Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekodery do horizona kiedy.?
Autor Wiadomość
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-12-2017, 22:25   

erwinsans napisał/a:
..Samsung UE55MU6402 i nigdzie nie potrafię znaleźć jak zrobić aby na ekranie pokazało mi w jakiej obecnej rozdzielczości jest wyświetlany oglądany program.

Czy przypadkiem, to nie tam, oprócz informacji z EPG, pokazuje też rozdzielczość programu:
Podczas oglądania emisji telewizyjnej można nacisnąć przycisk Wybierz, aby wyświetlić informacje o programie u góry ekranu.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk Wybierz, aby wyświetlić szczegółowe informacje o programie.
_________________
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 15-12-2017, 06:48   

Pitrek napisał/a:
erwinsans napisał/a:
..Samsung UE55MU6402 i nigdzie nie potrafię znaleźć jak zrobić aby na ekranie pokazało mi w jakiej obecnej rozdzielczości jest wyświetlany oglądany program.

Czy przypadkiem, to nie tam, oprócz informacji z EPG, pokazuje też rozdzielczość programu:
Podczas oglądania emisji telewizyjnej można nacisnąć przycisk Wybierz, aby wyświetlić informacje o programie u góry ekranu.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk Wybierz, aby wyświetlić szczegółowe informacje o programie.


Przycisk wybierz na pilocie z tv czy pilocie Horizon ? Wybierz czyli przycisk ok ?
Po wciśnięciu wybierz pojawia się EPG i godzina ale dalej nie ma rozdzielczości :(
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 15-12-2017, 07:57   

erwinsans napisał/a:
...Samsung UE55MU6402....Przycisk wybierz na pilocie z tv czy pilocie Horizon ?
To co ja proponowałem odnosiło się do TV, czyli oglądanie programów z DVB-C, czyli np. z modułem CI+, a dekoder Horizon jest podłączony przez HDMI.

Prawdopodobnie przy przełączaniu między źródłami sygnału, po wybraniu HDMI, może pojawić się info o rozdzielczości np. 1920x1080p. Tak jest u mnie na starszym samsungu.

Ja w swoim starszym samsungu mam na "klasycznym pilocie" klawisz "Info" i on pokazuje takie rzeczy.
Mam też pilota "Smart Control" z touchpadem, po pokazaniu na ekranie TV "wirtualnego pilota" ma też "wirtualny" klawisz Info.
_________________
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 15-12-2017, 08:36   

Pitrek napisał/a:
erwinsans napisał/a:
...Samsung UE55MU6402....Przycisk wybierz na pilocie z tv czy pilocie Horizon ?
To co ja proponowałem odnosiło się do TV, czyli oglądanie programów z DVB-C, czyli np. z modułem CI+, a dekoder Horizon jest podłączony przez HDMI.

Prawdopodobnie przy przełączaniu między źródłami sygnału, po wybraniu HDMI, może pojawić się info o rozdzielczości np. 1920x1080p. Tak jest u mnie na starszym samsungu.

Ja w swoim starszym samsungu mam na "klasycznym pilocie" klawisz "Info" i on pokazuje takie rzeczy.
Mam też pilota "Smart Control" z touchpadem, po pokazaniu na ekranie TV "wirtualnego pilota" ma też "wirtualny" klawisz Info.


Na starszym modelu też to mam info i pokazuje tutaj niestety info nue ma a ze starego pilota klawisz info nie reaguje
_________________
 
 
Evald 
easy master

Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 39
Wysłany: 15-12-2017, 22:50   

Wlasnie negocjuje umowe i chcialem wziac horizon i jestem troche przerazony zawartymi tu informacjami :) . Ale prosba o pomoc co znacza te skroty LS, HS o ktorych przed chwila czytalem (zeby prosic o LS?( i czy w ogole sa dobrze dzialajace Horizony:P, czy lepiej brac ten nizszy Mediabox?
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16-12-2017, 08:07   

Mediabox PRV też nie jest idealny. Ja zmieniłem go w trakcie trwania umowy na Horizon. To był strzał w kolano. Ls od Hs różni się tak z grubsza szybkością Max modemu. Od 2 lat dają Hs. Oczywiście są aktualnie wersję z dyskiem i bez. Moja szczera rada NIE PAKUJ SIĘ W DEKODERY ! Jedynie na karcie CI ludzie są w miarę zadowoleni. Ja mam już dość walki o upusty w abonamencie. Teraz jest u mnie trzeci Horizon PRV. Posłuchaj mojej rady i weź ja sobie do serca.
_________________
  nordof
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-12-2017, 09:21   

U mnie natomiast plusy Horizona przysłaniaja minusy i nigdy bym nie wrocil do Madiaboxa Wzialem go mniej więcej po pol roku jak zaczelo go oferować UPC i nagle jakie fajne EPG takie nowoczesne mysle sobie 21 wiek a jak poszedłem do kumpla co ma multimedie najzwyklejszy dekoder bez nagr to tam dopiero widać jak to powinno naprawdę wygladac , opisy szczegółowe czas data reżyser opis fabuły . a w UPC biorac Horizona masz gorsze opisy niż na mediaboksie Myslalem ze to szybciej pojdzie do przodu i będzie Horizon i reszta konkurencji daleko w tyle a jest tak ze UPC goni goni i dogonić nie może . Pasuje mi oferta kanalow i cena wiec poki co 25 lat w UPC wcześniej PTK i jakos nie chce mi się zmieniac z lenistwa albo przyzwyczajenia .
Nagrywanie to skandal gdybym był odpowiedzialnym w UPC za Horizon spaliłbym się ze wstydu .
  stivi
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-12-2017, 12:14   

Problemy z nagrywaniem i pomijaniem zaplanowanych audycji na HS były od początku?
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16-12-2017, 13:37   

Horizon PRV to u większości abonentów problem od samego momentu wprowadzenia go na rynek. Tylko upc udaje, że to tylko jednostkowe sprawy . Pomoc techniczna co telefon twierdzi,że PIERWSZY raz słyszą o takim przypadku. Proponują wymianę która oczywiście nic nie wnosi. I tak do końca umowy.
_________________
  nordof
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-12-2017, 08:55   

W ramach ciekawostki dla innych użytkowników horizona PVR...

Otóż parę razy zdarzyło mi się , że nagrywanie zostało nagle przerwane .Wchodząc w opcje nagrane oczywiście czerwone kółeczko niepełne i nagranie urwane .Otóż wczoraj zauważyłem taka zależność , że podczas nagrywania nie można anulować nagrania już wcześniej ustawionego z innego kanału gdyż wyłącza to nagrywarkę . Nie wiem jaka jest dokładnie zależność bo nie jest tak zawsze ale często może to być powodem całkowitego wyłączenia nagrywarki .Czyli w trakcie nagrywania najlepiej nic nie dotykać co wiąże się z nagrywarka .

Podczas świąt nagrałem 2 mecze NBA czas nagrania 2x po ok 3 godziny i nie było pikselizacji nagrania nawet 1 sek .Zdarzyło się to 1x od kiedy posiadam ten dekoder a będzie ze 3 lata .Czyżby coś poprawili ???

Zobaczymy jak nagrania sylwestra tam epg przewiduje 6 godz nagrania ...

Pozdr
  stivi
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29-12-2017, 15:07   

U mnie problem niepełnych nagrań rozwiązało dołożenie 15min do czasu nagrywania w menu. Reszta problemów jak u kolegów. Obecnie jestem na etapie walki o wymianę horizona na moduł CI+ .
_________________
  nordof
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-01-2018, 13:24   

Sylwester TVP2 nagranie pikseloza im dalej tym gorzej ...Czyli Nowy Rok problemy stare ....
  stivi
 
Darth Vader 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 541
Skąd: Lublin City
Wysłany: 01-01-2018, 14:21   

To i tak masz szczęście.
U mnie z 3 zaprogramowanych programów i filmów nagrał tylko 1...
To już tradycja...
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 01-01-2018, 16:41   

U mnie z czterech nagrań równocześnie nagrał trzy. Widzę jestem powyżej średniej . :)
_________________
  nordof
 
Darth Vader 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 541
Skąd: Lublin City
Wysłany: 01-01-2018, 16:46   

Masz dużo szczęścia. Mi zazwyczaj z 3 nagrywa 1. I nigdy nie mogę zgadnąć na jakiej podstawie wybiera to jedno wybrane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: