mediaboxa? Za wymianą przemawia ilość nagrywanych programów jednocześnie i replay tv ale mediabox ma lepszą funkcję memo np.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-03-2018, 11:08   

ghostwwa napisał/a:
.. najlepszą ceną do uzyskania jest 99 zł ?
Jeżeli Twój obecny mediabox jest z PVR, to wszystko się zgadza, THH XIII, (=74+35,02-10,02).
_________________
 
 
ghostwwa 
Klikacz

Dołączył: 14 Mar 2018
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-03-2018, 11:21   

Pitrek napisał/a:
ghostwwa napisał/a:
.. najlepszą ceną do uzyskania jest 99 zł ?
Jeżeli Twój obecny mediabox jest z PVR, to wszystko się zgadza, THH XIII, (=74+35,02-10,02).

Czyli niepotrzebnie składałem wymówienie ponieważ taką cenę uzyskałem na czacie strony upc ;) Mogę ugrać jeszcze darmową instalację czy nie przeskoczę tego wydatku ?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-03-2018, 11:34   

ghostwwa napisał/a:
Mogę ugrać jeszcze darmową instalację czy nie przeskoczę tego wydatku ?
Może tak może nie, kto zrozumie UPC? :mrgreen:
IV. Dla kogo >> Regulamin :arrow: "Bezkosztowej instalacji".
Ewentualnie po instalacji napisać reklamację.
:arrow: >>>>
_________________
 
 
ghostwwa 
Klikacz

Dołączył: 14 Mar 2018
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-03-2018, 12:41   

Dzięki za pomoc :)
 
 
bartekg1 
Klikacz

Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 2
Wysłany: 14-03-2018, 15:00   

Cześć,
właśnie jestem na etapie uzyskiwania ofert od UPC i konkurencji. Wypowiedzenia jeszcze nie złożyłem i zastanawiam się czy warto?
na przedłużenie otrzymałem taką ofertę:
Internet 60Mb/s
TV Max HD
Horizon z nagrywarką
multiroom mediabox bez nagrywarki
w cenie 82 zł
do tego mogę dokupić pakiet eleven za 5 zł, myprime za 5 zł, canal+ select 45,99 lub prestige za 49,90
przeglądałem forum i te wszystkie tabelki ale jakoś gubię się w tych promocjach. CZy od tej oferty mogę jeszcze dużo ugrać?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-03-2018, 15:12   

bartekg1 napisał/a:
Internet 60Mb/s, TV Max HD Horizon z nagrywarką,multiroom mediabox bez nagrywarki w cenie 82 zł

Coś mi to za dobrze wygląda podstawowe usługi w "THH XIV" to (=74+15,02-10,02) 79 zł. Multiroom bez PVRa jest za 10 zł, czyli w sumie 89 zł, Tobie oferują za 82 zł, więc oferta bardzo dobra. No chyba, że konsultant sam zaproponował to z Select'em+Upgrade (59+13), ale to przecież niemożliwe, ale wtedy cena by się zgadzała.
_________________
 
 
bartekg1 
Klikacz

Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 2
Wysłany: 14-03-2018, 15:22   

do tej pory posiadałem/posiadam MaxHD, 60Mb/s, dekoder Horizon z nagrywarką i mediabox bez nagrywarki, pakiet bezpieczeństwa, my prime i płacę miesięcznie równe 100 zł. Chciałem zostawić to samo a obniżyć wydatki. Miła Pani poinformowała, że otrzymam 60mb,maxhd i zachowam multiroom a strace MyPrime za właśnie 82 zł co dla mnie wydaje się być ciekawą ofertą. Jesli będę chciał eleven lub my prime dopłacę po 5 zł za każde. Chyba nawet nie ma sensu bawić się w wypowiedzenia, prawda?
aaa i przy poprzedniej negocjacji miałem multiroom za 0 zł jak dobrze pamiętam :-)

a te "Select'em+Upgrade" to na czym polega?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-03-2018, 15:33   

bartekg1 napisał/a:
Chyba nawet nie ma sensu bawić się w wypowiedzenia, prawda?
a te "Select'em+Upgrade" to na czym polega?
Brać.
Bierze się pakiet Horizon Select bez lub z nagrywarką, a później Upgrade do Max z promocji :arrow: "Więcej oglądania"
_________________
 
 
Gokus 
Klikacz

Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 4
Wysłany: 14-03-2018, 17:00   

Cześć,
Aktualnie już od jakiegoś czasu jestem na umowie bezterminowej, nie miałem do tej pory żadnych dodatkowych pakietów. Korzystam z MediaModułu CI+ i nie chce zmieniać na Mediaboxa lub Horizona. Czy pakiet Eleven w cenie 9,90 zamiast 15,90 dostanę bez problemu i od ręki, czy jednak trzeba pisać wypowiedzenie?
 
 
Tessa 
Klikacz

Dołączyła: 14 Mar 2018
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-03-2018, 21:24   

Dobry wieczór wszystkim.

Wdzięczna będę za poradę. Jestem w takiej sytuacji, że na początku roku umarł mój mąż a na niego była umowa z UPC (internet 60 connect box, Max Extra HD PVR - Mediabox, C+ Horizon Go, multiroom) która juz od dawna była bezterminowa za 149zł). Chcę z niej zrezygnować w tak obszernej wersji. Chciałabym mieć Select HD bez PVR, Horizon GO, sport ani seriale mnie nie interesują, internet wystarczy taki jak jest ale ponoć 60-tki juz nie oferują jedynie do 120, nie chcę też dekodera Horizon.
Zapoznałam sie oczywiście z arkuszem Morthena (chapeau bas za ogrom włożonej pracy)a forum podczytuję od dawna.
Zadzwoniłam więc, przedstawiłam konsultantowi sytuację. Umowa może być oczywiście zakończona jak tylko dostarczę akt zgonu. Konsultant przedstawił mi ofertę, po wysłuchaniu moich preferencji ale cenowo jak dla mnie nie do przyjęcia bo bodajże 80 zł (net do 120, i 107 kanałów z Select HD) potwierdził, że możliwy jest dekoder Mediabox ale wtedy musi mnie przełączyć do innej osoby i z nią już dalej będę rozmawiać. Sądzę, że to był ktoś z BUK ale na samym początku zaprzeczył ofercie kolegi dot. Mediaboxa, nie maja takiej oferty, tylko Horizon. Na moje pytanie czy nie są zainteresowani moim pozostaniem w UPC uzyskałam tylko odp że nie mają w tej chwili propozycji z Mediaboxem i pożegnaliśmy się.
W promo Twój Happy Home XIII czyli Select Extra HD jest przecież dekoder Mediabox/moduł CI+) 44zł i 60Mbps 15,02zł i to by było dla mnie OK.
Podpowiedzcie proszę co robić dalej, bo myku z wypowiedzeniem zastosować tu nie mogę (wygaszenie umowy będzie natychmiastowe).
 
 
Gosc123 
classic master

Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 156
Wysłany: 14-03-2018, 22:44   

No i stało się, doliczyli mi 5 zł z regulaminu, wiec tym razem już koniec ociągania i zastanawiania się, składam wypowiedzenie. :D Szkoda, chciałem już zostać na bezterminówce, bo w perspektywie roku mogę się wyprowadzić, i na nowym osiedlu niekoniecznie od razu będzie UPC, wiec cyrograf na 2 lata...

Widzę jednak, że w ogóle na pozostanie w UPC szanse są marne, żeby dostać w obecnej cenie szybszy internet - 120 Mbit - musiałbym, zgodnie z arkuszem, wytargować THH XI z Mediaboxem, albo THH XIII z Horizonem, w dodatku już nie ma Eleven za 5 zł... :O

Dobrze liczę?

Jak to jest z Eleven? Na stronie UPC są od razu regulaminy Mega Sport w UPC I i II, w wątku jest nawet IV. Ten ostatni to wiadomo, komu się uda, ale jest jakaś zasada, komu oferują I, a komu II?
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-03-2018, 23:04   

Niestety UPC jest bezduszne, mogliby w tak trudnej dla Ciebie sytuacji (wyrazy współczucia) wykazać trochę zrozumienia i przychylić się do Twojej propozycji.
Tessa napisał/a:
.. ale na samym początku zaprzeczył ofercie kolegi dot. Mediaboxa, nie maja takiej oferty, tylko Horizon.
W promo Twój Happy Home XIII czyli Select Extra HD jest przecież dekoder Mediabox/moduł CI+) 44zł i 60Mbps 15,02zł i to by było dla mnie OK.
Po rozwiązaniu umowy z powodu zgonu męża, mogłabyś zostać nowym abonentem, a dla nowych faktycznie nie ma Mediaboxów. Pozostaje chyba tylko :arrow: cesja (2. Zgon Klienta), niestety przejmiesz tę drogą umowę, ale wtedy składasz wypowiedzenie jako aktualny klient i negocjujesz (miejmy nadzieję, że się uda) nową umowę właśnie z promocji "THH XIII" za (=44+15,02-10,02) 49 zł.

Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Uzbrój się w cierpliwość, poczekaj może aż odezwą się mądrzejsi ode mnie lub osoby, które były w podobnej sytuacji i walczyły z UPC o lepszą ofertę.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,97 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: