Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
Autor Wiadomość
mediaswiatuser8 
easy master

Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Mokotów
Wysłany: 12-01-2018, 10:10   

@KOCUREK1970

Informuj nas proszę na bieżąco jak wygląda sytuacja. Nawet jeśli nikt nie odpowiada w wątku to myślę, że wiele osób go obserwuje :-)
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 12-01-2018, 12:13   

Jakby co to ja też postaram się informować. Wczoraj dostaliśmy (ja i kocurek) nowe oprogramowanie które w mojej opinii nie zmienia nic. Co chcesz wiedzieć?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 12-01-2018, 19:25   

mediaswiatuser8 napisał/a:
Informuj nas proszę na bieżąco jak wygląda sytuacja.

Myślę, że Kamil z oficjalnego Forum UPC się nie obrazi :twisted:
Od Kamila:

Drugi test oprogramowania
"Cały czas pracujemy z IT nad poprawą, w tym również podatności na DDoSa.
Co do alternatyw: chcę Wam pomóc tu i teraz. Ale modem Ubee też nie rozwiąże zastrzeżeń części userów. Inną alternatywą jest Cisco. Całkiem inną alternatywa jest już na horyzoncie (nie Horizonie). Nie podam terminu, jest za wcześnie by o tym mówić.

Byłbym zapomniał, a to przecież ważne: jestem w trakcie rozmów dot. podłączania modemów, które nie są własnością UPC. Na wyniki będzie trzeba poczekać."


Niestety, ale na chwilę obecną nie dysponuję (prośbę o takie informacje wniosłem i nie tylko ja) jakie konkretne zmiany poczyniono w oprogramowaniu - trudno więc wyrokować (nawet nie próbuję) w jakim kierunku owe zmiany idą.

Co cieszy! - z postów Kamila jak sami widzicie można wywnioskować (a myślę, że można), że JUŻ obecnie rozważają zakup zupełnie innego sprzętu (co dokładnie nie wiadomo), który będzie pozbawiony tych przypadłości w ogóle (oby skutecznie i trwale).
Ale najpierw testy w samym UPC, potem zapewne udostępnią owy sprzęt testerom (nam testującym) by go sprawdzić w warunkach "polowych" - i dopiero wtedy po pozytywnej weryfikacji nowy sprzęt trafi finalnie w nasze klientów ręce.
Miejcie jednak świadomość, że to raczej nie jest kwestia miesiąca czy dwóch miesięcy (podany czas to tylko moja opinia!).
Jak Sami też widzicie, UPC Polska rozważa zezwolenie na własne modemy kablowe (oczywiście tylko na takie posiadające certyfikację samego UPC Polska - o innych mowy być nie może) - ale to też musi potrwać.
Tu będzie tak samo jak z zupełnie nowym sprzętem - zakup, testy w samym UPC, potem weryfikacja testerów i dopiero zgoda na takie działania.

Coś się zmienia, widać UPC Polska coś robi a nie tylko gada, że coś robi.
Myślę, że trzeba Im dać szansę - nie olewają Nas, słuchają co do nich mówimy a to dziś rzadkość w firmach by słuchały klientów a jeszcze takie corpo.
Co jest pewne - wszyscy (jak i my tak i Oni w UPC) są wściekli i zmęczeni taką sytuacją.
Mam wrażenie, że mają w firmie z tego powodu nerwową atmosferę - klienci się denerwują i wściekają a i Oni czują naszą presję, presję czasu i oczekiwań.
A, że już takie coś się wydarzyło, to w moim przekonaniu chcą dołożyć wszelkich starań i dbałości, bo to co nam zaoferują w przyszłości było dla Nas klientów dobre a i dla Nich przyjazne i co najważniejsze pewne i stabilne.

Chciałbym tu z tego miejsca serdecznie podziękować Koledze pawelb - jego pomoc jest dla nas bardzo cenna i pomocna (choć to dla UPC konkurencja jak sam Kolega wspomniał) - bo to jego sugestie wynikające z zawodowego doświadczenie zasugerowały UPC Polska by bliżej przyjrzeć się CMTS (znajdziecie w Googlach co to jest CMTS) - chodzi o ich typ, producenta a co najistotniejsze konfigurację w danych węzłach czy lokalnych serwerach rozsianych po całej Polsce - to obecnie też jest dogłębnie analizowane.

To co teraz napiszę to tylko i wyłącznie MOJA prywatna opinia i proszę wszystkich by nie traktować tego w kategorii wyroczni.
Mam nieodparte wrażenie, że rok 2018 w UPC Polska w dziedzinie internetu (warstwa sprzętowa) będzie przełomowy. Czekają Nas wielkie zmiany.
Oby były dobre dla wszystkich - czego Państwu i sobie jak i UPC Polska życzę.

By była pełna jasność - nie pracuję ani w UPC Polska, ani dla UPC Polska (nie licząc testów - a i te wykonuję za friko i bez żadnej gratyfikacji jak i każdy z testujących - ba, nawet abonament za internet wszyscy płacimy co miesiąc) - ale Kamil może potwierdzić, że nie szczędzę mu "ciepłych słów i motywacji" i nie tylko ja.
Nie ma z Nami Kamil łatwo - ale to się wszystkim Nam opłaci.
Dlatego z tego miejsca Wszystkich Was proszę - dajmy Im szansę, dajmy Im szansę działać i się też dla naszego ich klientów dobra zmieniać na lepsze.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-01-2018, 17:26   

Słyszeliście? Arris ma SB6190 z nowym chipsetem :mrgreen:
http://www.dslreports.com/forum/r31804851-
Dobre nie?
 
 
wid3l3c 
easy master

Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 27
Wysłany: 31-01-2018, 14:19   

Dawno nie zaglądałem do wątku o nieszczęsnej Pumie.

Widzę w temacie nic nie drgnęło za bardzo, cieszą jednak dość ocieplające atmosferę i dające nadzieję zapowiedzi.


Mnie natomiast zaczęła zastanawiać jeszcze jedna rzecz.... od jakiegoś czasu zaczęło mnie wywalać z TeamSpeaka, niezależnie od serwera - jakiś ogólny błąd z połączeniem.

Czasami w grach sieciowych (GTA V) wywala mnie z sesji, tak jakby gra traciła synchro z serwerami rockstara - dlaczego?
Bo jestem w stanie ręcznie wywołać takie zawieszenie połączenia i efekt jest taki sam - przerzucenie do sesji pojedyńczej.

Dzieje się tak w sumie od niedawna, 1-2 mc.

Pingi nadal z tyłka... o dziwo żadnych utraconych pakietów w konsoli "ping" nie wyrzuca.
Chyba muszę głębiej pogrzebać :roll:
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 31-01-2018, 17:18   

Dziś na Oficjalnym Forum Społeczności UPC sam Pan Prezes UPC Polska Pan Frans-Willem de Kloet udzielał odpowiedzi na Nasze pytania:
https://forum.upc.eu/t5/ama-z-prezesem-upc-polska/bd-p/AMA-z-CEO

Oto moje pytania i odpowiedzi Pana Prezesa.

Czy UPC Polska planuje zwiększyć upload w swoich ofertach internetowych (gratis w cenie abo, lub za dopłatą) i do jakich wartości ma szansę to zostać zwiększone?:
- jeśli TAK, to kiedy w przyszłości…?
- jeśli NIE, to dlaczego?

odpowiedz:
Łącza symetryczne są dostępne w naszej ofercie dla Klientów biznesowych. Dziękuję za sugestię dotyczącą parametrów usługi internetowej. Będziemy o tym pamiętać rozwijając naszą ofertę.

Czy UPC Polska planuje wprowadzić dla klienta detalisty (osoby prywatne) stały adres IP (gratis lub odpłatnie)?:
- jeśli TAK, to kiedy w przyszłości…?
- jeśli NIE, to dlaczego?

odpowiedz:
Nie planujemy oferować klientom indywidualnym stałego IP. Ta usługa jest dostępna wyłącznie dla przedsiębiorców. Zachęcam Cię do kontaktu z moimi kolegami z działu dla Klientów biznesowych, którzy pomogą uszyć ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Czy UPC Polska planuje w razie niepowodzenia (a wszystko na to wskazuje, że dotychczasowe działania nie przyniosą poprawy, naprawy problemu z PUMA6) wymienić modemoroutery Compal (ConnectBox) na zupełnie inny sprzęt, który to obecnie jest w posiadaniu osób prywatnych?:
- jeśli TAK, to kiedy w przyszłości…?
- jeśli NIE, to dlaczego?

odpowiedz:
Pracujemy nad rozwiązaniem tej kwestii, przy czym sprzęt jaki dostarczamy również będzie się zmieniał wraz z rozwojem technologii i prędkośći jakie będziemy oferować.

Czy UPC Polska planuje w przyszłości zezwolić na aktywację i korzystanie z modemów kablowych zakupionych przez klienta (oczywiście z listy zaakceptowanej przez samo UPC Polska i sprzętu przez nią zweryfikowanego, jako zgodny z Waszą siecią)?:
- jeśli TAK, to kiedy w przyszłości…?
- jeśli NIE, to dlaczego?

odpowiedz:
Nie planujemy umożliwienia podłączenia do naszej sieci innych modemów, niż te które dostarczamy. Nasi Klienci mają oczywiście możliwość podłączenia swoich routerów i innych urządzeń. Bazując na doświadczeniu naszych kolegów widzimy, że Klienci są bardziej zainteresowani sprzętem dostarczonym przez dostawcę, dla którego otrzymują pełne wsparcie techniczne.

Czy UPC Polska planuje w przyszłości powrócić do "czystych" modemów kablowych/VOIP?:
- jeśli TAK, to kiedy w przyszłości…?
- jeśli NIE, to dlaczego?

odpowiedz:
Jest zdecydowanie dużo większe zainteresowanie urządzeniami z wbudowanymi routerami WiFi i na takie rozwiązanie stawiamy.
Nie będziemy wracać do oferowania modemu bez routera.

Te kwestie najbardziej mnie interesowały.

I taka ciekawostka - pytanie zadał Kolega Krzysztof11110:
Kiedy zwiększenie prędkości internetu?
Przy okazji może warto wyrównać prędkości liczbowo do pełnych "setek" czyli np. 200, 400, 600, 800 ? Wygląda to wtedy prościej

odpowiedz:
Pisałem o 1 Gigabicie w innym miejscu. Już w tym roku udostępnimy tę prędkość. Przy okazji będziemy aktualizować naszą ofertę dostępu do internetu i pakietów.

Pytanie Kolegi MrPepka
Czy planujecie odblokować gniazdo USB w dekoderach Mediabox i Horizon, a także w modemach Thomson TWG870, Technicolor TC7200 i Ubee EVW3226?

odpowiedz:
Nie planujemy zmian w tym zakresie, m.in. z powodów bezpieczeństwa.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 31-01-2018, 18:47   

KOCUREK1970 napisał/a:
Nie planujemy zmian w tym zakresie, m.in. z powodów bezpieczeństwa.

Mnie cały czas zastanawia czy chodzi o bezpieczeństwo modemów czy w ogóle bezpieczeństwo. No bo czym może mi grozić podłączenie pendrive do gniazda USB w takim mediaboxie czy horizonie?
 
 
Opiu 
plus master


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 342
Wysłany: 31-01-2018, 19:53   

MrPepka napisał/a:
KOCUREK1970 napisał/a:
Nie planujemy zmian w tym zakresie, m.in. z powodów bezpieczeństwa.

Mnie cały czas zastanawia czy chodzi o bezpieczeństwo modemów czy w ogóle bezpieczeństwo. No bo czym może mi grozić podłączenie pendrive do gniazda USB w takim mediaboxie czy horizonie?

Chodzi ogólnie o bezpieczeństwo a co grozi powiem ci tak jak ktoś wsadzi zawirusowanego pendrive i dorwie się do tego dobry haker może bardzo wiele ;)
_________________
  Opiu
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-01-2018, 20:37   

Jak dla mnie odpowiedzi Pana Prezesa UPC Polska są delikatnie mówiąc rozczarowujące dla przyszłości i rozwoju branży kablowej...szkoda bo takie duze kablówki pobudzają konkurencję a tu widzę dużą bierność po stronie UPC :evil:
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 31-01-2018, 20:40   

I na tym polega tajemnica korpo. Na wszystko mają wywalone (nawet na ofertę tv).
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 31-01-2018, 21:08   

Tak wygląda monopol. Nie mają konkurencji to nawet im nie zależy aby coś zmienić. Z powyższych odpowiedzi wynika tylko jedno: nie będzie znaczących zmian.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 31-01-2018, 22:05   

Opiu napisał/a:
powiem ci tak jak ktoś wsadzi zawirusowanego pendrive i dorwie się do tego dobry haker może bardzo wiele

A jak podłączę takiego pena z wirusem pod mój własny router i haker się dorwie, to mi nic nie zrobi... - no proszę Cię...
W Orange ich LB i FB mają aktywne USB i jakoś tam nic o włamaniach nie słychać (zresztą to sprzęt operatora, to nich dba by włamań nie było).
W CP. NC+ USB w ich sprzęcie jest aktywne a tu w ich FLAGOWYM dekoderze/modemorouterze to atrapa?
ayufanpl napisał/a:
nie będzie znaczących zmian.

Ale to mówisz jako klient czy jako corpo?
Bo jeśli jako klient to żadne zmiany żadnego klienta nie zadowolą.
A jeśli jako corpo - i tak masz figę do gadania (na pewnym etapie).

Ale z tym 1 Gb to mnie zaskoczyli - czyli muszą już mieć inne modemoroutery zakupione i je testować.

Testerzy na Compala na początku stycznia 2018r dostali nową wersję softu o oznaczeniu 24-5...
Do dziś nie mamy info (mimo, że było obiecane) co zawierała w poprawkach wersja 24-4.

Zadałem dziś na profilu w dziale testu softu 24-5 takie pytanie:
Styczeń dobiega końca, za chwilę luty - ciekaw jestem, czy dostaniecie wersję softu 24-6 i co ona (jesli w ogóle) poprawi...
A może dalszego testowania softu już nie będzie (bo nie ma to sensu)?
Obiecanego info co zawierały poprawki poprzedniej wersji softu też do dziś nie ma...

uzupełnienie powyższego wpisu - dodałem:
W moim skromnym przekonaniu - jakiekolwiek testy winny się już zakończyć.
Tu NIE ma co dalej testować, bo nie ma szans tego żadnym softem naprawić - i to trzeba sobie Panowie szczerze i otwarcie powiedzieć.
To mydlenie tylko oczu, że Intel ma na to patent/remedium - otóż guzik mają.
Za chwilę stuknie 1 ROCZNICA PUMA6 (kiedy to ujawniono na świecie) - i ktoś tu jeszcze wierzy w cuda?
Może INNI producenci sprzętu znajdą remedium, może ominą/zablokują problem, ale to tylko kwestia czasu, jak walnie coś obok - ale Compal jest już stracony.
_________________
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 01-02-2018, 02:55   

KOCUREK1970 napisał/a:
Ale z tym 1 Gb to mnie zaskoczyli - czyli muszą już mieć inne modemoroutery zakupione i je testować.


Mogliby o światłowodach pomyśłeć tak jak to się robi w cywilizowanych miejscach, ale jakoś nie widać chęci do modernizacji infrastruktury.

Dziwi mnie natomiast brak zapytań o przyszłość Horizona i 4K. Najbardziej z wszystkich obecnych kwestii właśnie to mnie zastanawia.
 
 
Opiu 
plus master


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 342
Wysłany: 01-02-2018, 09:47   

@KOCUREK1970
Cytat:
A jak podłączę takiego pena z wirusem pod mój własny router i haker się dorwie, to mi nic nie zrobi... - no proszę Cię...
W Orange ich LB i FB mają aktywne USB i jakoś tam nic o włamaniach nie słychać (zresztą to sprzęt operatora, to nich dba by włamań nie było).
W CP. NC+ USB w ich sprzęcie jest aktywne a tu w ich FLAGOWYM dekoderze/modemorouterze to atrapa?

Dla twojej wiadomości to ci operatorzy których podałeś są lepiej zorganizowani i lepiej dbają o sprzęt niż takie UPC .
_________________
  Opiu
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 01-02-2018, 13:28   

Opiu, Ta, lepiej. NC+ tak dba o swój sprzęt, że ich najnowszy dekoder 4K ultrabox+ wyświetla u niektórych błąd HDCP i do dzisiaj tego nie naprawili. W UPC byłoby to nie do pomyślenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: