Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oferta 500 Mb/s i globalne współdzielenie WiFi w UPC!
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2017, 20:36   

Ja rzuciłem akurat hasłem, dlaczego UPC nie daje pełnej prędkości..

Np. ja mam 60Mb/s a na speedteście 58Mb/s.

Przykładowo osoby z do 120Mb/s mają~ 116-118Mb/s a 250Mb/s mają ~245-248Mb/s itp.
 
 
razor1995 
Klikacz


Dołączył: 24 Lis 2016
Posty: 17
Skąd: Będzin
Wysłany: 17-10-2017, 10:23   

brtk napisał/a:

Przykładowo osoby z do 120Mb/s mają~ 116-118Mb/s a 250Mb/s mają ~245-248Mb/s itp.

Nie wiesz o tym, że speedtest zalezy równiez od serwera hostującego?
Spadki w granicach 5Mb/s +- to norma.
Poza tym w UPCu nie masz gwarantowanej prędkości, tylko masz do 60Mb/s, do 120Mb/s.
_________________
 
  razor1995@jabster.pl
 
Leloooo 
Klikacz

Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 19
Wysłany: 17-10-2017, 15:15   

U mnie 494/24.2 średnio i ping na poziomie 21 ms. Nie za wysoki ten ping? Instalacja założona wczoraj.


Splitter może obniżać prędkość? Mam go założonego przez technika, z racji iż planuje dokupić usługę TV do końca roku.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-10-2017, 19:26   

razor1995 napisał/a:
Poza tym w UPCu nie masz gwarantowanej prędkości

I tu się mylisz:
Prędkości Internetu - minimalna, zwykle dostępna, deklarowana
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007450

Leloooo napisał/a:
ping na poziomie 21 ms. Nie za wysoki ten ping?

Masz Compala - taki ping na obecnym etapie z nim problemów to norma (problemy z chipsetem PUMA6 w Compalu).
Leloooo napisał/a:
Splitter może obniżać prędkość?

Prędkość masz ok - te 500 Mb to zaokrąglenie w górę dla PR (jak widzisz też nie mam pełnego 250 tylko brakuje 5 Mb - coś jak 500 GB w HDD, kupujesz 500 GB a po formacie masz 430 GB, ot takie małe oszustwo).
Splitter nigdy nie obniża/podnosi prędkości.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 19:32   

KOCUREK1970 napisał/a:
I tu się mylisz:
Prędkości Internetu - minimalna, zwykle dostępna, deklarowana

To jest prędkość gwarantowana TEORETYCZNIE. Spróbuj złożyć u nich reklamację jak będziesz mieć za słabą prędkość to zwalą winę na Ciebie, lub powiedzą, że nie gwarantują Ci niczego. I tyle u nich załatwisz.

[ Dodano: 17-10-2017, 19:34 ]
KOCUREK1970 napisał/a:
Splitter nigdy nie obniża/podnosi prędkości.

Jeśli mamy osłabiony sygnał to splitter zbije go jeszcze bardziej. Zbyt słaby sygnał może spowodować osłabienie również prędkości internetu. Tak więc splitter sam w sobie nie, ale niewłaściwie użyty (w niewłaściwej sytuacji) może osłabić prędkość internetu.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-10-2017, 19:35   

MrPepka napisał/a:
I tyle u nich załatwisz.

W razie odrzuconej reklamacji idę prosto do PRSK i to jemu UPC będzie się tłumaczyć.
MrPepka napisał/a:
Tak więc splitter sam w sobie nie, ale niewłaściwie użyty (w niewłaściwej sytuacji) może osłabić prędkość internetu.

Co najwyżej obniży Ci poziom sygnału i podniesie szumy własne, co niekoniecznie musi oznaczać automatyczny spadek prędkości netu.
Testowałem u siebie splittery z tłumieniem od 1 dB do 10 dB - jedyna różnica to z większym tłumieniem spadał sygnał/wzrastało szumienie, ale nie zauważyłem pogorszenia prędkości netu (a jeśli to miało miejsce, to przyznam, że nie odczułem tego).
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 17-10-2017, 19:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 19:36   

KOCUREK1970 napisał/a:
Nie muszę u nich niczego załatwiać - w razie odrzuconej reklamacji idę prosto do PRSK i to jemu UPC będzie się tłumaczyć.

Tak jak wytłumaczył się UOKiK?

[ Dodano: 17-10-2017, 19:43 ]
KOCUREK1970 napisał/a:
Co najwyżej obniży Ci poziom sygnału i podniesie szumy własne, co niekoniecznie musi oznaczać spadek prędkości.

No jak nie? A jak w tv cyfrowej masz za słaby sygnał to odbierasz ją dalej czy widzisz pikselozę i komunikat o braku sygnału? To tak samo masz z internetem.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-10-2017, 19:58   

Od kiedy UOKiK jest prokonsumencki?
To instytucja, której celem nie jest stanie na straży interesów detalicznego konsumenta.
Cytat:
No jak nie? A jak w tv cyfrowej masz za słaby sygnał to odbierasz ją dalej czy widzisz pikselozę i komunikat o braku sygnału? To tak samo masz z internetem.

Taki sam objaw możesz mieć i przy zbyt silnym sygnale.
Powtarzam, splitter nie ma tu nic do tego - jego rola to rozdzielenie sygnału.
Jeśli sygnał zbyt słaby - zakładasz wzmacniacz,
Jeśli zbyt silny - zakładasz tłumik.
Tak wygląda prawidłowo wykonana instalacja.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 20:18   

KOCUREK1970 napisał/a:
Powtarzam, splitter nie ma tu nic do tego - jego rola to rozdzielenie sygnału.

Sam w sobie splitter nie, ale jak już wspomniałem użyty w niewłaściwej sytuacji (czyli gdy mamy zbyt słaby sygnał) może spowodować opisane wyżej objawy.

[ Dodano: 17-10-2017, 20:21 ]
KOCUREK1970 napisał/a:
Od kiedy UOKiK jest prokonsumencki?

UOKiK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Więc jak nie jest prokonsumencki?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-10-2017, 20:23   

Każda instalacja składa się z wielu komponentów, splitter jest częścią składową takiej instalacji - jeśli coś jest spierniczone gdzie indziej, to nawet splitter 0 dB nic tu nie zmieni.
MrPepka napisał/a:
UOKiK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Więc jak nie jest prokonsumencki?

Oczywiście, że nie jest prokonsumencki.
Chroni konkurencję - by nie powstawały kartele, zmowy, monopole itd.
Chroni GRUPĘ konsumentów, ale nigdy POJEDYŃCZĄ osobę i grupę tylko wtedy, kiedy większa ich ilość zgłosi zastrzeżenia.
UOKiK sam z siebie NIGDY nie występuje w roli obrońcy konsumenta (pojedynczej sztuki konsumenta).
I jest tak prokonsumencki, że do dziś dnia nie otrzymałem od niego informacji o mojej skardze przeciwko UPC (zawartość pakietów zamieniona na liczbę programów) - a to już chyba z 2 lata będzie...
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 17-10-2017, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 20:25   

OK, ale padło tu pytanie:
Leloooo napisał/a:
Splitter może obniżać prędkość?

Dlatego odpowiedziałem, że to zależy od sytuacji. Po co opisywać dodatkowe problemy z sygnałem i jak to się ma do odpowiedzi na pytanie? :D
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-10-2017, 20:34   

MrPepka napisał/a:
Dlatego odpowiedziałem, że to zależy od sytuacji.

Skoro splitter masz na może 10/20 m przewodzie, jaki ma on końcowy wpływ na owy sygnał? - żaden.
Widziałeś taki sygnał na MIERNIKU a nie na pasku info z dekodera/modemu? - jeśli takim argumentem będziesz się podpierał przy jakimkolwiek monterze to cię wyśmieje.
Sygnał mierzymy MIERNIKIEM - bo tylko taki pomiar jest wiarygodny.
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 17-10-2017, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 20:36   

KOCUREK1970 napisał/a:
Skoro splitter masz na może 10/20 m przewodzie, jaki ma on końcowy wpływ na owy sygnał? - żaden

A jak masz na krótszym odcinku?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-10-2017, 20:41   

MrPepka napisał/a:
A jak masz na krótszym odcinku?

Policz sobie tłumienie samego przewodu na długości tylko 100 mb, potem pomnóż to przez jego KILOMETRY w sieci UPC - i teraz się zastanów, jak tłumienie KILOMETRÓW samego przewodu ma się do tłumienia owego splittera w mieszkaniu klienta - za to 10 mb gównianego przewodu w mieszkaniu klienta potrafi rozwalić najlepszy sygnał.
Gówniany przewód potrafi zbić sygnał na tyle mocno, że żaden najgorszy splitter Alda tego tak nie rozwali.
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 17-10-2017, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 17-10-2017, 20:41   

KOCUREK1970 napisał/a:

Powtarzam, splitter nie ma tu nic do tego - jego rola to rozdzielenie sygnału.
Jeśli sygnał zbyt słaby - zakładasz wzmacniacz,
Jeśli zbyt silny - zakładasz tłumik.
Tak wygląda prawidłowo wykonana instalacja.


Jak technik rozprowadzał u mnie kable do TV , to chciałam by od splittera z jednego pokoju- pociągnął do drugiego pomieszczenia dłuższy kabel (tak bym w razie przemeblowania mogła przestawić telewizor w inne miejsce w pokoju) -wówczas technik mówił że tak jak każda dodatkowa złączka czy rozgałęźnik, tak wieksza długość kabla obniża siłę sygnału, również każde zbyt mocne zagięcie, przyciśnięcie kabla np.meblem...
Wspominał też że temperatura ma wpływ na tłumienie (wzrasta)dlatego nie należy umieszczać kabla w pobliżu grzejników...
Ostatnio zmieniony przez Kasia 17-10-2017, 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,6 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: