Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepszy internet i telewizja?
Autor Wiadomość
doug 
Klikacz

Dołączył: 04 Lut 2018
Posty: 2
Wysłany: 04-02-2018, 21:42   Najlepszy internet i telewizja?

Nie udało mi się znaleźć świeżego wątku o pakietach telewizji i internetu, dlatego tutaj pytanie o opinie w roku bieżącym. Co teraz, w 2018 najlepiej wybrać? Operatorów - liderów mamy od lat tych samych, ale rynek dosyć dynamicznie się zmienia. Kto teraz daje sensowne oferty? Kto oferuje dobrego neta bez awarii i przerw znienacka? Żeby przyjemnie się korzystało, ale jednocześnie nie przepłacać? Telewizja to już kwestia wtórna, styknie ok. 75 - 100 kanałów cyfrówki. Wiem, że w takich zestawach jest zawsze taniej, dlatego nie będę rezygnować całkowicie z TV.

Do tej pory udało mi się znaleźć informacje, że Netia ma bardzo dobre oferty, ale z drugiej strony jakieś podejrzanie tanie bo już od 50 zł za pakiet (??). Obok tego rozważam też UPC, ono chyba od lat ma renomę dość niezawodnego operatora.

Co możecie polecić ze swojego doświadczenia :?:
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-02-2018, 23:01   

Z doświadczenia widzimy bardzo marną próbę marketingu szeptanego. Wypad.
 
 
doug 
Klikacz

Dołączył: 04 Lut 2018
Posty: 2
Wysłany: 06-02-2018, 09:00   

Rozumiem dlaczego mogłeś tak pomyśleć, edytowałbym poprzedni wpis i usunął w nim nazwy operatorów, ale takie coś jest możliwe tylko przez 120 minut. Naprawdę chciałbym wiedzieć, jakie jest wasze zdanie :roll: U Ciebie w stopce widzę z czego korzystasz, potraktuję to jako głos "za" tym konkretnym operatorem.
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-02-2018, 17:30   

Netia - Gigakablówka (Warszawa, Kraków) - opinie są bardzo mieszane - sieć została sklecona najtańszym kosztem z resztek po dawnym ASTER, które UPC przeżuło i wypluło. Są miejsca, gdzie chodzi OK, a są również (chyba częściej) lokalizacje, gdzie prędkość łącza zapisana w umowie osiągalna jest tylko w środku nocy i nad ranem. Do tego bardzo kiepski BOK (typu ściana) i serwis techniczny.
jak działa - to jest OK, ale jak wystąpi jakiś problem - to często masz problem.
W Netii telewizja to nie "normalna" telewizja, tylko streaming, podobnie jak youtube. Ma to kilka wad, głównie jakość obrazu.

UPC - jest trochę droższe, ale po prostu działa. Mam ich usługi już 14 lat, przez ten czas było max 5 awarii, w tym jedna mojego modemu, druga jak sfajczył się most Łazienkowski, a trzecia - jak koparka na budowie metra przecięła światłowód :)
BOK - miałem raz problem z fakturą, jak pamiętam - rozwiązali w miarę szybko i tak, jak miało być.

Poczytaj forum - jest tutaj kilka bardzo aktywnych wątków, gdzie dowiesz się jak rozmawiać z UPC i jak ugrać nawet jako nowy klient ofertę korzystniejszą niż ta ze strony :)

Żeby nie być gołosłownym - moje łącze 120/10, speedtest sprzed chwili:
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 06-02-2018, 18:16   

taggan napisał/a:
Netia - Gigakablówka (Warszawa, Kraków) - opinie są bardzo mieszane - sieć została sklecona najtańszym kosztem z resztek po dawnym ASTER, które UPC przeżuło i wypluło.

Nie do końca tak że UPC przeżuło i wypluło. Taki był warunek UOKiKu - musieli odsprzedać te fragmenty sieci ASTER które się dublują z siecią UPC. Netia się zgłosiła na ochotnika i kupili nie mając przy tym bladego pojęcia na jakiej zasadzie działa sieć kablowa...
_________________
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-02-2018, 18:27   

kvs napisał/a:
taggan napisał/a:
Netia - Gigakablówka (Warszawa, Kraków) - opinie są bardzo mieszane - sieć została sklecona najtańszym kosztem z resztek po dawnym ASTER, które UPC przeżuło i wypluło.

Nie do końca tak że UPC przeżuło i wypluło. Taki był warunek UOKiKu - musieli odsprzedać te fragmenty sieci ASTER które się dublują z siecią UPC. Netia się zgłosiła na ochotnika i kupili nie mając przy tym bladego pojęcia na jakiej zasadzie działa sieć kablowa...


To był mój skrót myślowy, bez wchodzenia w technikalia :) UPC zgodnie z decyzją UOKiK odsprzedało Netii kawałki sieci Astera, które dublowały się z ich własną siecią, zabierając dodatkowo do siebie wszystkich klientów Aster.
A Netia, bez koniecznego know-how posklecała te fragmenty i jakoś, jakoś to działa, z naciskiem na jakoś.
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-02-2018, 19:26   

Internet w Netii na byłej sieci Asterowej działa całkiem dobrze i to nawet na znienawidzonym przez UPC modemie Technicolora ...
ale TV to jest totalna porażka.
Piksele i stopklatki są na porządku dziennym... Obsługa klientka poniżej krytyki, twierdzą, że TV to streaming i tak jest i będzie...
Miałem przez rok Netie i nigdy więcej. Netia nie potrafiła sprawić, żeby TV działała poprawnie to rozwiązała ze mną umowę na TV z ich winy i zostałem tylko z netem...

Teraz mam światłowód od Oranga, zaczął się 3 rok i jestem zadowolony. Przez ten okres była 1 awaria... wszystko śmiga tak jak trzeba :-)
  kiniecki
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-02-2018, 22:08   Tutaj musisz uzbroić się w cierpliwość

i czytać różne fora.Pamiętaj ,że lokalizacja usług także ma znaczenie oraz miasto/miejsce zamieszkania.Różnice są spore bo opisywanie problemów z danym usługodawcą może być związane właśnie z lokalizacją gdzie masz "botleneka" na łączu.
Dobór łącza zależy od tego co będziesz wymagał od takiego łącza.
Ja jestem z Orange Fiber już drugi rok i podpisałem nową umowę po 18miesiącach jej obowiązywania bez żadnych kar umownych bo była taka możliwość więc na następny teoretyczny okres 24miesięcy będę z Pomarańczą.
Jak bym miał kierować się opiniami sporej części portali to padło by na firmę ,na której najbardziej się przejechałem więc trzeba czytać także między wersami.
Bo na przykład jak na forum Orange ludzie piszą ,że mają problemy z PINGIEM w grach online w dziale dla światłowodu a później wychodzi na jaw posiadanie łącza VDSL+.
Ja na przykład teraz jestem zadowolony z dodatkowego kanału w ofercie o e-sporcie nr 129 i już nie muszę wchodzić na TWITCH i oglądać zmagania ludzi w grach online na przykład MOBA.
Akurat gdy mam chwilę wolę to oglądać od na przykład "KORONY KRÓLÓW" :) .
_________________
 
 
apogeum 
easy master

Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 49
Wysłany: 07-08-2018, 13:06   

Porównywałem sobie ostatnio ofertę operatorów https://panwybierak.pl/dostawcy i aktualnie najlepsze pakiety maja
Multimedia
UPC
Są to firmy bardzo konkurencyjne, które często działaja na jednym i tym samym terenie, tak wieć warto jest polować na ich promocyjne pakiety usług. W stosunku do tego co oferuja moim zdaniem netia wypada dośc słabo, jak również cyfrowy polsat.

Jedyne do czego można mieć zastrzeżenia to przerwy w dostawie internetu ( ale nie są zbyt częste, raz na kilka tygodni na kilka godzin).
 
 
darkness202 
easy master

Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 27
Wysłany: 27-06-2019, 17:20   

Trochę odkopię się pochwalić - po 2 latach z UPC ( 120 Mb/s ) przesiadłem się na lokalnego dostawcę i od razu lepsze samopoczucie widząc coś takiego:

Jedyny minus to troszkę mniej kanałów ( miałem pakiet SELECT z Netem za 69zł) - i wyższa cena ale z nagrywarką za 97zł.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 28-06-2019, 12:20   

500/500 Mb/s? Jestem pod wrażeniem, też chcę takie łącze.
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 06-07-2019, 20:33   

apogeum napisał/a:
Porównywałem sobie ostatnio ofertę operatorów https://panwybierak.pl/dostawcy i aktualnie najlepsze pakiety maja
Multimedia
UPC
Są to firmy bardzo konkurencyjne, które często działaja na jednym i tym samym terenie, tak wieć warto jest polować na ich promocyjne pakiety usług. W stosunku do tego co oferuja moim zdaniem netia wypada dośc słabo, jak również cyfrowy polsat.

Jedyne do czego można mieć zastrzeżenia to przerwy w dostawie internetu ( ale nie są zbyt częste, raz na kilka tygodni na kilka godzin).


multimedia to dno internet mam na światłowodzie przez 2 lata było dobrze a potem już padaka codziennie jakaś przerwa w dostępie do internetu, z 2 razy był wymieniany modem i nic. Jak skończy mi się umowa to powiem arrivederci roma i nawet jak by mi canal plus dawali za darmo to im podziękuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: