Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
neostrada + voip
Autor Wiadomość
t.staniszewski2 
Klikacz

Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 9
Wysłany: 14-08-2006, 09:33   neostrada + voip

Mam neostradę 256 kbps. Połączenia: z gniazda telefonicznego do modemu SAGEM i z modemu SAGEM do wejscie USB komutera. Mam tez bramkę internetowa Grandstream Handy Tone 486 z możliwością podłaczenia do niej zwykłego telefonu przez wyjscie PHONE.Bramka ma następujace gniazda: LINE, PHONE,LAN,WAN.
Chciałbym korzystać z telefonii VOIP easycall. Jak to wszystko połączyć żebym mógł korzystać z telefonii VOIP bez konieczności włączania komputera? Będę wdzięczny za pomoc.
_________________
  Tomasz
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-08-2006, 10:25   

Witam
Pytanie czy modem SAGEM posiada wyjście eth czy tylko usb , bo własnie eth jest potrzebne do WAN.
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 14-08-2006, 22:33   

witam ja posiadam modem sagem niestety ma on tylko 2 wyjscia 1 usb i 1 phone a brak ethernetowego :sad:
 
 
t.staniszewski2 
Klikacz

Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 9
Wysłany: 24-08-2006, 14:27   NEOSTRADA+VOIP

Modem SAGEM posiada 2 gniazda: wejście LINE - do którego idzie sygnał z gniazda telefonicznego oraz wyjście USB do komputera. Jak zatem podłączyć bramkę Handy Tone 486 abym mógł dzwonić za pośrednictwem EASYCALL korzystając ze zwykłego telefonu przy wyłączonym komputerze?? Czy w ustawieniach bramki trzeba wpisać nazwę uzytkownika i hasło, które dastałem od TPSA?. Czy neostrada łączy się za pomocą PPPoE?
A może lepiej skorzystać z drugiej linii, która z gniazda telefonicznego leci do filtra, który daje telekomuna razem neostradą a z filtra do telefonu?? Z filtra połączyłem do mojej bramki żeby to sprawdzić, ale nie połączyłem się przez EASYCALL. Proszę o pomoc.
_________________
  Tomasz
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-08-2006, 22:20   

Cytat:
Z filtra połączyłem do mojej bramki żeby to sprawdzić, ale nie połączyłem się przez EASYCALL. Proszę o pomoc.


Wyjście z filtra podłączyć można tylko do telefonu - po to jest ten filtr.
Z tego co wiem neo łączy się za pomocą PPPoE.
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 24-08-2006, 22:25   

wydaje mi sie, ze jedyny sposob, to wymienic modem neostrady na taki, ktory laczy sie z komputerem przez karte sieciowa (a nie USB) i wtedy bramke VOIP podlaczyc 'miedzy' modem a komputer - ale obawiam sie, ze tepsa daje tylko modemy USB, a w takiej sytuacji jedyne wyjscie to zakupic router ADSL i uzywac go zamiast modemu USB, ale to niestety dosc drogie rozwiazanie ...
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-08-2006, 22:35   

netkrak napisał/a:
wydaje mi sie, ze jedyny sposob, to wymienic modem neostrady na taki, ktory laczy sie z komputerem przez karte sieciowa (a nie USB) i wtedy bramke VOIP podlaczyc 'miedzy' modem a komputer


Z tego co pamiętam jest adapter (przejsciówka) z USB na RJ-45. Może to pomoże.

http://www.cablesnmor.com/usb-ethernet.html
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-08-2006, 06:39   

clarkkent, czy czasem to nie dziala tylko w drugą strone tzn masz kompa bez sieciowki to podlaczas pod usb a tu w sieciowke.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-08-2006, 22:52   

Michal, pisząc mojego poprzedniego posta też się nad tym zastanawiałem. Chyba rzeczywiście istnieje tylko adapter z RJ-45 na USB.
 
 
t.staniszewski2 
Klikacz

Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 9
Wysłany: 27-08-2006, 08:43   neostrada 256 kbps i VOIP

Byłem na forum neostrady i pewien jegomość tak mi poradził:

"Ta przejściówka służy do przyłączania do istniejącej sieci ethernet komputera nie posiadającego karty sieciowej (ot, taka zewnętrzna karta sieciowa na USB).

Chcąc korzystać z bramki GrandStream musisz zaopatrzyć się w ethernetowy modem/router ADSL.
I tu pojawiaja się dwie opcje:
1. Jeżeli NA PEWNO nie będziesz potrzebować podłaczać więcej niz 1 komputer do neo, to wystarczy modem bez wbudowanego switcha (zdecydowanie mogę polecić Lucenta CellPipe 20A-GX-E) - konfigurujesz modem w trybie bridge, podłączasz go do portu WAN bramki VoIP, którą ustawiasz w router + konfigurujesz PPPoE, a do portu LAN bramki podłączasz komputer.
2. Jeżeli może wystąpić potrzeba podłączenia kilku komputerów, to warto skusić się na czteroportowy modem/router/switch. W takim układzie ustawiasz bramkę w tryb bridge (niepotrzebny dwukrotny NAT), a komputery podłączasz wg uznania - do wolnych portów w modemie lub portu LAN w bramce."
Mam jeden komputer. Czy uważacie że opcja nr 1 będzie działać naprawdę?
Już zamówiłem ten moden/router Lucent CellPipe 20A-GX-E. Czy dobrze zrobiłem? :?: :?:
Proszę o pomoc
_________________
  Tomasz
 
_Sc_ 
Klikacz

Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1
Wysłany: 27-08-2006, 09:25   

Witam!
Zamierzam kupić neostradę 512. Posiadam bramkę Linksys PAP2T-EU i mam pytanie, czy w neostradzie jest możliwa rozmowa za pośrednictwem bramki VoIP przez telefon stacjonarny? Będę wdzięczny. Jeszcze jak ktoś by mógł napisać jak wygląda takie połączenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: