Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
Autor Wiadomość
rasz_pl 
easy master

Dołączył: 01 Wrz 2017
Posty: 36
Wysłany: 16-12-2017, 19:08   

bartosz066 napisał/a:
Na jaki modemorouter z wifi można wymienić compala w upc żeby nie było z nim problemów?


na zaden
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-12-2017, 19:24   

Żaden - wszystkie mają jakiegoś babola, a te które nie mają już nie są w UPC dostępne.
_________________
 
 
bartosz066 
Klikacz

Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 2
Wysłany: 16-12-2017, 19:56   

To juz horizon mi lepiej dzialał niz compal ale zrezygnowałem z tv i mi dali compala który miał być lepszy :/. A jest jakis co ma babola który nie wplywa na gry online po kablu a nie wifi?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-12-2017, 22:57   

bartosz066 napisał/a:
A jest jakis co ma babola który nie wplywa na gry online po kablu a nie wifi?

Nie - bo babol ma główny procesor modemoroutera, więc sposób transferu neta nie ma znaczenia.
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-12-2017, 15:19   

Ciekawe co ich te nowe oprogramowanie zmieni.

@KOCUREK1970 jak się cisco sprawuje? Pokaż jakieś testy jeśli ci się chce zrobić, czy nie występują takie skoki pingu jak na compalu.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 20-12-2017, 13:43   

brtk napisał/a:
@KOCUREK1970 jak się cisco sprawuje? Pokaż jakieś testy jeśli ci się chce zrobić, czy nie występują takie skoki pingu jak na compalu.

W mojej stopce masz wynik.
Ping jest stabilny, nie jest rozstrzelony jak w Compalu.
Wiadomo, że ping jest zależny od serwera i naszej indywidualnej trasy wynikającej z routowania ruchu po stronie UPC, ale nie doświadczam żadnych lagów.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-12-2017, 13:18   

A tak wygląda test Puma 6 na modemie Arris CM3200 z softem w wersji 9.1.103BE
To jest modem bez routera ale na chipsecie Puma6
To jest modem obsługujący do 32 kanałów DS

ArrisCM3200.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 46,52 KB

 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 22-12-2017, 13:22   

Ale jak masz zbondowane tylko 8 DS to taki test mija się z celem. Jakbyś miał conajmniej 12 DS zbondowane (lub 14) to nie miałbyś zieleni. A tak?
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-12-2017, 13:35   

MrPepka napisał/a:
Ale jak masz zbondowane tylko 8 DS to taki test mija się z celem. Jakbyś miał conajmniej 12 DS zbondowane (lub 14) to nie miałbyś zieleni. A tak?


myślę że nie jest tak do końca, mamy tu przecież użytkownika na forum, który ma Compala z 14 bondowanymi kanałami i ma zieleń na testach..ten problem z Puma 6 jest skorelowany z obciążeniem węzła...na obciążonych węzłach po prostu od razu widać że sobie słabo radzi
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-12-2017, 16:03   

A nawet 16 ds mam :)
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-12-2017, 16:15   

brtk napisał/a:
A nawet 16 ds mam :)


no właśnie Ciebie miałem na myśli...moje zdanie w tej sprawie jest takie: chipset Puma 6 jest słaby ale daje radę na nieprzeciążonych węzłach i przy niewymagającym korzystaniu z internetu, problem z jego małym buforem i wydajnością pojawia się kiedy mamy do czynienia z mocno obciążonym środowiskiem..i tyle
Nie będzie łatwo tego poprawić bo widać że jest to jednak problem przede wszystkim sprzętowy dlatego ISP muszą dostosować swoje węzły do architektury swoich urządzeń dostępowych...być może dlatego UPC wymienia po raz kolejny swoje kontrolery kablowe
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 22-12-2017, 16:32   

pawelb napisał/a:
myślę że nie jest tak do końca, mamy tu przecież użytkownika na forum, który ma Compala z 14 bondowanymi kanałami i ma zieleń na testach

Może być tak, że pojedynczy test będzie cały zielony bądź test tego samego serwera wykaże zieleń, ale niczemu to nie dowodzi. Poza tym ping testuje się pingplotterem, a nie testem w przeglądarce ;)
Aha i trzeba pamiętać jeszcze o możliwości przeprowadzenia ataków DDoS na modemy z chipem Puma 6 co sam potwierdziłeś. I jak to rozwiązać?
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-12-2017, 16:53   

MrPepka napisał/a:
pawelb napisał/a:
myślę że nie jest tak do końca, mamy tu przecież użytkownika na forum, który ma Compala z 14 bondowanymi kanałami i ma zieleń na testach

Może być tak, że pojedynczy test będzie cały zielony bądź test tego samego serwera wykaże zieleń, ale niczemu to nie dowodzi. Poza tym ping testuje się pingplotterem, a nie testem w przeglądarce ;)
Aha i trzeba pamiętać jeszcze o możliwości przeprowadzenia ataków DDoS na modemy z chipem Puma 6 co sam potwierdziłeś. I jak to rozwiązać?


Ping to nie jest żaden test :evil:
żadna gra w sieci nie bazuje na pingu tylko na protokołach TCP/UDP i tylko to ma znaczenie, ping jest narzędziem diagnostycznym a PingPlotter używa się dlatego że można zasymulować właśnie ruch TCP/UDP !
Test Puma 6 też nie korzysta z pingu a wysyła własnie pakiety TCP :P
Właśnie dlatego test Puma 6 nie jest zły..jedyny jego mankament to że nie można ustawić konkretnej lokalizacji serwera więc wyniki w zależności od lokalizacji mogą być przekłamane ale idea jest dobra! tak naprawde ten test nie testuje konkretnie Puma 6 ale obsługę dużej ilości pakietów TCP przez urządzenie abonenta dlatego można go śmiało używać do testowania i innych urządzeń..podobnie jak PingPlotter (wersja Pro)
co do tego ddos to być może zrobią jakiś patch na konkretnie ten atak...coś charakterystycznego zawsze można znaleźć i zablokować ale pytanie na ile to będzie skuteczna ochrona..się okaże
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 22-12-2017, 17:19   

Problem z tym testem polega na tym, że łączy się on z serwerem w USA. A w pingplotterze możesz wpisać dowolny serwer nawet z Polski i w tym programie właśnie symulować ruch TCP/UDP na polski serwer. Dlatego polecany jest pingplotter.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-12-2017, 17:37   

Nie tylko z ameryki, bo byś nie miał po 40-60ms w wynikach. Ale widac nawet na wyniku speedtestu na dslreports moj a kocurka, on ma na cisco mniejszy rozstrzal pingu jak ja, mimo, ze test nawet na cisco u niego nie jest zielony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: