Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warunki techniczne
Autor Wiadomość
malcur 
Klikacz

Dołączył: 12 Paź 2017
Posty: 5
Wysłany: 12-10-2017, 10:54   Warunki techniczne

Czy ktoś mógłby mi, prosto jak krowie na miedzy, wyjaśnić dlaczego po dociągnięciu do budynku światłowodu przez firmę (mają łącze biznesowe) nie jest możliwe wykorzystanie tego światłowodu do okablowania innych mieszkańców tego budynku łączami indywidualnymi?
Technik zakładający kabel mówił, że bez problemu można to zrobić - infolinia UPC twierdzi, że nie.
Przecież taki kabel ma więcej żył?
 
 
fire 
Klikacz

Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 16
Wysłany: 12-10-2017, 12:24   

Światłowód nie ma żył, ma włókna :) . Jeżeli dociągnęli łącze pod usługę biznesową, to prawdopodobnie firma wykupiła dane łącze na wyłączność. Jest duża szansa że nie ciągnęli całej rury, tylko np. 2 włókna
 
 
malcur 
Klikacz

Dołączył: 12 Paź 2017
Posty: 5
Wysłany: 12-10-2017, 12:44   

Widziałem ten światłowód - ma w środku kilkanaście (jeśli nie kilkadziesiąt) włókien, a firma mała wykorzystuje co najwyżej jedną parę.
 
 
fire 
Klikacz

Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 16
Wysłany: 12-10-2017, 12:52   

Inna opcja to firmę mogli podłączyć w ramach "pilnego uruchomienia" i tak na prawdę łącze nie jest jeszcze wprowadzone do systemów operatora. Konsultanci raczej nie mają informacji o trwających uruchomieniach- są ograniczeni do tej samej wyszukiwarki, która jest dostępna na stronie UPC. Samo wprowadzenie łącza do ich bazy danych może potrwać nawet kilka miesięcy w ekstremalnych przypadkach...
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 12-10-2017, 13:03   

Jeżeli tej firmie podciągnęli FTTH bezpośrednio do ich siedziby, a nie jest to FTTB, to ten "światłowód" nie może mieć nic wspólnego z "indywidualnym okablowaniem innych mieszkańców". Przecież wszystkim musieliby zmienić sprzęt z modemów kablowych na ONT.
_________________
 
 
fire 
Klikacz

Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 16
Wysłany: 12-10-2017, 13:11   

Pitrek napisał/a:
Jeżeli tej firmie podciągnęli FTTH bezpośrednio do ich siedziby, a nie jest to FTTB, to ten "światłowód" nie może mieć nic wspólnego z "indywidualnym okablowaniem innych mieszkańców". Przecież wszystkim musieliby zmienić sprzęt z modemów kablowych na ONT.


Chyba, że światłowód leci do większego pudła operatora, które dalej roześle sygnał po budynku koncetrykiem
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 12-10-2017, 13:34   

Pitrek napisał/a:
Przecież wszystkim musieliby zmienić sprzęt z modemów kablowych na ONT.

A nie widziałeś FTTH w wykonaniu UPC? Oni dają jedynie odbiornik aurory wraz ze zwrotnicą, a sprzęt odbiorczy (dekodery, modemy kablowe) jest taki sam.
 
 
malcur 
Klikacz

Dołączył: 12 Paź 2017
Posty: 5
Wysłany: 12-10-2017, 13:46   

Dzięki, panowie, za zainteresowanie.
Nikomu nic nie trzeba wymieniać - bo nikt w budynku nie ma kabla prócz firmy.
Kabel ciągnięty jest ze skrzynki osiedlowej obsługującej (na oko) ze dwie setki indywidualnych. Czyli problem zasadza się w założeniu zwrotnicy?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 12-10-2017, 14:14   

MrPepka napisał/a:
A nie widziałeś FTTH w wykonaniu UPC? Oni dają jedynie odbiornik aurory wraz ze zwrotnicą
No to wiem, :arrow: że tak było tej pory. Pytanie jak jest teraz w tej firmie, której dali ten światłowód. Kolega malcur nie podał jakie rozwiązania zastosowano dla tej firmy.
_________________
 
 
malcur 
Klikacz

Dołączył: 12 Paź 2017
Posty: 5
Wysłany: 12-10-2017, 14:20   

Ja zielony jestem... Oczywiście mogę się dowiedzieć co oni tam mają - ale nie bardzo wiem o co pytać (czy bardziej -na co patrzeć, bo tam nietechniczne dziewczyny pracują).
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 12-10-2017, 14:23   

Aaaa, to jeżeli masz tam dostęp, to zobacz gdzie ten światłowód jest wpięty (do jakiej magicznej skrzyneczki) i co dalej z niej idzie. Jak masz ochotę, to możesz też zrobić zdjęcia.
_________________
 
 
malcur 
Klikacz

Dołączył: 12 Paź 2017
Posty: 5
Wysłany: 12-10-2017, 14:31   

Pewnie! Jutro z rana wybiorę się na przeszpiegi :)

[ Dodano: 13-10-2017, 16:12 ]
Na razie zawieszam akcję - mam szansę na kontakt z technikami UPC "od góry" 8)
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-10-2017, 11:42   

No to poczekamy, zobaczymy czy :arrow: jest po staremu, czy coś nowego.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,57 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: