Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TV analogowa z innego gniazda.
Autor Wiadomość
CBP 
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 12
Wysłany: 17-10-2017, 10:45   TV analogowa z innego gniazda.

Witam.

Mam pytanie odnośnie podłączenia analogowo programów do TV.

Mam 2 pokoje. W małym pokoju mam kabel poprowadzony do dekodera i modemu od UPC, więc mam sygnał cyfrowy.
Wcześniej czyli parę lat temu w dużym pokoju miałem telewizję analogową, jeszcze za czasów Aster. Później UPC przejęło Aster więc pozostałą część czasu miałem nadal analoga od UPC.
W mieszkaniu miałem przemeblowanie i podpisałem nową umowę z UPC, więc w dużym pokoju pozostał kabel wychodzący z gniazda a w małym poszedł nowy kabel z innego gniazda na tv cyfrową i internet.

Moje pytanie brzmi następująco - czy mogę uzyskać też dostęp analogowej TV od UPC z powrotem w dużym pokoju z tego gniazda w którym pozostał kabel z uwagi na zakup kolejnego TV? Czy to się wiąże z zupełnie oddzielną umową?
Wiem że mogę poprowadzić sobie z małego pokoju kablem sygnał do analoga w dużym pokoju, ale wiąże się to z wierceniem i kablami poprowadzonymi przez dodatkowe pomieszczenia. Wolałbym wykorzystać ten oddzielny kabel w którym kiedyś miałem sygnał do analogowej TV.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 17-10-2017, 11:58   Re: TV analogowa z innego gniazda.

CBP napisał/a:
Później UPC przejęło Aster więc pozostałą część czasu miałem nadal analoga od UPC.
W mieszkaniu miałem przemeblowanie i podpisałem nową umowę z UPC, więc w dużym pokoju pozostał kabel wychodzący z gniazda a w małym poszedł nowy kabel z innego gniazda na tv cyfrową i internet.

Nie musisz podpisywać nowej umowy.
Pytanie tylko czy w tym gniazdku jest sygnał UPC. Skąd dochodzi sygnał do gniazda w małym pokoju i skąd dochodzi przewód do gniazda w dużym pokoju. Jeżeli tak, to możesz oglądać programy analogowe jak i cyfrowe, ale bez MediaModułu CI+ tylko te (ok. 30) odkodowane.
_________________
 
 
CBP 
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 12
Wysłany: 17-10-2017, 12:20   

Sygnał do małego pokoju idzie z klatki schodowej po kablu do złącza który rozdziela na kabel do dekodera TV i modemu MediaBox (obydwa od UPC - monter robił).

Sygnał do dużego pokoju idzie bezpośrednio ze ściany dużego pokoju z gniazdka TV, na którym kiedyś normalnie odbierała analogowa TV od UPC i przestała odbierać po około 2 tygodniach od momentu wizyty montera w celu podłączenia w/w zestawu w małym pokoju.

I przez to się zastanawiam, czy może z uwagi na to że są do 2 oddzielne źródła sygnały (mały i duży pokój) to nie obejmuje mojej umowy?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 17-10-2017, 12:56   

Podpisywanie drugiej umowy to za droga sprawa, nie opłaca się.

No, niestety tak jak zauważyłeś masz dwa oddzielne przewody idące do mieszkania. Odłączono Ci sygnał idący do dużego pokoju. Piszesz, że sygnał do gniazda w dużym pokoju jest z ściany. Pytanie jak do tej ściany dochodzi przewód, być może z piwnicy i jest to całkowicie oddzielna stara instalacja poAsterowska nie mająca nic wspólnego z tą na klatce schodowej. Najprościej to wezwać technika za 50 zł. Powiesz, że chcesz przenieść TV do dużego pokoju, doprowadzą Ci tam sygnał i po sprawie. Pytanie tylko czy będziesz chciał się zgodzić na sposób w jaki technik Ci poprowadzi kable.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 15:41   

Pitrek napisał/a:
Pytanie tylko czy będziesz chciał się zgodzić na sposób w jaki technik Ci poprowadzi kable.

poproś niech UPC wpuści ci sygnał w twoją instalacje antenową w mieszkaniu - to spowoduje że będziesz miał w każdym gniazdku TV+INT sygnał*

* - oczywiście jeżeli mieszkasz w nowym budownictwie
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 17-10-2017, 16:33   

Tak by było najlepiej. Obawiam się, że gniazdo w dużym pokoju jest podłączone do przewodu na tyle odseparowanego od obecnej instalacji, że może być problem.
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 17-10-2017, 17:46   

CBP napisał/a:
kiedyś normalnie odbierała analogowa TV od UPC i przestała odbierać po około 2 tygodniach od momentu wizyty montera w celu podłączenia w/w zestawu w małym pokoju.

Dotąd  miałeś umowę z TV analogową od UPC a sygnał szedł z gniazda "bezpośrednio ze ściany " w dużym pokoju.
Po 2 tygodniach, UPC odłączyło Ci sygnał  analogowy ze starej instalacji, w związku z nową umową na telewizję cyfrową.

CBP napisał/a:
I przez to się zastanawiam, czy może z uwagi na to że są do 2 oddzielne źródła sygnały (mały i duży pokój) to nie obejmuje mojej umowy?

No nie obejmuje, bo dwóch umów (dotychczasowa na analog i nowa cyfrowa) mieć nie możesz skoro z jednej zrezygnowałeś ;)


CBP napisał/a:
Czy to się wiąże z zupełnie oddzielną umową?

Nie.
Masz dwa wyjścia, albo to co pisze GDA i (o ile mozna ) UPC wpuści sygnał w Twoją instalację, albo pozostaje splitter i wiercenie dziur :P

..myślę  jednak że gdyby byla możliwość wpuszczenia sygnału UPC  w Twoją instalację tak byś mial sygnał w każdym gniazdku, to monter nie wykonywałby nowej instalacji i nie ciągnąłby kabli do małego  pokoju sąsiadującego bezpośrednio  z klatką schodową.
Jeśli chcesz mieć sygnał w dużym pokoju należy pozwolić technikowi na zainstalowanie splittera i pociągnięcie kabla do dużego pokoju..
 
 
CBP 
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 12
Wysłany: 18-10-2017, 08:59   

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, pomogliście mi bardzo. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego splittera. Czy ten splitter nie pogorszy mi jakości odbioru internetu? Czy pingi i download nie będą szaleć?
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 18-10-2017, 09:14   

CBP,
W tym wątku , od tego postu i następna strona
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=192614#192614
 
 
CBP 
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 12
Wysłany: 18-10-2017, 13:29   

Przed chwilą dzwoniłem do UPC i powiedziano m, że splitter przy okablowaniu w mieszkaniu nie zakłóci sygnału i do 2 splitterów sygnał będzie ten sam.

Jednocześnie dowiedziałem się, że telewizja analogowa mi się należy na dodatkowy telewizor, bez względu czy idzie ze splittera, czy z oddzielnego gniazdka tv w ścianie w innym pokoju. Technik przyjedzie i poproszę aby puścił sygnał na gniazdo w dużym pokoju.

[ Dodano: 18-10-2017, 14:37 ]
A i jeszcze jedno pytanko.
Gdzie należy zastosować splitter? przed rozgałęzieniem na kabel tv i kabel inernet, czy za rozgałęzieniem na kablu tv?
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 18-10-2017, 15:58   

Monter będzie wiedział jak to zrobić.
Chyba że sam będziesz ciągnąć kable?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-10-2017, 19:23   

CBP napisał/a:
Gdzie należy zastosować splitter? przed rozgałęzieniem na kabel tv i kabel inernet, czy za rozgałęzieniem na kablu tv?
Szkoda, że nie piszesz jakie masz odległości od urządzeń, tzn. jakie będą długości przewodów. Tak ogólnie aby nie zmieniać parametrów sygnału dla modemu, możesz wstawić splitter (rozgałęźnik, rozdzielacz) na wyjściu idącym do dekodera TV. Zależnie od odległości można zamiast splittera (rozdzielacza) zastosować odgałęźnik (tap) tak aby sygnał z małym tłumieniem poszedł do dekodera TV, a sygnał o większym tłumieniu do TV. Oczywiście można odłączyć istniejący splitter dwu-wyjściowy i zastosować rozgałężnik trzy-wyjściowy.

Jeżeli ma do Ciebie przyjść technik, to on najlepiej będzie wiedział jaki splitter zastosować.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-10-2017, 19:38   

CBP,
Jak piszą inni - nic sam nie rób.
Przyjdzie technik, powiesz co byś i jak chciał, on wszystko posprawdza, przemyśli i ci wszystko podłączy jeśli to będzie możliwe.
Za 50 zł kosztów technika doliczonych do faktury nie ma sensu sobie tym głowy zaprzątać.

I taka "dobra rada" - nawet jak technik przyjdzie o 22 to go wpuść - następną wizytę możesz mieć dopiero za KILKA tygodni lub w ogóle się już go nie doczekasz (też są tu na forum opisywane takie przypadki).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: