Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozdzielacz do upc i tv naziemnej satelitarnej
Autor Wiadomość
bmw84 
Klikacz

Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 7
Wysłany: 01-12-2017, 22:06   Rozdzielacz do upc i tv naziemnej satelitarnej

Mam w mieszkaniu rozprowadzone kable pod dwa telewizory które schodzą się w skrzynce multimedialnej w szafie. W w/w skrzynce mam doprowadzone dwa kable jeden od telewizji naziemnej/satelitarnej (antena na dachu budynku) oraz drugi którym będzie dostarczony sygnał od UPC. Na chwilę obecną chciałbym rozdzielić ten sygnał naziemny/satelitarny z anteny z dachu. Jednak w przyszłości w mieszkaniu będzie założone UPC telewizja internet. I tutaj moje pytanie jaki rozdzielacz zastosować aby rozdzielić sygnał z anteny z dachu a kiedyś rozdzielić UPC tak aby tego już nie trzeba było zmieniać tj. Rozdzielacza.
Prosiłbym o podanie czegoś z firmy dipol gdyż mam ich pod ręką. Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-12-2017, 04:59   

http://www.dipol.com.pl/o...ezniki,4437.htm
_________________
 
 
kupon 
light master


Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 114
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-12-2017, 07:13   

@bmw84
Jak masz ich "pod ręką" to co za problem podejść do sklepu i zapytać u żródła :?: :shock:
 
 
bmw84 
Klikacz

Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 7
Wysłany: 02-12-2017, 07:35   

Kupon a po co jest forum o upc? Wydaje mi sie to odpowiednim mijscem na takie pytanie. Zwlaszcza ze sa tu osoby ktore maja wiedze wlasnie w tym kierunku. To ze ktos sprzedaje cos nie oznacza ze ma wiedze co upc zaleca do swojej infrastruktury.

Rozdzielacze widzialem na stronie dipol bardziej zalezalo mi na wskazaniu jakiegos konkretnego lub zaproponowaniu jakiegos innego rozdzielacza nie z dipolu. Ale lepiej polac wode niz konkretnie i rzeczowo odpowiedziec.
Ostatnio zmieniony przez bmw84 02-12-2017, 07:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 02-12-2017, 09:44   Re: Rozdzielacz do upc i tv naziemnej satelitarnej

bmw84 napisał/a:
Na chwilę obecną chciałbym rozdzielić ten sygnał naziemny/satelitarny z anteny z dachu. Jednak w przyszłości w mieszkaniu będzie założone UPC telewizja internet. I tutaj moje pytanie jaki rozdzielacz zastosować aby rozdzielić sygnał z anteny z dachu a kiedyś rozdzielić UPC tak aby tego już nie trzeba było zmieniać tj. Rozdzielacza.
Częstotliwości TV naziemnej (DVB-T) to 174-230 MHz i 470-862 MHz, więc mieszczą się w zakresie częstotliwości używanych przez UPC. Musi to być rozdzielacz, który obejmuje pasmo częstotliwości UPC (DVB-C, KZ, Internet US i DS) oraz satelitarne, czyli sygnał UPC 5 MHz-1000 MHz i SAT 950-2400 MHz, wychodzi pasmo 5-2400 MHz.

Więc jedyny :arrow: jaki tam jest. Tłumienie 6 dB, trochę dużo, więc nie polecam.

Mógłby być :arrow: też Telmor RF-12. Tłumienie TV max. 4 dB, SAT max. 5,5 dB.
Może :arrow: też być. Tłumienie 4 dB.
Może lepszy :arrow: byłby. Tłumienie TV max. 3,5 dB, SAT max. 4,5 dB.

Jak by co, to UPC "lubi" stosować Teleste, ale nie widzę takiego z pasmem 5 MHz-2,4 GHz.
_________________
 
 
bmw84 
Klikacz

Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 7
Wysłany: 02-12-2017, 11:34   

znalazlem w domu takie rozdzielacze ktory z nich bedzie lepszy ?
Co do telewizji satelitarnej to raczej nigdy tego nie bede wykorzystywal wiec rozdzielacz do tv naziemnej i UPC w zupelnosci wystarczy w takim razie zakres czestotliwosci 5 MHz-1000 MHz bedzie odpowiedni.
Pitrek dzieki wielkie za fachowa pomoc w koncu ktos konkretnie i rzeczowo odpowiedzial:)

rozdzielacze.jpg
Rozdzielacz
Plik ściągnięto 176 raz(y) 368,87 KB

 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 02-12-2017, 11:43   

Ten pierwszy ECO to jest odgałęźnik (TAP) 1 wyj. o tłumieniu 2,2 dB, odejście 6,5 dB. To się stosuje do niesymetrycznego podziału sygnału, jeżeli jedno urządzenie jest daleko (długi przewód), a drugie blisko (krótki przewód). Drugie to rozdzielacz (splitter) marnej marki (Alda) ale 3-wyjściowy, więc większe tłumienie, a Tobie wystarczy 2-wyjściowy.

Polecam ten model, niekoniecznie z tego sklepu: :arrow: Teleste 2-Way Splitter DSS-2 (2 wyjścia (2x 3.5 dB).
_________________
 
 
bmw84 
Klikacz

Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 7
Wysłany: 02-12-2017, 12:33   

Ok w taki ukladzie zakupie taki jak podales :)
Tak mi jeszcze nasunoles na mysl jedno pytanie a mianowicie skrzynka w ktorej bedzie rozdzielacz spliter a telewizor bedzie w odleglosci ok 4m ma to jakies znaczenie ? ze oba telewizory beda w takich odleglosciach od splitera ?

Mniej wiecej tak to bedzie wygladalo w mieszkaniu.

siec.jpg
siec
Plik ściągnięto 236 raz(y) 72,25 KB

 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 02-12-2017, 12:42   

Nie, 4 metry nie robi różnicy. Jakby to było ze 20 metrów, to wtedy można było pomyśleć o odgałęźniku.
Możesz także kupić :arrow: taki rozdzielacz. Też będzie dobry.

Z rysunku wynika, że rozdzielasz sygnał na dwa pokoje, ale jeszcze trzeba rozdzielić sygnał w pokoju (ten prawy) na modem i TV z modułem CI+.
_________________
 
 
bmw84 
Klikacz

Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 7
Wysłany: 02-12-2017, 12:54   

ok jezeli ten signal bedzie dobry jak mowisz to zakupie wlasnie taki gdyz dipola mam w krakowie. A co do rozdzielacza po prawej to juz pozostawie to dla instalatora od UPC gdyz narazie bede korzystal z naziemnej tv na dwa telewizory bez routera. To byl rysunek przyszlosciowy :) poki co naziemna z dachu :) Bardzo Ci dziekuje za rzeczowa i fachowa pomoc !
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 02-12-2017, 12:58   

bmw84 napisał/a:
... gdyz narazie bede korzystal z naziemnej tv na dwa telewizory bez routera
A to OK.

W przyszłości to zamiast rozgałęźnika w skrzynce, może lepszy byłby odgałęźnik, gdzie sygnał o mniejszym tłumieniu idzie do pokoju do następnego rozgałęźnika na TV i Modem.

Jeżeli zamówisz usługi UPC, to technik przyniesie ze sobą wszystko co potrzeba, pomierzy sygnał i zastosuje to co potrzeba.
_________________
 
 
bmw84 
Klikacz

Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 7
Wysłany: 02-12-2017, 13:07   

jeszcze raz dzieki.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-12-2017, 01:49   

bmw84 napisał/a:
Rozdzielacze widzialem na stronie dipol bardziej zalezalo mi na wskazaniu jakiegos konkretnego lub zaproponowaniu jakiegos innego rozdzielacza nie z dipolu. Ale lepiej polac wode niz konkretnie i rzeczowo odpowiedziec.

No cóż, odpowiedz moja taka, jak przedstawiony problem.
Rozgałęźnik się wstawia pod dany sygnał a nie kupuje w ciemno - po zmierzeniu sygnału miernikiem.
Antena z dachu - świetnie...
Nic nie piszesz jaka, co w instalacji, czy jest zasilacz, wzmacniacz antenowy, z jakiego nadajnika o jakiej mocy korzystasz - ale już wiesz, że ten splitter będzie ok..., oby.
_________________
 
 
knoxville 
classic master


Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 150
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 22-11-2021, 18:11   

Witam.
Posiadam taki rozgałęźnik na dwa telewizory w których zainstalowano Moduł CI



Chciałbym skorzystać z naziemnej upc w trzecim telewizorze.
Czy ten rozgałęźnik z trzema wyjściami z tłumieniem 6,1dB będzie dobry ?



A i ewentualnie jaki zamiennik dostępny w sklepach elektronicznych będzie mu odpowiadał żebym nie musiał specjalnie zamawiać z internetu ?

Pozdrawiam
_________________
 
 
 
tomik1968 
easy master

Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 31
Wysłany: 08-03-2023, 08:04   

Witam, mam taki splitter - będzie dobry?
Będę miał moduł CI+, do rozdzielenia sygnał antenowy do TV i do modemu giga connect.
https://www.mediaexpert.p...acz-ce-2-s-t-hd
https://www.technika-grze...000-7912.html#/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: