Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto brać HBO? Porównanie z Netflix, Showmax
Autor Wiadomość
kubucha 
light master

Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-10-2017, 10:23   Czy warto brać HBO? Porównanie z Netflix, Showmax

Jak w temacie. Ktoś korzystał równolegle z tych platform? Z tego co sam zauważyłem to aplikacja HBO GO działa o wiele gorzej od Netflixa. Netflix ma więcej seriali (w tym sporo własnych), za to HBO ma świeższe filmy i premiery. W zobowiązaniu rocznym HBO wychodzi za 25 zł miesięcznie, za Netflixa w jakości SD musimy zapłacić 34 zł za miesiąc, ale bez zobowiązania. Jaka jest Wasza opinia?
_________________
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 07-10-2017, 10:51   

Jeśli chodzi o ilość seriali to raczej HBO GO wygrywa z Netflixem.
W HBO GO masz seriale i filmy nie tylko z HBO, ale także z oferty Cinemax, oraz dodatkowe pozycje niezwiązane z ich emisją w telewizyjnym HBO/Cinemax.

Jeśli zależy Ci tylko na HBO GO, a masz telefon w Plusie lub Play, to tam za HBO GO zapłacisz taniej i bez zobowiązania niż w UPC. W Plusie tylko 20 zł.

Jeśli chcesz mieć oprócz HBO GO także telewizyjne HBO i dostęp do HBO OD to pozostaje tylko UPC. Ale masz do wybory zobowiązani roczne (2 miesiące 0 zł) lub bez zobowiązania (1 miesiąc 0 zł). Później cena 30 zł w obu przypadkach.

Co wybrać? Sam musisz wybrać - w zależności co lubisz oglądać.
_________________
 
 
kubucha 
light master

Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-10-2017, 11:09   

A czy w HBO OD jest więcej filmów niż w HBO GO? Nie do końca rozumiem różnicę pomiędzy nimi?
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 07-10-2017, 11:09   

atomix napisał/a:
bez zobowiązania (1 miesiąc 0 zł). Później cena 30 zł w obu przypadkach.


Z tej promocji "Super Rozrywka z HBO GO l (2017-1)" bez okresu zobowiązania można zrezygnować w dowolnym momencie, a że pierwszy miesiąc jest za darmo...to można mieć cały czas za darmo skoro UPC jest hojne :)

Z Regulaminu
VI. ZASADY REZYGNACJI Z ZAMÓWIENIA
1. Uczestnikowi Promocji przysługuje prawo do złożenia rezygnacji z Usług w dowolnym momencie korzystania z Usług.
2. Zaprzestanie świadczenia Usługi HBO GO następuje z chwilą doręczenia rezygnacji.
3. Oświadczenie o rezygnacji z przedmiotowej Usługi należy złożyć drogą elektroniczną na adres www.upc.pl/kontakt lub
telefonicznie pod numerem telefonu: 813 813 813.
4. W przypadku rezygnacji opłata jest naliczana proporcjonalnie do ilości dni korzystania z Usługi w danym okresie
rozliczeniowym.
 
 
zaq13 
light master

Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 103
Skąd: Wrocław/Gaj
Wysłany: 07-10-2017, 11:19   

Moim zdanie nie warto brać HBO a tym bardziej dla hbo go!

W Netflix masz jakość 4k przy niektórych filmach i programach, reszta w hd z dźwiękiem 5.1
W hbo go nie działa strumieniowanie przez chromecast, więc jeśli nie masz tv z aplikacją hbo to nie pooglądasz na tv. Nie mam od UPC dekodera i nie wiem czy jest aplikacja.

Ja składam się z rodziną i wychodzi nas po 13zł za osobę przy netflixie.

To moja subiektywna opinia.
A mam to i to!
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 07-10-2017, 11:26   

kubucha napisał/a:
A czy w HBO OD jest więcej filmów niż w HBO GO? Nie do końca rozumiem różnicę pomiędzy nimi?


"HBO On Demand (HBO OD) jest usługą wideo-na-żądanie, można ją zamówić u operatora i za pośrednictwem dekodera oglądać na ekranie telewizora propozycje z oferty HBO.
HBO GO jest dostępne za pośrednictwem Internetu. Dzięki tej usłudze można skorzystać z oferty filmów i seriali, łącznie z biblioteką produkcji HBO.
Oferta programowa HBO OD i HBO GO nie jest jednakowa.
"

Tu np. poczytaj
:arrow: http://m.hbo.pl/article/c...ne-pytania_4398
:arrow: http://m.hbogo.pl/pages/template.aspx?id=faqs
 
 
kubucha 
light master

Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-10-2017, 11:51   

zaq13 napisał/a:
Moim zdanie nie warto brać HBO a tym bardziej dla hbo go!

W Netflix masz jakość 4k przy niektórych filmach i programach, reszta w hd z dźwiękiem 5.1
W hbo go nie działa strumieniowanie przez chromecast, więc jeśli nie masz tv z aplikacją hbo to nie pooglądasz na tv. Nie mam od UPC dekodera i nie wiem czy jest aplikacja.

Ja składam się z rodziną i wychodzi nas po 13zł za osobę przy netflixie.

To moja subiektywna opinia.
A mam to i to!


Po pierwsze mam aplikację HBO GO w telewizorze, a po drugie na dekoderze też jest więc to żaden argument. Żeby obejrzeć 4K trzeba mięć odpowiedni telewizor, a dodatkowo wykupić najdroższy pakiet Netflix. Jeśli ktoś tak, jak ja mieszka z żoną i dzieckiem to raczej nie dzieli kosztu na osobę, tylko na gospodarstwo domowe. Wówczas wychodzi bardzo drogo, więc biorę pdo uwagę tylko pakiet podstawowy Netflix.

@Kasia, ale UPC pozwoli tak robić cały rok np.? Czy w końcu powiedzą, że już nie mogę skorzystać z tej oferty? Jak wówczas z HBO GO? Muszę za każdym razem zakładać na nowo konto? Będzie pamiętać moje ustawienia?
_________________
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-10-2017, 12:01   

@atomix, chyba coś Ci się pomyliło. Netflix ma znacznie więcej seriali niż HBO Go.

Jeżeli ktoś ocenia ofertę na podstawie aplikacji, lub czy działa przez chromecast to ręce opadają

HBO OD to zwykły kanał na żądanie, takie jak np C+VOD. Oferta HBO Go jest zdecydowanie obszerniejsza.

Co do wyboru, to zależy czego oczekujesz. Jeżeli nowości filmowych to HBO, filmy pojawiają się nawet 8-9 miesięcy po premierze kinowej. Seriale to w zdecydowanej większości produkcje własne i trochę od zewnętrznych firm jak Showtime, czy Starz. Jeżeli interesują Cię głównie seriale, to zdecydowanie Netflix. Na Netflixie są starsze filmy ale jest ich więcej. Niektóre filmy pojawiają się ok 2 lat po premierze kinowej. Seriale to produkcja własna i duży wybór seriali od WB, CBS Studios, Universal TV i innych dystrybutorów. Część seriali pojawia się w systemie tygodniowym, z niedużym opóźnieniem do USA
 
 
mar1usz 
light master

Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 07-10-2017, 12:32   

W tej promocji gdzie można po miesiącu zrezygnować z hbo jest opłata aktywacyjna 29zł. Czy da radę włączyć promocję bez tej opłaty?, bo jak nie to miesiąc gratis staje się mrzonką. Jak to jest w rzeczywistości?
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 07-10-2017, 12:56   

Faktycznie jest opłata :twisted: czyli pozostaje "Rozrywka z HBO (2016-1)" gdzie opłaty aktywacyjnej nie ma.
 
 
intrygant 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 197
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-10-2017, 13:08   

Ostatnio chromecast dla HBO GO został naprawiony, przynajmniej z Chrome na komputerze i z urządzeń iOS. Nie wiem jak z Androidem.

Obecnie mam HBO GO dla The Deuce i Johna Olivera. Netflixa wezmę w przyszły piątek na premierę Mindhunter i tydzień później Stranger Things sezon 2.

Z żadnej z tych platform nie chciałbym się wiązać na dłużej, w sensie podpisywania lojalki. Netflix to umożliwia i to jest super, tak też powinna wyglądać usługa VoD. HBO wiadomo - dostęp związany tylko i wyłącznie z innymi usługami i najlepiej na dłuższy czas. Gdyby nie promocja w UPC bez zobowiązania, HBO nigdy bym nie wziął.
Tego typu usługi mają dla mnie racje bytu gdy się je bierze z doskoku.

Technologicznie wiadomo, Netflix wygrywa, bezproblemowe aplikacje, jakość video, wszystko działa tak jak powinno. Z HBO GO bywają problemy - wystarczy aktualizacja aplikacji albo kodu i obsługa chromecasta siada. Dla tych co nie mają TV z apką od HBO zostaje kabel hdmi z komputerem, a to już nie te czasy. Jakość - max 720p, to też jakby nie dzisiejsze czasy.
Odnośnie HBO OD - ok, jeśli ktoś ogląda z lektorem. Napisów brak.

Co do samej zawartości - dla mnie wygrywa jednak HBO za świetne seriale, za Johna Olivera i za starsze filmy i mało znane dokumenty. Netflix... wystraczy obejrzeć kilka głośnych premier i zostają stare filmy, które się już widziało i eksploracja kina azjatyckiego albo młodzieżowego.

Polecam UPLFIX do sprawdzania oferty na bieżąco HBO GO, Netflix, Showmax i Amazon Prime.
  intrygant
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 07-10-2017, 14:20   

Jezu ludzie ,,,, ogarnijta się ... ja mam NETFLIXA z allegro za 1.49pln pełna baza filmów i full jakośc .... i to tyle jest warte , bo 80% tam filmów to już nawet TVP puszczała . a jakośc ?? wole filmy w MKV z netu , no ale jak kto woli płacić :mrgreen: 10razy tyle to jego sprawa :mrgreen:
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 07-10-2017, 15:40   

kubucha napisał/a:
Jeśli ktoś tak, jak ja mieszka z żoną i dzieckiem to raczej nie dzieli kosztu na osobę, tylko na gospodarstwo domowe. Wówczas wychodzi bardzo drogo, więc biorę pdo uwagę tylko pakiet podstawowy Netflix.

Właśnie jedną z największych zalet netflixa jest to, że nie musisz dzielić kosztu na gospodarstwo domowe. Tutaj nie ma durnego limitu urządzeń opartego na plikach cookie, możesz się zalogować nawet na 100 urządzeń, a jedyne ograniczenie to na ilu urządzeniach faktycznie oglądasz na raz. Netflix ma też profile użytkowników, co sprawia, że dzielenie się oplata z kimś innym jest bajecznie proste. Po prostu dogadaj się z kolegą z pracy, albo z kimś z rodziny i można mieć legalnie netflixa za ~10zł.
czarek77 napisał/a:
Jezu ludzie ,,,, ogarnijta się ... ja mam NETFLIXA z allegro za 1.49pln pełna baza filmów i full jakośc .... i to tyle jest warte , bo 80% tam filmów to już nawet TVP puszczała . a jakośc ?? wole filmy w MKV z netu , no ale jak kto woli płacić :mrgreen: 10razy tyle to jego sprawa :mrgreen:

Jeśli komuś nie przeszkadza, ze co miesiąc ma nowe konto to może i mieć za 0zł. Co do jakości to straszne głupoty napisałeś. Niestety, ale mało co może równać się jakością z Netflixem, nawet w 1080p (gdzie netlfix oferuje bitrate 6190kbit/s), do tego dźwięk przestrzenny. Może oglądasz w przeglądarce Chrome/Opera/Firefox gdzie jest limit do 720p a nawet 480p dla niektórych materiałów? Nie wspomnę nawet o tym, że jeśli ktoś ma sprzęt, to Netlfix jako jedyny zapewnia meteriały 4k i HDR.

Co do Showmax, to miałem wykupioną tę usługę na 3 miesiące. Oferta lepiej dopasowana do polskiego widza niż netflix (moi rodzice 60+ bez problemu mogli tam znaleźć materiały dla siebie) jednak jakość zostawia wiele do życzenia, Co z tego, że jest 1080p jeśli bitrate jest bardzo niski i na ekranie widać wyraźnie szumienie (zwłaszcza w ciemnych scenach) a dźwięk jest wyraźnie spłaszczony? Część materiałów to źle zrobione ripy z DVD, gdzie wyraznie widać interlancing. Do tego głupi limit urządzeń i zmian na rok. Każde wykasowanie coockie w przeglądarce powoduje dodanie nowego urządzenia, w efekcie, po dwóch miesiącach miałem wykorzystane 15 z 30 dostępnych zmian.

HBO Go bardzo zniechęca do siebie beznadziejnym interfejsem. Włączenie kolejnego odcinka na netflix to dwa kliknięcie, na hbo go minimum 10, do tego sterowanie innymi urządzeniami jest beznadziejne i zazwyczaj nie działa. Nie wspomnę nawet, że za każdym razem trzeba wyłączyć lektora i włączyć napisy. Nie wiem czy tak jest na każdym urządzeniu, ale na moim telewizorze jakość mocno ustępuje plikom 720p które można znaleźć w Internecie.

Osobnym zagadnieniem jest tryb offline. Tylko Netflix i Showmax(jedynie aplikacje mobilne) pozwalają pobrać content i zobaczyć go później, np w podróży czy miejscu gdzie nie ma dostępu do internetu.
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 07-10-2017, 18:43   

Jakosc na NETFLIXIE ???? hahahaha człowieku oglądałeś w piątek na TVN HD MAD MAXA ???? mój tv tak skalował ten film że byłem pod wrażeniem jaka jest jakośc tego filmu .... rozdzielczość była na wspaniałym poziomie gdzie nigdy na przereklamowanym NETFLIXIE nie widziałem . Nawet taki program BAKE OFF o gotowaniu na TVP2 HD pokazuje piękny kontrast i super kolory porównywalne do filmików 4k na youtubie , bez urazy ale płacą wam za reklamowanie tego badziewia badziewia ????
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 07-10-2017, 19:31   

Porównywałem jakość Netflixa do innych platform VOD, gdzie pod tym względem jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o polski rynek (Amazon Prime czasem też daje radę). aczkolwiek z własnego doświadczenia wiem że jest lepiej niż w TV, zwłaszcza że bitrate jest zazwyczaj większy niż w polskich kanałach HD. Co do rozdzielczości i upscalingu, nie wiem jaki to jest wspaniały poziom ale rozdzielczość na netflix jest taka sama albo wyższa niż w TVN, zaś twój TV powinien zrobić taką samą robotę jeśli chodzi o upscaling. Może napiszesz coś więcej o twoich problemach z jakością?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: