Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowe konta premium a bezpieczeństwo
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-08-2012, 22:50   

To nie ma znaczenia czy płyta ma 100MB czy 600MB bo słucha się jej z określoną prędkością - zaczynasz ściągać i możesz od razu zacząć słuchać. Co za różnica czy ściągnie się w sekundę czy będzie się ściągało przez cały czas jak słuchasz ?

No chyba że ktoś robi backup internetu i nawet raz nie przesłucha tego co ściąga.

Rapidshare rzeczywiście jest wyjątkiem bo idzie stamtąd tylko 250kbitów - a to jest trochę za mało do słuchania flaków (starczy najwyżej na mp3ki). Ale to tylko jeden taki powolny serwis, inne aż tak bardzo nie ograniczają prędkości.

Jak jest podzielone na dużo plików to nie problem (a nawet lepiej bo szybciej się ściągnie) wrzuca się linki do jakiegoś managra pobierania (jak np jdonloader) i on sam się wszystkim zajmuje tak, że nie musisz wchodzić na milion stron, a jak trzeba wpisywać kody z obrazków to albo potraktuje jest OCRem albo jak są za trudne to przynajmniej zbierze wszystkie w jednym miejscu aby było wygodniej przepisać wszystkie od razu.
  marekd@jabberpl.org
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 07-08-2012, 00:42   

Marek napisał/a:
To nie ma znaczenia czy płyta ma 100MB czy 600MB bo słucha się jej z określoną prędkością - zaczynasz ściągać i możesz od razu zacząć słuchać. Co za różnica czy ściągnie się w sekundę czy będzie się ściągało przez cały czas jak słuchasz ?

Ma to znaczenie, bo 99% materiału na tych hostingach jest spokowana rarem lub zipem i jak nie sciągniesz całości to tego nie wypakujesz, a jak nie wypakujesz całości to i nie dostaniesz się do poszczególnych plików.
Marek napisał/a:
Co za różnica czy ściągnie się w sekundę czy będzie się ściągało przez cały czas jak słuchasz ?

Dla mnie duża, bo mam to wszystko szybko to i komp nie musi chodzić na okrągło by to łyknąć, a jak będe sciągał z darmowego konta to tą samą płyte będe sciągał tydzień(ograniczenia, 1 plik na jedną sesje i czekanie, kody) to i komp więcej prądu zeżre.
Bawiłem się kiedyś w darmowe konta...to nie na moje nerwy, choć teraz nie za bardzo mam czas się tym zajmować , to obecnie wole torrenty, bo zapodam na swój serwer który "pali" 25 Wat prądu i nie muszę się martwić i sprawdzam raz na tydzień co się ściągneło
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-08-2012, 09:57   

KOCUREK1970, nie musisz takiego rara ściągać w całości aby zacząć słuchać - program rar dobrze działa w strumieniach - wskazujesz mu początek pliku i każesz rozpakowywać na standardowe wyjście a stamtąd przeczyta sobie to odtwarzacz.
  marekd@jabberpl.org
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 07-08-2012, 10:42   

Albumy w formacie FLAC są w 90% przypadków podzielone na 4 pliki *.rar
Powodzenia życzę temu, kto lubi sobie poklikać w obrazki i czekać na ściągnięcie kolejnego pliku zanim nie ściągnie się poprzedni.
Gdybym miał bawić się w takie "oszczędzanie" to bym już dawno nosił kaftan.
Nie po to mamy szybkie łącza, aby na coś czekać godzinami i w międzyczasie oglądać tonę reklam.

W serwisie hostingowym podaję linki do wszystkich plików, które ściągają się jednocześnie i zapominam o temacie.
Poza tym najwygodniejszym rozwiązaniem są torrenty, za które nie płacimy ani grosza.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-08-2012, 13:15   

frst, są specjalne programy takie jak np jdownloader, plowshare któremu podaje się wszystkie linki i dalej to program się zajmuje pobraniem wszystkich części.
Jak ściągasz jakieś torrenty to też musisz odpalić osobny program i wkleić mu link do torrenta, albo otworzyć nim pobrany wcześniej plik torrent - czyli podobny stopień skomplikowania.
  marekd@jabberpl.org
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 07-08-2012, 13:26   

Marek napisał/a:
są specjalne programy takie jak np jdownloader, plowshare któremu podaje się wszystkie linki i dalej to program się zajmuje pobraniem wszystkich części.


Przypominają mi się czasy takich programów w stylu GetRight, gdy w PL dopiero ruszało SDI i wszyscy korzystali z modemów telefonicznych :)
Niemniej jednak podtrzymuję swoje zdanie, że lepiej jest korzystać z serwisów, które umożliwiają szybkie pobieranie z różnych hostingów, wrzucam np. 20 linków i za chwilę mam je u siebie.
 
 
kosa006 
Klikacz

Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 13
Wysłany: 14-02-2013, 00:57   

Ja używam i raczej niczym to nie grozi ale zdarzyło mi się że kupiłem konto a ono zostało zablokowane :/.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-02-2013, 18:06   

Pomyśl logicznie, skoro na oficjalnej stronie danego hostingu plików masz info, że na 30 dni kosztuje dostęp np. 10$ albo 10 Euro, to jakim cudem dostęp do takiego konta możesz kupić za 5 zł....
Bo cwaniaki kupują vouchery dostępu do konta na 1 rok a potem sprzedają dostęp do niego na prawo i lewo, za parę zł, sprzedadzą takie konta za 5 zł 200 ludziom to zarobili 1 tyś zł, a sami kupili takie konta za 400, góra 500 zł....
_________________
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-02-2013, 22:18   

Kilka razy bawiłem się w takie konta, zawssze szło mi maxem itd ale zrażało mnie to że czasem co pare dni zmieniali hasła..... od jakiegoś czasu jadę na egofiles, trafiłem na promocję i za 99 zł kupiłem konto dożywotnie, lub jak kto woli póki stronka nie padnie :D Jeśli chodzi o Polskie Boardy to wszędzie i wszystko można znaleźć na tym hostingu :)
 
 
pawcik 
Klikacz

Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 3
Wysłany: 09-04-2014, 12:38   

"Darmowe konto premium" w internecie nie ma nic za darmo ;) zawsze jest jakiś haczyk
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 09-04-2014, 14:01   

I możliwość, że "zdechnie", co się właśnie stało z Egofiles, kasę zgarnęli (sam miałem tam premkę dożywotnią) i zniknęli.
_________________
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 10-04-2014, 12:22   

Dlatego najlepiej założyć konto w serwisie, który oferuje ściąganie premium z kilkunastu serwerów za jedną opłatą. Przykład, z którego korzystam od 2-óch lat: NoPremium, Rapideo.
 
 
exvigo 
light master

Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 52
Wysłany: 12-04-2014, 21:55   

lub twojlimit.pl - bardzo jestem zadowolony
 
 
edion 
Klikacz

Dołączył: 18 Maj 2015
Posty: 4
Wysłany: 18-05-2015, 11:42   

A ja jestem przeciwnikiem płacenia za takie usługi, jeśli muszę coś ściągnąć to najczęściej można to pobrać z miejsca nie wymagającego takich opłat. A pieniądze na takie serwisy lepiej sobie odłożyć i raz na jakis czas kupic za nie coś oryginalnego.
 
 
thepomarancza 
Klikacz

Dołączył: 13 Wrz 2017
Posty: 10
Wysłany: 06-11-2017, 11:35   

Trochę odkopię temat, ale temat kont premium był na czasie w latach 2004-2010. Teraz tylko torrenty, oraz serwisy, które pozwalają pobierać pliki za darmo. Filmów też nie trzeba pobierać - wszystko jest za darmo w sieci online ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: