Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Muszę zrezygnować z usług UPC. Kiedy najlepiej to zrobić?
Autor Wiadomość
san_chez 
light master

Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 126
Skąd: W-wa
Wysłany: 19-02-2018, 23:39   Muszę zrezygnować z usług UPC. Kiedy najlepiej to zrobić?

Witajcie. Z góry przepraszam za być może banalne pytania. 16 marca kończy mi się 2-letnia umowa z UPC. Od pierwszego marca zamieszkam w nowym mieszkaniu, gdzie UPC nie ma swojej sieci, dlatego nie zamierzam przedłużać z nimi umowy. W takiej sytuacji kiedy najlepiej złożyć wypowiedzenie? Zależy mi, żebym już w marcu nie musiał płacić za usługi, z których i tak nie będę korzystał. Da się zrobić w ten sposób, czy jednak usługi odetną mi w "starym" mieszkaniu dopiero gdy upłynie ten 24-okres obowiązywania umowy?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 20-02-2018, 06:24   Re: Muszę zrezygnować z usług UPC. Kiedy najlepiej to zrobić

Już teraz złóż :arrow: wypowiedzenie, zgodnie z :arrow: 30-dniowym okresem :arrow: wypowiedzenia, odłączenie usług nastąpi z końcem następnego okresu rozliczeniowego, więc na koniec marca. Niestety :cry: za marzec będziesz musiał zapłacić.
_________________
 
 
san_chez 
light master

Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 126
Skąd: W-wa
Wysłany: 20-02-2018, 16:26   

No i okazało się, że jednak pod nowym adresem UPC ma swoje usługi :) Ale dzięki za te linki, tak czy inaczej chyba spróbuję wypowiedzieć umowę, może uda się wynegocjować korzystniejszą ofertę.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 20-02-2018, 16:58   

san_chez napisał/a:
... pod nowym adresem UPC ma swoje usługi .... może uda się wynegocjować korzystniejszą ofertę.
No to dobrze, że pod nowym adresem będziesz mógł mieć UPC. Zdaję się, że masz   :arrow: "WRU XX", więc zapoznaj się z   :arrow: Arkuszem Morthena z aktualnymi promocjami i porównaj z tym co masz. "WRU XX" jest raczej nie do przebicia. Zastanów się czy po prostu nie przenieść obecnego abonamentu na nowy adres i pozostać na bezterminówce. Nawet po doliczeniu regulaminowej podwyżki o 5 zł + ewentualnie raz w roku o max. 8 zł z OWU, nadal może być to najlepsze wyjście.

Edit:
To co chyba masz teraz, to w nowej promocji "Twój Happy Home XII (2017-1)" byłoby za (=80+39,02+6-10,02) 115 zł. Rezygnując z telefonu w "Twój Happy Home XIII (2018-1)" byłoby za (=84+35,02-10,02) 109 zł.
_________________
 
 
san_chez 
light master

Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 126
Skąd: W-wa
Wysłany: 20-02-2018, 17:39   

Prawdę mówiąc to co mam obecnie w zupełności mi wystarcza. Opcja z umową bezterminową też byłaby dla mnie korzystna. A napisz proszę, jak się to rozwiązuje? Czy muszę zgłaszać w UPC, że chcę przedłużyć umowę, czy ona z automatu zostanie przedłużona na czas nieokreślony gdy miną te 24 miesiące?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 20-02-2018, 17:46   

Nic nie musisz robić, po okresie zobowiązania :arrow: umowa obowiązuje nadal, zmniejsza się ulga po zobowiązaniu.
Zgodnie z OWU:
§ 8.
Umowa Abonencka zawarta na czas określony ulega przedłużeniu na czas nieokreślony, zgodnie z warunkami przewidzianymi dla danej Usługi w Cenniku, o ile Abonent nie złoży na piśmie przeciwnego oświadczenia woli w terminie 7 dni przed upływem terminu obowiązywania Umowy Abonenckiej na czas określony.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 20-02-2018, 17:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
san_chez 
light master

Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 126
Skąd: W-wa
Wysłany: 20-02-2018, 17:53   

Dzięki serdeczne. Wychodzi więc na to, że płaciłbym tylko 5 zł więcej na miesiąc. Cena akceptowalna, a też łatwiej później taką umowę wypowiedzieć.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 20-02-2018, 17:55   

Musisz też założyć, że jest możliwa :arrow: podwyżka raz w roku max. o 8 zł wynikająca z OWU.
san_chez napisał/a:
a też łatwiej później taką umowę wypowiedzieć
W każdej chwili, z zachowaniem 30 dniowego okresu wypowiedzenia.
_________________
 
 
san_chez 
light master

Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 126
Skąd: W-wa
Wysłany: 20-02-2018, 18:05   

Co chwila "kruczki" w tej umowie z UPC ;) Gdyby ewentualne podwyżki były zbyt bolesne, to jak napisałeś umowę można zakończyć w każdej chwili i negocjować coś na lepszych warunkach.

PS. Teraz dopiero się zorientowałem, że mam WRU XIX, a nie WRU XX. Żyłem w nieświadomości przez dwa lata :)
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 20-02-2018, 18:32   

san_chez napisał/a:
mam WRU XIX
No to płacisz ~100 zł. Osiągalna, promocja to "Twój Happy Home XIII (2018-1)" za 109 zł więc możesz zostać na bezterminówce, jeżeli podniosą Ci, oprócz 5 zł, jeszcze o 8 zł, to wtedy możesz myśleć o wypowiedzeniu i negocjacjach.
_________________
 
 
rudowlosy 
easy master

Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 22
Wysłany: 08-12-2021, 20:09   

Siema próbował ktoś aktywować viaplay na próbę na miesiąc w prezencie od UPC
Czy jest tu jakiś wałek czy przed tym okresem trzeba zrezygnować ?
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 08-12-2021, 21:36   

rudowlosy, walka nie ma, wyraźnie jest napisane że sami odłączą
_________________
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: