Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamiast komputera drugi telewizor ?
Autor Wiadomość
Jerry 
easy master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 41
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-07-2006, 00:20   Zamiast komputera drugi telewizor ?

Witam serdecznie.

Postanowilem zrezygnować z internetu w Upc i zamiast niego do komputera chcialbym podłączyć kablówkę. Jeden tv mam już w sąsiednim pokoju i teraz pytanie, czy trzeba jakoś się bawić, czy kabel od internetu będzie można od razu podłączyć do tunera i oglądać telewizję ?
_________________
 
 
 
Boguslaw 
Klikacz

Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 7
Wysłany: 27-07-2006, 06:22   

Musisz wymienić rozdzielacz sygnału przy wejściu do mieszkania. Obecnie ma on wyjścia "DATA" i "TV". Nowy rozdzielacz musi być telewizyjny tj. z pasmem od ok. 5Mhz do 800 Mhz.
 
 
Jerry 
easy master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 41
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-07-2006, 10:14   

Mógłbym prosić o jakis przykładowy egzemplarz ? Do tej pory nie zajmowałem się takimi rzeczami
_________________
 
 
 
Boguslaw 
Klikacz

Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 7
Wysłany: 27-07-2006, 12:30   

Poproś w sklepie z podzespołami elektronicznymi o rozdzielacz sygnału dla TV Kablowej z gniazdkami typu F na dwa wyjścia.
 
 
rabin 
Klikacz

Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 10
Wysłany: 28-07-2006, 00:18   

Ja zrobiłem rozgałęziacz na kablu który szedł do modemu i poprowadziłem 1 do modemu a 2 do tunera i działa więc według mnie jak podłaczysz kabel od netu to będzie bez problemu działać!
 
 
males66 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 169
Skąd: Warszawa wilanów
Wysłany: 28-07-2006, 08:54   

ja niewidze problemu podlaczasz normalnie tv do kabla bez zadnych specjalnych rozdzielaczy. Robilem tak u siebie w pokoju
_________________
 
 
Jerry 
easy master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 41
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-08-2006, 13:57   

Ok, tymczasowo musiałem rozdzielić drugi kabel między internet i monitor z tunerem tv i pojawił się problem. O ile na zwykłym telewizorze obraz jest okay, o tyle na monitorze odbieram dość słabej jakości obraz. Próbowałem podłączyć sam monitor, odłączając tv i komputer od kabla i też niewiele to pomogło. Czy to wina słabego sygnału, czy też po prostu kablówka ma problemy z LCD ?

Zamieszczam zrzut z panelu modemu, może coś Wam powie.

_________________
 
 
 
males66 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 169
Skąd: Warszawa wilanów
Wysłany: 17-08-2006, 14:04   

slaby sygnal masz. Jak ja mialem przy downstream 34db to net mi w ogole nie chodzil(ale tv to spokojnie). Ale to ze tv ci nie odbiera to ja niiewiem ale chyba masz cos nie tak z tv. Bo tv powinno odbierac nawet przy bardzo slabym sygnale

umnie tak sie sygnal prezentuje
_________________
Ostatnio zmieniony przez males66 17-08-2006, 14:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-08-2006, 14:04   

Moim zdaniem to wina słabszego sygnału. Myślę, że warto zainstalować jakiś wzmacniacz sygnału, albo poprosić technika, żeby podkręcił moc sygnału.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 18-08-2006, 00:30   

Poziom sygnału można mniej więcej poznać po wzkaźniku power level odnoszącego się do nośnej dosyłowej (częstotliwość 794MHz) Jerry ma -8 a Males66 ma -2 [dBmV]

Poziom -8 oznacza że nośna dosyłowa ma poziom 52 dBuV. Nośne cyfrowe są zazwyczaj o kilka dB niżej jak nośne telewizji, więc prawdopodobnie sygnału TV na UHFie będzie coś w okolicach 58 dB. Jeśli Jerry wstawił przed modemem symetryczny rozgałęźnik to oznacza że dla TV idzie sygnał o takim samym poziomie jak na modem, tak że telewizor dostanie ok 58dB na UHF, na dolnym paśmie będzie więcej (to chyba zrozumiałe - wszystkie elementy pasywne tłumią zawsze więcej na UHF niż na VHF) zatem odbierać powinno; większość telewizorów potrzebuje do poprawnego odbioru conajmniej 58 dB. Jeśli zwykły OTV odbiera dobrze oznacza to że sygnał jest dobry, zaś z LCDkiem może być coś nie halo, może ma jakiś problem z głowicą, i potrzebuje dużo więcej sygnału niż klasyczny telewizor. Jeśli masz w innym pokoju telewizor i odbiera on dobrze, to podłącz w jego miejsce tego LCD-ka i obadaj jak będzie odbierać.
_________________
 
 
Jerry 
easy master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 41
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-08-2006, 13:35   

Jak już wspomniałem, mam w drugim pokoju telewizor i odbiera lepiej, choć jakby się uprzeć, możnaby mieć też małe zastrzeżenia. Na monitorze odbieram obraz z dość sporym szumem wyglądający, jakby ktoś go ostro skompresował. Jeśli wzmacniacz miałby pomóc, prosiłbym o jakiś przykładowy egzemplarz.
_________________
 
 
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 18-08-2006, 23:17   

Niestety z telewizorami i monitorami LCD tak to jest że niezbyt sobie radzą z analogowym sygnałem z kablówki - a konkretnie to wyraźniej pokazują wszelkie niedoskonałości sygnału - podczas gdy tradycyjne telewizory nieco rozostrzają (czyli wygładzają) obraz. Jeżeli chodzi o wrażenie że obraz jest silnie skompresowany to niestety nawet przejście kablówki na technologię cyfrową niewiele pomoże - bo po prostu obraz jest silnie skompresowany - na transponderze o przepusotowości ~40Mbps nadawanych jest kilkanaście kanałów - ile średnio przypada na jeden kanał można sobie policzyć. Dla porównania w półtoragodzinnej jednowarstwowej płycie DVD strumień ma średni bitrate na poziomie ~7Mbps.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: