Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
kamail86 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 36
Wysłany: 21-11-2017, 12:38   

Może zmiana kanału dla 5GHz? sprawdzałeś które są wolne? jeśli nie to możliwe że korzystasz z tego samego kanału co sąsiad i stąd problemy.
 
 
djdark 
easy master

Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 37
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-11-2017, 00:28   

Taka ciekawostka, jeśli router Compala jest przełączony w tryb modemu to można uzyskać dwa zewnętrze adresy IP (mam teraz podłączone dwa różne routery do tego modemu i każdy z nich ma dostęp do internetu z własnym IP). Prędkość łącza jest dzielona dynamicznie pomiędzy oba adresy.
 
 
Esko 
light master

Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 100
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-11-2017, 16:08   

o, ciekawe. jak to mozliwe? jak przydzielasz inny ip na router?
 
 
djdark 
easy master

Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 37
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-11-2017, 18:01   

Sam się przydziela. Najprawdopodobniej konfiguracja tego wynalazku zezwala na to, takie coś mi się wyświetla w zakładce Status sieci - konfiguracja: Maksymalna liczba CPE: 2.
 
 
zbyszko61 
Klikacz

Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 9
Wysłany: 27-11-2017, 19:31   

Witajcie, mam takie może dziwne pytanie. Czy różni się tryb bridge od wyłączenia wifi w compalu?
  zbyszko61
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 27-11-2017, 20:13   

Cytat:
Czy różni się tryb bridge od wyłączenia wifi w compalu?

Tryb bridge to najściślej rzecz ujmując tryb modemu. To oznacza, że po włączeniu owego trybu modemo-router jest tylko modemem, a jego część routingowa (NAT i wifi) jest wyłączona. Z kolei samo wyłączenie wifi powoduje, że modemo-router dalej działa jako modemo-router. Ma to znaczenie jak do owego modemo-routera podłączysz swój router. Jak włączysz tryb bridge to wtedy modemo-router jest tylko modemem i przekazuje publiczne IP.
 
 
zbyszko61 
Klikacz

Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 9
Wysłany: 28-11-2017, 16:49   

Dziękuję za odpowiedź :) Włączyłem tryb bridge, podłączyłem swój router i na razie jest super :)
  zbyszko61
 
markx 
easy master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 32
Wysłany: 17-12-2017, 12:12   

Dobrzy ludzie prosze o pomoc, ew. skierowanie mnie we wlasciwe miejsce, bo nie wiem od ktorego miejsca czytac. Sprawa wyglada tak.

Trzy telefony i jeden laptop.

1. Jeden stary samsung galaxy s3 neo (laguje niemiłosiernie). Myślałem, ze to wina telefonu bo siec play tez chodzi na nim tragicznie.
Ale
2. Redmi note 3
4. Redmi 4A
5 Laptop na jakimś tam nie najgorszym procku.

Na WSZYSTKICH tych urządzeniach WI-FI chodzi TRAGICZNIE.

Na Note 3 na górnej belce mamy odpalony wskaźnik prędkości i prędkość internetu jest bardzo niestabilna. Tak jakby telefon czekał na wolne pasmo. Co ciekawe traktując telefon speedtestem pokazuje ok 40 Mb/s (łącze 60 Mb/s).

Logując się na swój router i odpalając narzędzie diagnostyczne, to wychodzi coś takiego




Na czerwono połączenia lokalne ethernet, z którym nie mam problemu, a na zielono WiFi (które chodzi tragicznie). Sprawdzałem temperaturę na urządzeniu i jest ciepłe, ale nie gorące. Leży poziomo w szafce, ale ma spory luz po bokach i nad górną obudową (leży na wzmacniaczu). Faktycznie to może być przyczyną? Podpowiedzcie coś nim zacznę kopać w routerze. Na tą chwile jedyne co zrobiłem, to zmieniłem kanały na sieci 2,4 i 5 na sztywno, zresetowałem telefony i router. Bez zmian.

dzięki
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-12-2017, 13:13   

A rozdzieliłeś SSID-y (w sensie, że sieć 2,4 GHz ma swój SSID, a 5 GHz swój)?
markx napisał/a:
Laptop na jakimś tam nie najgorszym procku.

Jaka jest w nim karta wifi? Sprawdź to w menedżerze urządzeń.
 
 
markx 
easy master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 32
Wysłany: 17-12-2017, 14:12   

MrPepka napisał/a:
A rozdzieliłeś SSID-y (w sensie, że sieć 2,4 GHz ma swój SSID, a 5 GHz swój)?
markx napisał/a:
Laptop na jakimś tam nie najgorszym procku.

Jaka jest w nim karta wifi? Sprawdź to w menedżerze urządzeń.






SSID jest taki sam na 2,4 GHz i 5 GHz. Zmienić na osobne? Generalnie nigdy nie kopałem w routerze. Zawsze wszystko działało, więc nie było potrzeby. Od jakiegoś czasu chodzi tragicznie (WiFi). Dzisiaj się za to wziąłem.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-12-2017, 14:18   

markx napisał/a:
Zmienić na osobne?

Jak najbardziej. A co do tego komunikatu o temperaturze to wiem co jest przyczyną. Mianowicie:
markx napisał/a:
Leży poziomo

Modem z dwóch stron ma odziurkowaną obudowę więc kładąc go poziomo odcinasz mu jedną z dwóch dróg wentylacji więc modem ma tylko z jednej strony wentylację. Postaw go pionowo i prawdopodobnie komunikat zniknie.
 
 
markx 
easy master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 32
Wysłany: 17-12-2017, 14:36   

MrPepka napisał/a:
markx napisał/a:
Zmienić na osobne?

Jak najbardziej. A co do tego komunikatu o temperaturze to wiem co jest przyczyną. Mianowicie:
markx napisał/a:
Leży poziomo

Modem z dwóch stron ma odziurkowaną obudowę więc kładąc go poziomo odcinasz mu jedną z dwóch dróg wentylacji więc modem ma tylko z jednej strony wentylację. Postaw go pionowo i prawdopodobnie komunikat zniknie.


Rozdzieliłem. Z jakim sygnałem powinienem się łączyć na telefonach, a z jakim na laptopie?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-12-2017, 14:47   

Z 5ghz pod warunkiem, że Twoje urządzenia to obsługują. Z tego co widzę to tylko Xiaomi Redmi 4A nie obsługuje 5GHz, a reszta urządzeń jak najbardziej.
 
 
markx 
easy master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 32
Wysłany: 17-12-2017, 15:06   

MrPepka napisał/a:
Z 5ghz pod warunkiem, że Twoje urządzenia to obsługują. Z tego co widzę to tylko Xiaomi Redmi 4A nie obsługuje 5GHz, a reszta urządzeń jak najbardziej.


Raczej dalej bez zmian. Czasami wydaje sie, ze jest ok, ale za chwile nastepuje lag i doczytuje material na youtube (zwykly nie jakis wymagajacy). Doczyta no i potem juz leci z cache.

Kanały na sztywno ustawione.
2,4 Ghz = 10 kanal
5 Ghz = 44 kanał
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-12-2017, 15:18   

A jaką prędkość osiągasz na tym 5ghz?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: