Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pikseloza na co drugim kanale
Autor Wiadomość
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-08-2017, 21:16   

Działa wam kanał NAT GEO WILD HD? Bo u mnie brak na dekoderach (szary ekran) i na Horizon GO także nie świeci (pasy).
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-08-2017, 21:55   

Zielona Góra, szary ekran, to musi być problem z nadawcą, bo w diagnostyce siła i jakość sygnału w normie.

[ Dodano: 02-08-2017, 09:18 ]
Rano już było wszystko OK.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 16-08-2017, 19:58   

Czy ktoś się orientuje jak wygląda dosył meczu istanbula z sevilą dla canal+ sport? Przed chwilą transmisja została przerwana przez deszcz a zakłócenia były typowe dla transmisji satelitarnej (zakłócona była transmisja, kanał działał). Był też komunikat "Przepraszamy za usterki". Teraz mecz działa póki co.
 
 
xtrem007 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Mikołów
Wysłany: 20-08-2017, 10:25   

Na TNT to jakaś tragedia. Przy każdej większej chmurze na Warszawą mam pikselozę albo brak obrazu. W tym samym czasie zawsze znika Eurosport 2. Tak było wczoraj i dzisiaj znowu się zaczyna.
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 20-08-2017, 10:36   

Fakt, W.Wonka oglądać się nie da, strasznie pikselizuje, są zaniki programu- za to Eurosport 2 ok.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-08-2017, 14:26   

xtrem007 napisał/a:
Na TNT to jakaś tragedia. Przy każdej większej chmurze na Warszawą mam pikselozę albo brak obrazu. W tym samym czasie zawsze znika Eurosport 2. Tak było wczoraj i dzisiaj znowu się zaczyna.

To jest wina nadawcy i UPC nie ma na to wpływu. Też na polsatach hd zauważam zaniki obrazu (dźwięk jest), ale to rzadko.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-08-2017, 15:13   

MrPepka napisał/a:
UPC nie ma na to wpływu.

Oj, ma. Raz, że mogą próbować pobierać sygnał światłowodem (o ile oczywiście nadawca udostępnia taką możliwość), a jeśli już biorą satelitarnie, to też znaczenie ma wielkość czaszy, na jakiej odbierają sygnał.
Pamiętam, gdy jeszcze odbierałem sygnał drogą sat, pewnego dnia przez Gdańsk przeszła nawałnica. I co? Na mojej 150 cm paraboli miałem sygnał bez żadnych problemów, a w tym samym czasie w analogu UPC były zaniki i pikseloza. Żeby było śmieszniej na Czyżewskiego mieli wtedy 5 metrowe!!! parabole, a i tak z nich nie korzystali. Odbierali sygnał na jakichś małych offsetach. I weź tu ich zrozum. :lol:
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-08-2017, 15:36   

Robin napisał/a:
Oj, ma.

Słucham? Niby jaki?
Robin napisał/a:
Raz, że mogą próbować pobierać sygnał światłowodem (o ile oczywiście nadawca udostępnia taką możliwość),

Zdanie klucz:
Robin napisał/a:
(o ile oczywiście nadawca udostępnia taką możliwość)

Tak więc skąd wiesz czy TNT daje możliwość poboru sygnału światłowodem? Może oni nie mają światłowodów i UPC nie ma wyboru?
Robin napisał/a:
a jeśli już biorą satelitarnie, to też znaczenie ma wielkość czaszy, na jakiej odbierają sygnał.

Myślisz, że UPC korzysta z jakichś małych antenek? Wątpię żeby taka duża kablówka nawet taka tnąca koszty na czym się da na to pozwoliła.
Robin napisał/a:
Pamiętam, gdy jeszcze odbierałem sygnał drogą sat, pewnego dnia przez Gdańsk przeszła nawałnica. I co? Na mojej 150 cm paraboli miałem sygnał bez żadnych problemów, a w tym samym czasie w analogu UPC były zaniki i pikseloza. Żeby było śmieszniej na Czyżewskiego mieli wtedy 5 metrowe!!! parabole, a i tak z nich nie korzystali. Odbierali sygnał na jakichś małych offsetach. I weź tu ich zrozum.

Ło matko chłopie :D Pamiętasz kiedy to było? W którym roku? Te czasy dawno minęły u nas UPC do analogu wpuszcza wszystkie stacje światłowodem. :D
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-08-2017, 17:55   

MrPepka napisał/a:
Tak więc skąd wiesz czy TNT daje możliwość poboru sygnału światłowodem? Może oni nie mają światłowodów i UPC nie ma wyboru?

A skąd wiesz, że takiej możliwości nie daje? Zresztą nie chodzi tylko o TNT. Problemy tutaj opisywane dotyczyły także innych programów (m. in. Eurosport 2, Paramount Channel, Polsaty - o których sam pisałeś, ATM Rozrywka, itp.)
Polsaty jak najbardziej mogą brać światłowodem, jak i wiele innych kanałów. Wybierają jednak dosył satelitarny - bo taniej.

MrPepka napisał/a:
Myślisz, że UPC korzysta z jakichś małych antenek? Wątpię żeby taka duża kablówka nawet taka tnąca koszty na czym się da na to pozwoliła.

Byłeś w studiu centralnym w Warszawie, widziałeś jakich anten używają? Ja byłem u nas na Czyżewskiego i to wiele razy. Widziałem na czym odbierali sygnał. Parabole 5 metrowe stały bez konwerterów, a podłączone były jakieś 1,2 metrowe offsety.
I ja tu nie muszę się niczego domyślać. Jeśli jakaś malutka ulewa czy burza stanowi problem i to nader często (co widać po wpisach użytkowników, którzy obserwują problem), to znaczy, że coś chyba jest nie tak.

MrPepka napisał/a:
Ło matko chłopie :D Pamiętasz kiedy to było? W którym roku? Te czasy dawno minęły u nas UPC do analogu wpuszcza wszystkie stacje światłowodem. :D

Pamiętam doskonale. 8) Zajrzyj do tematu "Sygnał analogowy" i znajdź post, w którym napisałem o zmianach w analogu. Będziesz wówczas wiedział jak "dawno te czasy minęły". :P
Aha - to, że analog mamy dosyłany światłowodem ze studia centralnego w Warszawie (identycznie jak cyfrowe paczki) nie oznacza, że sygnał wszystkich kanałów pobrany został tam (w Warszawie) bezpośrednio od nadawców światłowodami!
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 12-09-2017, 10:23   

Teraz mam coś takiego:
Po włączeniu TVN HD kanał działa ok, ale po włączeniu przewodnika tv zaczyna się pikseloza choć dźwięk działa ok. Trzeba wyłączyć przewodnik i wtedy kanał działa ok :shock:
Komuś też się takie cuś zdarzyło?

[ Dodano: 12-09-2017, 12:09 ]
Dzieje się tak na kanałach darmowych.
 
 
hco 
Klikacz

Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 10
Wysłany: 16-09-2017, 15:10   Zanik obrazu

Witajcie,

Mam szybkie pytanie. Od kilku dni zanika mi obraz (Kraków). Po odpaleniu Tv, chodzi np. kilka minut po czym jest czarny ekran na 3-4 sekundy i wraca. Czasem przez kilka godzin jest ok, czasem takich zaników jest kilka w ciągu godziny. Myślicie że problemem jest Tv, czy mogą być zaniki sygnału po stronie UPC? Może ktoś mógłby podpowiedzieć jak to można sprawdzić bez podłączania innego Tv?

Pozdrawiam
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 16-09-2017, 15:34   

Korzystasz z modułu? Sprawdź w TV jaki masz sygnał. Na jakich kanałach to się dzieje?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-09-2017, 15:47   

hco,
Zresetuj tv, zobacz czy ma w necie nowsze oprogramowanie (jeśli jest to wgraj) i ustaw wszystko na nowo.
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 16-09-2017, 16:23   

A może jakieś prace modernizacyjne są w Twoim miejscu zamieszkania?
Ja na moje UPC mam taki komunikat:
 
 
lukasgta 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 43
Wysłany: 16-09-2017, 21:53   Re: Zanik obrazu

hco napisał/a:
Witajcie,
Mam szybkie pytanie. Od kilku dni zanika mi obraz (Kraków)
Pozdrawiam

Też tak miałem. Wezwałem technika. Przyszedł podłączył(miernik? ,,skrzynkę z wyświetlaczem")do gniazdka od internetu i siedział z 20 min. a obok działał tv. Później poszedł na klatkę i podłączył się do skrzynki i znowu siedział tam 20 min. Po tych ,,badaniach" stwierdził, że jest problem ale on tego nie naprawi tylko serwis liniowy. Po kilku dniach zaniki obrazu zniknęły(pikseloza także). A parametry na compalu się poprawiły.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: