Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogaduchy o ofercie/promocjach w PLAY (UPC) - część 6
Autor Wiadomość
lucano1 
easy master

Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 40
Wysłany: 15-02-2018, 13:43   

Sam jestem na końcówce umowy z Rewią XX i się zastanawiam czy pozostając na bezterminówce dalej będą nękać propozycjami przedłużenia czy dają wtedy spokój?
 
 
STARS.TV 
light master

Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 53
Wysłany: 15-02-2018, 15:58   

Pytanie takie trudne mam panowie :)

Zaraz kończy mi się zobowiązanie, czy po tym terminie cena gwałtownie rośnie czy jak nic z tym nie zrobię teraz to zamieni się ta umowa w bezterminową w takiej cenie? :)
_________________
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-02-2018, 16:00   

^^ Zadaj sobie trud przeczytania umowy, którą podpisałeś. Nie mamy szklanej kuli...
 
 
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-02-2018, 16:09   

@STARS.TV, najprawdodobniej wzrośnie o 5 zł ;) a potem jeszcze może wzrosnąć do 8 zł max w ciągu roku (zgodnie z OWU).
_________________
 
 
STARS.TV 
light master

Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 53
Wysłany: 15-02-2018, 16:26   

Dzięki LNR, jest dokładnie tak jak mówisz, 5zł więcej :)
_________________
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 15-02-2018, 23:32   

KOCUREK1970 napisał/a:
kacperek84 napisał/a:
Select HD + 60mbit za 59,90 z dekoderem Mediabox z nagrywarką (stary) i 69,90 z dekoderem Horizon z nagrywarką. Cena czasem nie powinna być identyczna przy tych dekoderach?

Nie jest i nigdy nie była!
Z Horizonem zawsze drożej.
aster napisał/a:
A do mieszkania wchodzą z dziadowskim kablem koncentrycznym...

Dlaczego koncentryk jest niby dziadowski?
aster napisał/a:
Równie dobrze można twierdzić, że z Warszawy można dojechać autostradą to każdego miasta czy wioski w całej Polsce... bo przecież pierwsza część podróży będzie autostradą.

Jeden je mielone a drugi liście kapusty - statystycznie zjedliśmy obydwoje gołąbki :D .


Jakość sygnału IPTV Orange jest znakomita, wrecz perfekcyjna. Daleko UPC do takiej ostrosći obrazu i do tak soczystych kolorów jak w Orange. Tu właśnie jest przewaga prawdziwego swiatlowodu. Obraz wręcz żyleta.
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-02-2018, 04:12   

^^ Chcesz nam powiedzieć, że Orange/UPC ingerują w nasycenie kolorów w sygnale cyfrowym? wow.
 
 
arturocki 
Klikacz

Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 16-02-2018, 12:53   

Krótka historyjka nowego klienta UPC...

Trzy tygodnie temu jako nowy klient, zdecydowałem się na bezterminówkę - na próbę. Chciałem przetestować Horizona z PVR, jak działa internet z dodatkowym modemem Compal i generalnie sprawdzić jakość usług.

Najbardziej zależało mi na nagrywaniu, często nie mogę oglądać przede wszystkim sportu na żywo. Na około sto zaplanowanych nagrań, zarówno z EPG czy HorizonGo jak i włączanych na żywo, nie nagrało mi się dosłownie JEDNO nagranie, ale i tak nie wiem czy to przypadkiem nie z mojego błędu nałożonych naraz ilości nagrań. Tak czy siak uważam to za bardzo dobry wynik. Internet na Compalu też śmiga stabilnie. Usługa Replay TV działa dobrze, choć zdarzają się przycięcia, parę razy podczas przewijania program się wyłączył i trzeba było uruchomić program od nowa, ale uważam, że jest to generalnie ciekawa opcja. HorizonGo używałem poza domem jak i w mieszkaniu jako opcja zamiast dodatkowego dekodera - jakość bardzo dobra, stabilność też na dobrym poziomie, kilkakrotne problemy z zerwaniem łącza poza domem i przewijaniem. Oczywiście nie ma róży bez kolców: słabe EPG, zamieszanie ze ścieżkami dźwiękowymi i napisami w filmach (ubogo to wygląda), przewijanie mogłoby działać lepiej... coś tam by się jeszcze znalazło do narzekania ;)

Podsumowując u mnie UPC zdało egzamin, ale nauczony, że trzeba walczyć o dobrą ofertę po 10 dniach złożyłem rezygnację, za pomocą formularza kontaktowego do którego dołączyłem skan z podpisem. Po czterech dniach zadzwoniła miła Pani z obsługi klienta, z zapytaniem: dlaczego? :) ale niestety nie miała dla mnie dobrej propozycji cenowej... długo nie musiałem czekać... na drugi dzień inna, ale równie miła jej koleżanka, również troskliwie chciała się dowiedzieć: dlaczego? :) ...i powiedziała, że dzwoni z DUK (bingo!) :) tym to sposobem zaoferowała mi: Horizon PVR Select+120Mbs (79zł) + dodatki: Canal Select (39.90zł 2m0) + Eleven (9,90zł) = 118.80 zł. Pierwotna oferta jaką mi zaproponowano przy pierwszych rozmowach to 148 zł!!!!!

Śledząc to forum nic taniej chyba ugrać nie mogłem - warunki zaakceptowałem, umowa na dwa lata. Bardzo dziękuję stałym bywalcom za udostępnienie informacji - warto się trochę uzbroić w cierpliwość - można dużo ugrać od pierwotnej oferty. Polecam tę drogę dla nowy klientów.

Blacha napisał/a:
Tu właśnie jest przewaga prawdziwego swiatlowodu. Obraz wręcz żyleta.

...jakość obrazu u mnie jest porównywalna z nc+ które miałem wcześniej, a liczba kanałów HD na pewno większa jest w UPC. Orange rozważałem również, ale cena ZBÓJECKA - chciałem mieć bogatą ofertę sportową, a po kilku tygodniowych bojach z konsultantami orange wywalczyłem jedynie 162 zł - w opcjach ze sportem na którym mi zależało. U sąsiadów przesiedziałem sporo, od dwóch miesięcy są "pomarańczowymi klientami", niestety ciągłe problemy z zewnętrznym dyskiem, mnie ostatecznie zniechęciły.

Tyle wywodów może komuś się przyda... i jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!!!
 
 
pugilares 
classic master

Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 286
Wysłany: 16-02-2018, 14:18   

lucano1 napisał/a:
Sam jestem na końcówce umowy z Rewią XX i się zastanawiam czy pozostając na bezterminówce dalej będą nękać propozycjami przedłużenia czy dają wtedy spokój?


Mam dwie umowy z UPC w dwóch mieszkaniach. Obie już po zakończeniu zobowiązania. Był taki czas (gdzieś tam w 2017 roku), że telefonowali z UPC z propozycjami promocji. Akurat dla mnie nie były atrakcyjne, bo dotyczyły przede wszystkim rozbudowanych pakietów telewizyjnych, a dla mnie telewizja Select HD jest wystarczająca. Więc nie skorzystałem. W styczniu 2018 złożyłem wypowiedzenie jednej z tych umów. Raz zadzwonił DUK, jeszcze w styczniu. Akurat odebrała osoba z rodziny, która nie jest zupełnie zainteresowana takimi sprawami, więc rozmowa skończyła się na niczym. Od tego czasu minął miesiąc i więcej już nikt z UPC się nie kontaktował. Dziś zadzwoniłem na infolinię i uprzejmie zapytałem, czy wypowiedzenie dotarło i czy wszytko idzie zgodnie z planem w kwestii odłączenia usług. Konsultant odpowiedział, że odłączą 1 marca i do widzenia. Żadnej próby przytrzymania klienta z jego strony.
W drugim mieszkaniu mam EPC3212 i mediabox i też bez zobowiązania. Był taki okres, że namawiali na zmianę na Horizon lub inny nowy sprzęt, oczywiście z nową umową. Od kilku miesięcy nikt już na nic nie namawia. Fakt, że rachunki mam dość niskie, pewnie uważają mnie za mało perspektywicznego klienta :-(
_________________
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 16-02-2018, 16:10   

arturocki napisał/a:
Krótka historyjka nowego klienta UPC...

Trzy tygodnie temu jako nowy klient, zdecydowałem się na bezterminówkę - na próbę. Chciałem przetestować Horizona z PVR, jak działa internet z dodatkowym modemem Compal i generalnie sprawdzić jakość usług.

Najbardziej zależało mi na nagrywaniu, często nie mogę oglądać przede wszystkim sportu na żywo. Na około sto zaplanowanych nagrań, zarówno z EPG czy HorizonGo jak i włączanych na żywo, nie nagrało mi się dosłownie JEDNO nagranie, ale i tak nie wiem czy to przypadkiem nie z mojego błędu nałożonych naraz ilości nagrań. Tak czy siak uważam to za bardzo dobry wynik. Internet na Compalu też śmiga stabilnie. Usługa Replay TV działa dobrze, choć zdarzają się przycięcia, parę razy podczas przewijania program się wyłączył i trzeba było uruchomić program od nowa, ale uważam, że jest to generalnie ciekawa opcja. HorizonGo używałem poza domem jak i w mieszkaniu jako opcja zamiast dodatkowego dekodera - jakość bardzo dobra, stabilność też na dobrym poziomie, kilkakrotne problemy z zerwaniem łącza poza domem i przewijaniem. Oczywiście nie ma róży bez kolców: słabe EPG, zamieszanie ze ścieżkami dźwiękowymi i napisami w filmach (ubogo to wygląda), przewijanie mogłoby działać lepiej... coś tam by się jeszcze znalazło do narzekania ;)

Podsumowując u mnie UPC zdało egzamin, ale nauczony, że trzeba walczyć o dobrą ofertę po 10 dniach złożyłem rezygnację, za pomocą formularza kontaktowego do którego dołączyłem skan z podpisem. Po czterech dniach zadzwoniła miła Pani z obsługi klienta, z zapytaniem: dlaczego? :) ale niestety nie miała dla mnie dobrej propozycji cenowej... długo nie musiałem czekać... na drugi dzień inna, ale równie miła jej koleżanka, również troskliwie chciała się dowiedzieć: dlaczego? :) ...i powiedziała, że dzwoni z DUK (bingo!) :) tym to sposobem zaoferowała mi: Horizon PVR Select+120Mbs (79zł) + dodatki: Canal Select (39.90zł 2m0) + Eleven (9,90zł) = 118.80 zł. Pierwotna oferta jaką mi zaproponowano przy pierwszych rozmowach to 148 zł!!!!!

Śledząc to forum nic taniej chyba ugrać nie mogłem - warunki zaakceptowałem, umowa na dwa lata. Bardzo dziękuję stałym bywalcom za udostępnienie informacji - warto się trochę uzbroić w cierpliwość - można dużo ugrać od pierwotnej oferty. Polecam tę drogę dla nowy klientów.

Blacha napisał/a:
Tu właśnie jest przewaga prawdziwego swiatlowodu. Obraz wręcz żyleta.

...jakość obrazu u mnie jest porównywalna z nc+ które miałem wcześniej, a liczba kanałów HD na pewno większa jest w UPC. Orange rozważałem również, ale cena ZBÓJECKA - chciałem mieć bogatą ofertę sportową, a po kilku tygodniowych bojach z konsultantami orange wywalczyłem jedynie 162 zł - w opcjach ze sportem na którym mi zależało. U sąsiadów przesiedziałem sporo, od dwóch miesięcy są "pomarańczowymi klientami", niestety ciągłe problemy z zewnętrznym dyskiem, mnie ostatecznie zniechęciły.

Tyle wywodów może komuś się przyda... i jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!!!


ZBÓJECKA to jest cena za pakiet C+ w UPC!!
 
 
arturocki 
Klikacz

Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 16-02-2018, 16:24   

Blacha napisał/a:
ZBÓJECKA to jest cena za pakiet C+ w UPC!!


hehe... ale tak mają wszyscy operatorzy: Netia, Orange, JamBox = 40 zł ...co wcale nie oznacza, że nie jest to cena zbójecka ;)
 
 
restro 
light master

Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 66
Wysłany: 17-02-2018, 01:27   

lucano1 napisał/a:
Sam jestem na końcówce umowy z Rewią XX i się zastanawiam czy pozostając na bezterminówce dalej będą nękać propozycjami przedłużenia czy dają wtedy spokój?


mam WRUXX i na bezterminówce od września 2017, wzrosło o 5zł a i tak zupełnie nie opłaca się umowy na dziś przedłużać. Nikt do wczoraj nie dzwonił żeby na coś namawiać. Wczoraj dzwonili, ale nie mogłem odebrać.
 
 
kamil99 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2018
Posty: 7
Wysłany: 17-02-2018, 22:22   

Obecnie posiadam umowę bezterminową , modem technicolor 60Mbs oraz dekoder bez nagrywarki mediabox - telewizja Select za 74,99 zł. Interesowało by mnie zwiększenie szybkości internetu i wymiana modemu. Jeśli chodzi o telewizję to mógłbym pozostać przy obecnym pakiecie + kanały sportowe eleven. W grę wchodziła by również wymiana dekodera na nowszy z nagrywarką. Na jaką ofertę obecnie liczyć i w jaki sposób negocjować umowę. Umowa może być na 24 miesiące. Z góry dziękuję za odpowiedz.
 
 
Kamilione 
Klikacz

Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 2
Wysłany: 18-02-2018, 00:47   Impas z UPC

Mam bezterminową umowę na internet 250mbit, chciałbym przejść na 500mbit, ale obsługa klienta mówi, że muszę wziąć umowę na 24 miesiące, co w moim przypadku raczej nie wchodzi w grę - planuję przeprowadzkę i nie chce ryzykować.

Już nawet nie chodzi o to żeby było tanio, tylko po prostu chcę mieć szybszy pakiet, a wg UPC tylko nowi klienci mogą brać 500mbit bezterminowo.

Jakieś porady jak to obejść?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-02-2018, 05:37   

Kamilione,
Złóż wypowiedzenie i już jesteś nowym klientem.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,86 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: