Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
streaming TV UPC
Autor Wiadomość
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 01-11-2016, 15:57   

kriss, bo do tej pory do horizon go liczyła Ci się prędkość downloadu. Teraz będzie się musiała liczyć prędkość downloadu i uploadu żeby wysłać cały content poza sieć upc.
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 01-11-2016, 16:01   

Rozumiem czyli 120 lub 250 będzie ok?
_________________
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 01-11-2016, 16:07   

musisz sprawdzić z jakim bitrate nadaje horizon go i zostawić trochę zapasu. raczej 10mbps uploadu powinno wystarczyć.
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 08-12-2017, 21:31   

Witam
Mój wybór padł na Vu+ UNO4K. Po odpaleniu miałem już wgrane oprogramowanie Vti. Wyszukałem kanały odpaliłem Ci+ wszystko ok. Chodzi wszystko lepiej niż na TV SONY. Pierwsza rzecz to nie polskie znaki. Znalazłem gdzieś na forum jakieś 3 pliki do UPC i znaki są prócz literek Ł, ł. Co do transkodowania i streamingu w sieci domowej wszystko chodzi super. Nie wiem tylko jak ustawić Thomsona aby przekierować porty bez dodatkowego rutera. Z tego co wiem to jest mi potrzebny dodatkowy ruter bardzo więc proszę doświadczonych użytkowników jaki ruter muszę kupić aby przekierować port 80 na zewnątrz?
_________________
 
 
slavko80 
light master

Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-12-2017, 13:55   

kriss napisał/a:
Witam
Mój wybór padł na Vu+ UNO4K. Po odpaleniu miałem już wgrane oprogramowanie Vti. Wyszukałem kanały odpaliłem Ci+ wszystko ok. Chodzi wszystko lepiej niż na TV SONY. Pierwsza rzecz to nie polskie znaki. Znalazłem gdzieś na forum jakieś 3 pliki do UPC i znaki są prócz literek Ł, ł. Co do transkodowania i streamingu w sieci domowej wszystko chodzi super. Nie wiem tylko jak ustawić Thomsona aby przekierować porty bez dodatkowego rutera. Z tego co wiem to jest mi potrzebny dodatkowy ruter bardzo więc proszę doświadczonych użytkowników jaki ruter muszę kupić aby przekierować port 80 na zewnątrz?

- dekoder kupiłeś w polskiej dystrybucji? Możesz podać jakiegoś linka do sklepu albo chociaż do modelu na stronie producenta?

- udało Ci się streamować kanał "do internetu? Jeśli tak to jak wrażenia z takiej transmisji, jesteś zadowolony z zakupu?
  slavko80
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 18-12-2017, 16:05   

Nie wiem czy mogę podać takie linki aby nie reklamować konkurencyjnego forum?
Nawet nie musiałem składać zamówienia w sklepie tylko na privie wszystko ustaliłem. Gość jest z Krakowa i mogę go w 100% polecić. Sam dekoder i przesyłka to koszt z tego co pamiętam 1115 zł (z głowicą DVB-C). Sam dekoder nie jest trudny do opanowania jak ma się wgrane Vti. Zajęło mi to ok. tygodnia. Poradziłem sobie z wgrywaniem listy kanałów, pikonów, ustawieniem ścieżki do nagrywania, iptv player (super rzecz), jest też kodi (jeżeli chodzi o jakość bez porównania z laptopem na korzyść tunera), nie wspominam już o stacjach radiowych z UPC jak i internetowych. Najważniejszą rzeczą jednak było dla mnie transkodowanie i to zajęło mi najwięcej czasu. Ostatecznie udało mi się przekierować porty 80, 8001 i 8002 na Thomsonie z UPC i mam obraz na telefonie Vu+ player HD, a na laptopie uruchamiam na kodi. Jeżeli chodzi o transcoding to mogę streamować tylko w jakości 576p (mam za słaby upload tylko 6 Mb/s). Jakość w porównaniu do horizon go rewelacja. Na 720 też da się oglądać ale zacina się obraz, a na Full HD to już kaplica. Reasumując jestem mega zadowolony mam 3 karty CI+ i na pewno nie zamienię tego na super wypasiony Horizon. :)
_________________
 
 
krys121 
classic master

Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 242
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19-12-2017, 17:18   

Brawo TY :) Ja nadal jadę na Miraclebox Premium Twin Plus i jestem zadowolony. Od maja do września mieszkam na działce i przez neta TV wszystkie kanały na laptopie ;)
_________________
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 19-12-2017, 18:16   

Dzięki za wszystkie porady. Miałem kupić już rok temu Miraclebox-a ale mój net jest za wolny a nie chcę zmieniać umowy i wolałem poczekać na dekoder z 4K i transcodingiem. Ja z kolei będę korzystał z laptopa u rodziców bo mają tylko DVB-T. Na wakacje zresztą też się przyda. Jeżeli ktoś chce linka do info ws. dekodera to na privie chętnie podam bo nie wiem czy na ogólnym mogę wkleić.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: