Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Żadnej obniżki dla przedłużających umowę ?
Autor Wiadomość
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 13-08-2006, 10:10   

tomick napisał/a:
Jak dla mnie to mały zabobon. Inni operatorzy jakoś sobie radzą z ruchem. A UPC nie ma aż tak starej i wysłużonej sieci, aby nie można było znieść limitów. Tragedia.

Pamiętaj, że UPC/chello korzysta z łącz innych operatorów chociazby TEPSY, która słono sobie za to liczy. I UPC korzystając z łącz innych operatorów także płaci za określone pasmo (przepustowośc łącza).
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-08-2006, 13:28   

Cytat:
Pamiętaj, że UPC/chello korzysta z łącz innych operatorów chociazby TEPSY

w takim samym stopniu jak tepsa korzysta z łącz upc, na całym świece jest tak że jeśli dwóch operatorów chce wymieniać ze sobą dane (tak aby ich klienci mogli łączyć się ze sobą bezpośrednio) to nic za to nie płacą - pozatym że kładą kabel i wspólnie płaca za jego utrzymanie (akurat u nas z tepsa różnie to bywa bo ta się bardzo dziwnie zachowuje i np czasem żąda haraczy za to żeby ich właśni klienci mogli z czegośtam korzystać, na całe szczęście coraz mniej operatorów płaci takie haracze bo np co nas obchodzi to z kim osoby posiadające neostradę będą mogły się łączyć bezpośrednio)
Cytat:
I UPC korzystając z łącz innych operatorów także płaci za określone pasmo (przepustowośc łącza).
myślisz że tak duża firma dzierżawi łącza od innych ? mój traceroute mówi że raczej mamy bezpośrednie połączenia z internetem (przynajmniej w moim mieście)
  marekd@jabberpl.org
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 13-08-2006, 17:33   

Marek napisał/a:
w takim samym stopniu jak tepsa korzysta z łącz upc, na całym świece jest tak że jeśli dwóch operatorów chce wymieniać ze sobą dane (tak aby ich klienci mogli łączyć się ze sobą bezpośrednio) to nic za to nie płacą - pozatym że kładą kabel i wspólnie płaca za jego utrzymanie (akurat u nas z tepsa różnie to bywa bo ta się bardzo dziwnie zachowuje i np czasem żąda haraczy za to żeby ich właśni klienci mogli z czegośtam korzystać, na całe szczęście coraz mniej operatorów płaci takie haracze bo np co nas obchodzi to z kim osoby posiadające neostradę będą mogły się łączyć bezpośrednio)

Ale niestety musi płacić za to do czego my będziemy mieli dostęp. Jest to fenomen na skalę światową, że tak mało znaczący na świecie dostawca usług internetowych stawia takie warunki.
Marek napisał/a:
myślisz że tak duża firma dzierżawi łącza od innych ?

duża firma to jest np. gtsenergis a nie UPC
 
 
ktosiek 
easy master

Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 26
Skąd: Warszawa-Ursynów
Wysłany: 16-08-2006, 17:04   

a ja dzisiaj przedłużałem umowe. Mam sam internet bez kablowki i przz ostatni rok placilem 94zl/mc a w tej chwili jest promocja trwająca do konca sierpnia "Zostań latem z chello" dla osob nie posiadajacych pakietu pelnego (lub takich co po podpisaniu tej promocji nie beda z niego korzystac) i za chello Light oplata zmalala o 10zl tzn bede przez rok placil 84zl za sam internet.

Więc tak jakby chello zaczyna coś powoli myslec o osobach przedłużających umowe...
 
 
 
wertyks 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-08-2006, 00:46   

ktosiek, no widzisz, a ja płacę więcej - 109zł (chello i kablówka), a zaproponowali mi podwyżkę o 11zł na następną umowę :?
Może UPC to firma, w której szanuje się tylko klientów, co płacą poniżej 100zł. "Polska być bardzo dziwna kraj"

ps. a tpsa proponuje mi również 15gb za 49,50 (w rozliczeniu dwuletnim).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: