Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21-11-2017, 17:56   

Tak z ciekawości zapytam. Jaki jest powód wizyty technika u sąsiada :?:
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 21-11-2017, 18:02   

U sąsiada który miał dodatkowe pakiety Premium karta szwankowala.
Technik dał sąsiadowi inną kartę.
Tę która szwankowala, technik dał innemu klientowi który nie ma pakietów Premium.
U nowego klienta karta działa... razem z pakietami Premium.
 
 
hessuss 
easy master

Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 31
Wysłany: 21-11-2017, 18:19   

No właśnie jeszcze nie dał sasiadowi nowej Pewnie jutro da albo podłaczy horizona. Dlatego jutro sądny dzień.
hehe za chwile liga mistrzów a ja mam canal+ i nSport za darmo :P

[ Dodano: 22-11-2017, 14:49 ]
Na stronie moje upc zaktualizowalo sie dzis to co mam podlaczone (wczesniej pokazywalo horizon) i tak wszystko sie zgadza. Numer seryjny i id sie zgadza z tym co mam w telewizorze. Za kazdym razem modul przechodzi uwierzytelnianie bez problemow.
Pakiet premium nadal mam odkodowany ( canal+ wszystkie, nSport, wszystkie filmbox i cinemax).
Oby tak zostało :P
 
 
Nikt 
light master

Dołączył: 08 Mar 2017
Posty: 76
Wysłany: 23-11-2017, 08:16   

:mrgreen: Co tam u sąsiada słychać?
 
 
Evald 
easy master

Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 39
Wysłany: 16-12-2017, 13:09   

Do tej pory zakladalem, ze moja stara plazma Panasonic GT30 nie ma obslugi CI+ i nie zadziala. Mam za to karte CI+ na nowszej plazmie Panasonic VT60. Ale postanowilem wlasnie zrobic eksperyment i przelozylem karte z VT60 do GT30. Karte wykrylo jako CI+ ale na poczatku bez podlaczonego kabla z sygnalem, a pozniej nawet z podlaczonym ale bez wyszukiwania kanalow byl jakis blad autoryzacji. Jednak wyszukalem kanaly kablowe i wlasnie widze ze wszystko mi ladnie dziala (kanaly kodowane w tym Canal+). Pytanie czy to oznacza, ze wszystko jest ok i moglbym uzywac 2 kart CI+ czy tez dziala tylko z rozpedu bo autoryzacje pobralo z 2 telewizora? Bo nie wiem jak to jest. Zreszta czym rozni sie CI od CI+? Chyba ze na specyfikacji panasoca byl blad i mam jednak CI+?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 16-12-2017, 13:30   

Skoro działa wciąż to zapewne będzie działać
Dobierz MR a gdyby coś bylo nie tak to w ciągu 14 dni możesz zwrócić go
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 16-12-2017, 17:15   

Evald napisał/a:
Do tej pory zakladalem, ze moja stara plazma Panasonic GT30 nie ma obslugi CI+ i nie zadziala
UPC wycofuje starsze TV ze swoich list, ale na wcześniejszych :arrow: holenderskich listach certyfikowanych TV przez UPC, Twój Panasonic GT30 jest jako zgodny, :arrow: obsługuje CI+ v1.2. Na późniejszej :arrow: holenderskiej liście UPC też był.

Na czeskim :arrow: UPC też był.
Evald napisał/a:
Zreszta czym rozni sie CI od CI+?
CI + jest dalszym rozwinięciem standardu CI v1.0, który był wcześniej używany w telewizorach i modułach CI. W przypadku CI zaszyfrowane programy cyfrowe są dekodowane w module, a następnie przekazywane bezpośrednio do telewizora. W przypadku CI + zaszyfrowane programy cyfrowe są ponownie szyfrowane między modułem a telewizorem. W ten sposób można również zapewnić spełnienie minimalnych wymagań dotyczących kontroli rodzicielskiej i blokady lub zezwolenia kopiowania.
_________________
 
 
Evald 
easy master

Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 39
Wysłany: 18-12-2017, 14:13   

Dobrze wiedziec - dzieki za ostateczne wyjasnienie kwestii. To w takim razie Panasonic nie popisal sie ze nie podawal tej informacji, bo nawet kiedys kupujac na infolinii nie wiedzieli i twierdzili ze ma chyba CI a nie CI+ ;) . Wiec mile zaskoczenie.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-12-2017, 15:18   

Hmmm, w instrukcji napisano:
Gniazdo na kartę: Gniazdo CI (zgodne z CI plus) x 1

A w innej, nie po naszemu: :P
Card slot: Common Interface slot (complies with CI Plus) × 1
_________________
 
 
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14-01-2018, 12:44   

Kupiłem właśnie Samsunga UE55MU7002T i mam CI+, za cholerę nie mogę znaleźć jak posortować kanały może ktoś z Was wie 8) :?: W moim poprzednim Samsungu była opcja import listy kanałów a w tym nie widzę
z góry dzięki za pomoc
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-01-2018, 15:20   

Niestety w serii "MU" i nowszych "QE", po wyszukaniu po operatorze UPC nie da się wyeksportować listy programów.
:arrow: >>>
:arrow: >>>>>

Można wyeksportować listę przy szukaniu: "PEŁNY", ale nie polecam. Poskie litery w EPG będą na kraju Czechy no i nie będzie automatycznej aktualizacji programów.

Może zrób sobie listę "ulubionych", nie zmieni to numeracji programów, ale przełączając programy CH+, CH- (góra/dół) będziesz poruszał się tylko pomiędzy Twoimi programami.
_________________
 
 
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14-01-2018, 18:25   

Pitrek napisał/a:
Niestety w serii "MU" i nowszych "QE", po wyszukaniu po operatorze UPC nie da się wyeksportować listy programów.
:arrow: >>>
:arrow: >>>>>

Można wyeksportować listę przy szukaniu: "PEŁNY", ale nie polecam. Poskie litery w EPG będą na kraju Czechy no i nie będzie automatycznej aktualizacji programów.

Może zrób sobie listę "ulubionych", nie zmieni to numeracji programów, ale przełączając programy CH+, CH- (góra/dół) będziesz poruszał się tylko pomiędzy Twoimi programami.


To czyli jest możliwość :mrgreen: tzn przy strojeniu przy wyborze operatora wybieram "pozostałe" typ kanałów " cyfrowe" i wyszukiwanie " pełne " ? i wtedy mogę importować listę kanałów w pliku .zip i otwieram go normalnie w chansort, dobrze zrozumiałem ;) :?:
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-01-2018, 18:35   

A to bajer, wreszcie dla tych co nie mają autoaktualizacji MUXów:









boniunio, dokładnie tak jak napisałeś. Tylko czy szukanie po "PEŁNY", to jest dobre rozwiązanie?
_________________
 
 
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14-01-2018, 18:51   

Pitrek napisał/a:
dokładnie tak jak napisałeś. Tylko czy szukanie po "PEŁNY", to jest dobre rozwiązanie?


Dlaczego? A co jest po wyszukaniu pełnym ?
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-01-2018, 19:01   

Dla mnie najgłówniejszy problem to brak autoaktualizacji programów jak są zmiany na MUXach, usuwanie programu - zostaje Ci "czarna dziura", jak nowy program się pojawi - to się o tym nie dowiesz. Jak pojawi się nowy MUX to też się o tym nie dowiesz. Jak UPC zrobi roszadę MUXów to dopiero jest "misz masz".

Reszta to "pestka".
- brak polskich znaków w EPG, kraj Czechy to rozwiązuje.
- w EPG brak podglądu programu w okienku.
- problem z datą w EPG jak jest czas letni.
- "kupa" śmieciowych kanałów.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: