Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
podłączenie internetu na drugim piętrze
Autor Wiadomość
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 05-10-2017, 15:39   

MrPepka napisał/a:
matifcb napisał/a:
podpowiedz ze moze kable ida gdzies nie wiadomo gdzie i byc moze da sie polaczyc dwa pietra ? to jest podpowiedz ?:D

A czego oczekujesz? Przecież nie ma nas na miejscu. Chcesz mieć pewność to zadzwoń do jakiegoś informatyka żeby przyjechał i to sprawdził.


nie no rozumiem ze mi w sciane nie spojrzysz. Czyli jednak informatyk z UPC bedzie potrzebny..
 
  Select HD
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 05-10-2017, 15:46   

matifcb napisał/a:
nie no rozumiem ze mi w sciane nie spojrzysz
I to jest bardzo trafne stwierdzenie. Mimo moich chęci, nie jestem w stanie Ci pomóc, nie jestem jasnowidzem. :P
Pitrek napisał/a:
Jeżeli to są oddzielne pomieszczenia na dwóch piętrach z osobnym wejściami z tych pięter, a nie dwupoziomowe pomieszczenie połączone wewnętrznymi schodami, to moim zdaniem nie ma połączenia między skrzynkami.
Nie da się nawet zastosować adapterów PLC.

Pitrek napisał/a:
Na mój gust technik z UPC nic nie pomoże, jakbyś chciał rozbudować instalację TV, dołożyć multiroom, przenieść modem w inne miejsce to technik UPC pomoże. Ale tu chodzi o skrętkę. W skrzynkach są patch panele, ale czy skrzynki są połączone? Jeżeli to idzie z garażu, to być może są kanały lub peszle lub "rurki" :P , może jednak da się połączyć te dwa piętra.

matifcb napisał/a:
Czyli jednak informatyk z UPC bedzie potrzebny..
Moim zdaniem on też nie zna tych skrzynek.
Jeżeli Twój informatyk nie zna się na kablach, to każdy elektryk/instalator raz dwa to rozgryzie.
_________________
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 05-10-2017, 16:37   

chodzilo mi bardziej o podpowiedzi na co zwrocic uwage itp. Nikt nie ma wrozyc dla mnie :) skoro monter z UPC byl u mnie i podlaczal to to czemu mialby nie wiedziec co podlaczal do skrzynki na dole ( bo on do tej skrzynki zagladal i tam podpinal kabel)
 
  Select HD
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 05-10-2017, 17:20   

Tak jak wspominałem technik UPC zajmuje się kablami koncentrycznymi związanymi z sygnałem UPC. W Twojej skrzynce widać kable koncentryczne, z nimi jest prostsza sprawa. Technik działał w obrębie jednej skrzynki i chyba nie zajmował się tą skrzynką na górze. Tutaj jest potrzebna skrętka, pomiędzy piętrami, żeby dołączyć dodatkowy AP. Musisz się zastanowić czy wzywać technika UPC, czy kogoś innego, kto zna się na instalacjach.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-10-2017, 22:37   

Jedyna rada (skoro nikt nie wie co to za kable, gdzie idą i skąd wracają), rozłączyć wszystko i czekać, aż ktoś przyleci z buzią.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-10-2017, 04:59   

W górnej skrzynce na pachpanelu jest 7 opisanych gniazd RJ45, one odpowiadają gniazdom na ścianach w górnym pomieszczeniu, sprawdź czy tyle ich jest i jakie mają opisy.

W dolne skrzynce na pachpanelu są 4 opisane gniazda RJ45 i tyle prawdopodobnie jest na ścianach i też powinny być opisane.

Nie sądzę, żeby były jakieś przewody pomiędzy skrzynkami. Raczej liczyłbym na jakieś przepusty i kanały, którymi są doprowadzone przewody i je ewentualnie można by wykorzystać aby wciągnąć skrętkę.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: