Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
regulacja sygnalu
Autor Wiadomość
Marex552 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 80
Skąd: Brzeg
Wysłany: 01-02-2018, 00:18   regulacja sygnalu

Ostatnio mialem wizyte technika z uwagi na zbyt wysoki poziom sygnalu w downstreamie. I faktycznie sygnal mi wytlumil na klatce schodowej ale upstream podskoczyl z 37 na 50.
Dzis jest juz 51. Przy 52 przestana bondowac sie 3 kanaly. (a jestem przekonany ze sygnal pojdzie wyzej wraz jak zacznie wzrastac temperatura)
Nie chce mi sie znow prosic upc o regulacje sygnalu.
W mieszkaniu mam trisa 307 ktory tlumi kanal zwrotny 4.5dB.
Co moge wlozyc zamiast niego? Dodam, ze mam tylko usluge internetu.
Idealnie by bylo cos co na 5-65MHz nie tlumi wcale albo w okolicach 1dB.
A wyzej w okolicach 4-8dB.
Da rade cos z tym zrobic?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 01-02-2018, 00:27   

Jak masz tylko internet to wywal trisa, podłącz Compala pod sam kabel UPC i wtedy dzwoń do nich, że masz za wysoki sygnał upstream żeby go wyregulowali.
 
 
Marex552 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 80
Skąd: Brzeg
Wysłany: 01-02-2018, 00:33   

MrPepka napisał/a:
Jak masz tylko internet to wywal trisa, podłącz Compala pod sam kabel UPC i wtedy dzwoń do nich, że masz za wysoki sygnał upstream żeby go wyregulowali.


Jak wywale trisa to upstream bedzie idealny, downstream bedzie do regulacji.
A sa moze jakies tlumiki, ktore tlumia tylko powyzej 80MHz? To bym wpial miedzy kabel z klatki a kabel do modemu i by bylo idealnie - ale nistety nie moge czegos takiego znalezc :(

Co do samego dzwonienia do upc to poprzednia wizyte zalatwil mi gosc na forum upc, wczesniej jak robilem oficjalne zgloszenie to nawet do mnie dzwonili, ale jakos sie nie przejeli tym ze na 2 kanalach ds jest +19dbmv, olali to dlatego nie chce mi sie juz bawic serwisy. Plus to ze chca wlazic do domu, mimo ze wszystko powinno zalatwic sami w skrzynce.
 
 
u563975 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2018
Posty: 18
Wysłany: 02-02-2018, 20:33   

Tłumiki downstreamu generalnie ciężko dorwać. Jak chcesz to zrobić we własnym zakresie to najłatwiej będzie zastąpić Twojego obenego trisa, trisem 210E.
Jakbyś miał kłopot ze znalezieniem takowego to zapraszam na PW.
 
 
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 199
Wysłany: 21-02-2018, 14:25   

A tak w ogóle to jakie miałeś poziomy dBmV w kanałach przychodzących, że uważałeś je za zbyt wysokie?
Czy zamiast TRIS-307P jest coś na zasadzie przelotki 1:1 bez tłumienia (nie jest potrzebne rozdzielanie na 3 wyjścia z tłumieniem wynikającym z rozdzielenia, bo i tak tylko sam modem na linii), ale z izolacją galwaniczną DC jak ma to wskazany TRIS-307P?
Czym jest podyktowane większe tłumienie tych rozdzielaczy TRIS w paśmie kanałów przychodzących 87,5-1000MHz a dla kanałów wysyłki 5-65MHz mniejsze tłumienie? Czyli dla TRIS-307P dla wyjść DATA jest to up=4,5dB / down=8,2dB
A wyjście do analog TV już w pełnym paśmie tłumienie 4,2dB.
Są jakieś teoretyczne przeciwskazania zapiąć modem na to wyjście tv (RTV) jak jest niedobór sygnałów przychodzących o te 4,5dB (mimo zimy i ujemnych temperatur, gdzie okablowanie ma mniejszą rezystancję, poziomy siedzą już na minusie, bo kolejna ekipa liniowa jak dłubała koło grudnia obniżyła sygnał, a był ustawiony tak że w największe upały schodził w najgorszym przypadku do -1dBmV) w kanałach przychodzących?
Przecież to wyższe częstotliwości w samych liniach koncentrycznych podlegają niepożądanemu większemu tłumieniu więc teoretycznie tam rozdzielacz powinien mniej tłumić, a on jeszcze dodatkowo je stłumia. Czemu nie mogą być to "symetryczne" tłumienia - jak w najzwyklejszym pasywnym rozdzielaczu "F" - wynikające tylko z biernego podzielenia sygnału, przez co sygnał słabnie. Czym to podyktowane te rozbieżności tłumień pasm up/down.

Jaki jest (był?) wstawiany w kabel w skrzynce zbiorczej na dole bloku, pasmowy filtr zaporowy (wyglądało to jak dobrze pamiętam coś ala dłuższa beczka F jak mi to kiedyś monter na kilka sekund pokazał), który kiedyś stosowali by wyciąć pasmo analogowej TV gdy brało się sam net.
W jakim paśmie to blokowało? Obecnie jak rozszerzyli ilość podnośnych dla download może to jakoś kolidować?
Dawniej jak było tylko 8 kanałów download to raczej poniżej 800MHz to nie schodziło nadawaniem w UPC (mimo, że modem może odbierać kanały przychodzące w paśmie 108MHz do 1002MHz (czyli po teoretycznym wyłączeniu w kablu wszelkich TV łącznie z cyfrowymi DVB-C można by było nadawać w całym praktycznie paśmie kanały przychodzące), więc ten zaporowy filtr pewnie ciął gdzieś od ~108 do 800MHz?
Są gdzieś dane tych filtrów? Ile to miało wtrącanego tłumienia poza blokowanym pasmem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: