Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podłączenie bezpośrednio z piwnicy zamiast z klatki
Autor Wiadomość
kranu 
light master

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 62
Wysłany: 17-01-2018, 17:00   Podłączenie bezpośrednio z piwnicy zamiast z klatki

Zamówiłem online usługi UPC i specjalnie wziąłem wolne na wizytę technika.
Nie mam w mieszkaniu instalacji więc poprosiłem go o wciągnięcie przez piwnicę skoro mieszkam na parterze, a mam pod telewizorem już otwór od poprzedniego operatora.
Powiedział, że może mnie jedynie podłączyć przez przedpokój z klatki bo nie ma sprzętu ani zgody. Nie pasowało mi to, więc niezmartwiony sobie poszedł, że się odezwie z następnym terminem..
..i tak minął już rok :) Zawsze to tak wygląda? Jest jedyna słuszna metoda podłączenia czy jeszcze raz zamówić z nadzieją na tym razem elastyczniejszego technika?
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17-01-2018, 17:51   

Panowie nie lubią kombinować. Z klatki i juz.
_________________
  nordof
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 17-01-2018, 18:07   Re: Podłączenie bezpośrednio z piwnicy zamiast z klatki

kranu napisał/a:
Powiedział, że może mnie jedynie podłączyć przez przedpokój z klatki bo nie ma sprzętu ani zgody. Nie pasowało mi to
W starych budynkach instalacja z piwnicy rozchodzi się "gwiazdą" do poszczególnych mieszkań. Wszystkie przewody schodzą do piwnicy. W takiej sytuacji byłoby to możliwe. W nowych budynkach, nie ma możliwości podłączenia się w piwnicy, bo do czego miałby Cię podłączyć, przecież nie do głównego przewodu, który idzie na na klatki schodowe, gdzie w kolejnych skrzynkach są odgałęźniki i rozgałęźniki do poszczególnych mieszkań.
_________________
 
 
kranu 
light master

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 62
Wysłany: 17-01-2018, 18:25   

Jest tylko jedna skrzynka na klatce na 1 piętrze.
Z tego co zrozumiałem musiałby najpierw poprowadzić kabel do piwnicy (jest korytko) i dopiero z piwnicy do mnie do pokoju (jest otwór).
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 17-01-2018, 18:32   

No to jeżeli jest taka możliwość, to już zależy tylko od dobrej woli UPC, zadzwoń do nich może pójdą na to. Może być problem z długością przewodu i stratą sygnału.
_________________
 
 
u563975 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2018
Posty: 18
Wysłany: 17-01-2018, 21:38   

Kable do klientów prowadzi się ze skrzynki abonenckiej, w Twoim wypadku, tej na pierwszym piętrze.
Technik nigdy się nie zgodzi na Twoją wersję, bo pracy będzie dużo więcej, a jemu UPC zapłaci praktycznie tyle samo, jakby wszedł do Ciebie od klatki.

Generalnie w UPC jest coś takiego jak instalacja niestandardowa, gdzie się ciągnie kable przez jakieś dziwne miejsca (kopanie rowu do studzienki, montaż rurek na elewacji). Wtedy Technikowi może się chcieć pracować, ponieważ takie instalacje są dla niego milej opłacane, ale wpierw UPC musi zakwalifikować Twoją instalację jako niestandardową. Teraz pytanie czy UPC będzie skore do sypnięcia kasą, skoro nie ma żadnych przeciwskazań (np. klatka po remoncie), a jedynym powodem jest Twoja zachcianka. ;)
 
 
kranu 
light master

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 62
Wysłany: 17-01-2018, 21:47   

Powodem jest to, że jeśli nie będzie takiej instalacji to się nie zdecyduję wcale.
I tak naprawdę to nie jest wcale więcej pracy, a nawet mniej bo z klatki do mieszkania musi wiercić.
Jestem nawet skłonny za nią zapłacić.
Tylko z kim rozmawiać? Z UPC czy technikiem?
 
 
u563975 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2018
Posty: 18
Wysłany: 17-01-2018, 22:47   

Może i do mieszkania nie musiałby wiercić, ale standard instalacji (inna sprawa czy zawsze jest trzymany) zakłada, że kabel poza mieszkaniem powinien być osłonięty albo korytkiem, albo sztywną rurką. Więc Technik miałby trochę zabawy z montowanie rurek w piwnicy.

Generalnie są 3 opcje:
1. Najłatwiejsza, ale wymaga technika z luźnym podejściem. Pokazujesz kolesiowi, że przejścia pomiędzy piętrami są drożne, raz-dwa-trzy i jest pod Twoim telewizorem. Mówisz mu, że nie zamierzasz wpuszczać kontroli z UPC i dajesz 5 dyszek na zachętę.
2. Przepychanka z Technikiem. Mówisz mu jak oczekujesz poprowadzić kabel. On pewnie zacznie kręcić nosem i zażąda zgody zarządcy budynku na takie nietypowe prowadzenie kabla. Jak mu ją walniesz na stół to powie, że nie ma na aucie wystarczającej ilości rurek. Będzie wyciągał wszystkie asy z rękawa, aż się skończy jak w zeszłym roku.
3. Przepychanka z UPC. Dzwonisz na infolinię i tłumaczysz 5 osobom czego oczekujesz. Potem czekasz na odpowiedź, a w międzyczasie już jakiś chytry konsultant zwęszył okazję na wypełnienie targetu sprzedażowego i wystawia w ciemno zlecenie na instalację u Ciebie. Przyjeżdża Technik i oczywiście nic nie wie, bo konsultant nie raczył przekazać.

Generalnie jak chcesz to mieć zrobione od ręki to opcja nr 1 jest najlepsza. Minusem jest to, że musisz sypnąć groszem, żeby technik nie robił niepotrzebnych problemów. No i będziesz mieć nieosłonięty kabel w piwnicy (chociaż to niekoniecznie problem, póki nie masz wyjątkowo wrednego sąsiada co lubi kable przecinać).
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 17-01-2018, 23:35   

Nie wiem jakie UPC ma standarty ale najdalej pol roku temu wymieniał mi serwis przewód po korytarzu. Korytka oczywiście ominął nie wpychał do starych. Moim zdaniem było gościowi odpalić "zalacznik" i zaoferować pomoc.
_________________
  ogromny
 
u563975 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2018
Posty: 18
Wysłany: 19-01-2018, 01:13   

Standardy to jedno, a egzekwowanie ich to inna sprawa. To czy klient ma korytko na klatce to wypadkowa solidności firmy podwykonawczej, sposobu egzekwowania tego przez zleceniodawcę i tego czy w ogóle zleceniodawca tego wymaga.
Z tego co widzę to odpuszcza się stosowania osłonek na starszych, nieremontowanych klatkach. Ładnie to widać szczególnie jak ktoś mieszka w starej kamienicy z taką klatką. Widać takie są niepisane układy między firmami podwykonawczymi, a UPC.
Sam doświadczyłem tego, że inni dostawcy też mają raczej luźne podejście do tego tematu. Mieszkam w bloczku z lat 80 z dosyć zadbaną klatką i gdy Technik z Orange mi podłączał światełko to sobie odpuścił montaż korytek. Podczas montażu robił zdjęcia dla Orange, żeby udokumentować instalację, więc raczej był pewien tego, że nie musi o tym myśleć. Ja też się w tej sprawie nie odzywałem, ponieważ osobiście uważam, że nie ma potrzeby się bawić w takie rzeczy. Moim zdaniem nawalenie tych korytek i rurek wcale nie jest ładniejsze niż goły kabel mocowany na uchwyty z gwoździkiem, a przy remoncie klatki można łatwo podkuć pod kablem i przykryć tynkiem.
Generalnie temat rzeka ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: