Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wolno otwierające się strony www
Autor Wiadomość
Gazda 
Klikacz

Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15-08-2006, 19:33   

Ja myślę ,że to nie wina serwera gazety,gdyż już w poprzedniej wypowiedzi podałem,że u mnie gazeta.pl otwiera się może nie ekspresowo ale przyzwoicie a to pisze clarkkent to myślę,że u wielu osób jest taki sam problem z trudnościami w otwieraniu stron,które do tej pory otwierały się bez problemów.Powtórzę to co wcześniej napisałem,że to może być wina ostatnich uaktualnień (łatek)od Windowsa i o ile ktoś posługuje się tak jak ja Awastem to i jego najnowszej wersji.Ponadto zaczynam się zastanawiać czy nie "macza w tym palcy" Defender od Windy lub "Spybot - Search & Destroy" a takie programy mam zainstalowane u siebie na kompie a najbardziej podejrzewam Spybota,który blokuje według niego szkodliwe procesy według tego programu a być bez tych procesów nie można lub mocno spowolnia się otwieranie niektórych stron.Spróbuję zaraz odinstalować Spybota i zobaczę jakie są efekty i o ile coś się zmieni na lepsze to Was poinformuję.

[ Dodano: 15-08-2006, 19:57 ]
Odinstalowałem Spybota i na widzę aby coś się poprawiło a więc myślę,że to nie wina Spybota.Uruchomiłem "gazetę.pl" na IE,Operze 9 i na Firefoxsie i najszybciej otwiera się na Firefoksie potem na Operze a na IE to ślimacze tempo ponadto miałem zablokowane w IE wyskakujące okienka i kiedy tą opcję wyłączyłem to o wiele szybciej "gazeta" się otwierała.Ale zwrócę jesze na jedną rzecz uwagę,większść ludzi usuwa wszelkie ślady po sobie po przeglądaniu stron a niestety coś za coś jak wszystko czyste to większość stron nie otworzy się dopóki nie zainstaluje ciasteczek a to niestety trwa i uwidacznia się w szybkości otwierania stron.Ja poczyściłem wszystko i zrobiłem test i pierwsze otwarcie gazety.pl wlokło się strasznie a ponowne otwarcie już było o wiele szybsze.
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-08-2006, 20:38   

Cytat:
Uruchomiłem "gazetę.pl" na IE,Operze 9 i na Firefoxsie i najszybciej otwiera się na Firefoksie potem na Operze a na IE to ślimacze tempo
to normalne bo te lepsze przeglądarki szybciej potrafią zacząć renderować stronę zanim jeszcze jest w całości ściągnięta, ponadto przy ściąganiu wielu plików korzystają z nieco wydajniejszego sposobu przesyłania zapytań do serwera
Cytat:
Ale zwrócę jesze na jedną rzecz uwagę,większść ludzi usuwa wszelkie ślady po sobie po przeglądaniu stron a niestety coś za coś jak wszystko czyste to większość stron nie otworzy się dopóki nie zainstaluje ciasteczek
a to akurat nieprawda ustawienie wartości zmiennej w pamięci operacyjnej trwa bardzo krótko co więcej tyle samo trwa sprawdzenie wartości zmiennej znajdującej się w pamięci więc nie będzie zupełnie żadnej różnicy. Przez sieć przesyłane będą też dokłandnie te same dane.
Jedynie co może długo trwać to zapisywanie czegoś na dysku (lub wczytanie czegoś z dysku) więc należy ustawić przeglądarkę tak aby nie zapisywała niczego na dysku.
  marekd@jabberpl.org
 
Gazda 
Klikacz

Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15-08-2006, 21:25   

Nie jestem ekspertem w tym temacie i być może to co pisze Marek(Moderator)jest prawdą ale moja sgestia podyktowana była po prostu obserwacją od od pewnego okresu,krótszego lub dłuższego czasu otwierania się stron i przynajmniej u mnie jest tak,że jak wyczyszczę ślady po przeglądaniu stron to strony na następny dzień otwierają się z pewnym opóźnieniem ale jak w ciągu dnia wchodzę ponownie na te strony to otwierają się już o wiele szybciej.A więc jeśli moje sugestie nie mają racji bytu to przepraszam za ewentualne wprowadzanie ludzi w błąd.
_________________
 
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 15-08-2006, 21:34   

Gazda napisał/a:
A więc jeśli moje sugestie nie mają racji bytu to przepraszam za ewentualne wprowadzanie ludzi w błąd.

Po części mają rację bytu np. w stosunku do cache'owanych obrazków.
Pliki tymczasowe zapisane na dysku mogą powodować, częśćiowe przyspieszenie, gdy np. obrazek jest ładowany z dysku a nie z sieci.
 
 
Premier 
classic master


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-08-2006, 22:18   

Na szczęście strona chello.one.pl otwiera się bez problemów ;) Piszecie tu o spybootach, plikach tymczasowych i tym podobnych wynalazkach że mogą zwalniać itp. Ja absolutnie nic nie instalowałem, nie kasowałęm, stronki z dnia na dzień radykalnie zwolniły same z siebie. Pewnie "fachowcy" z chello coś popierniczyli. W sumie można do nich zadzwonić ale oni i tak winę zwalą na antyvira albo firewalla.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-08-2006, 22:25   

Jeszcze raz przypomnę, że to nie wina serwera gazety, bo na łączu Astera ta strona otwiera się bez żadnego problemu i bardzo szybko.

Cytat:
Pewnie "fachowcy" z chello coś popierniczyli. W sumie można do nich zadzwonić ale oni i tak winę zwalą na antyvira albo firewalla


Dokładnie tak zrobili jak do nich zadzwoniłem (zwalili winę na firewalla i antyvirusa). Według nich wszystko jest ok.
 
 
Grzechu 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 127
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-08-2006, 22:52   

Właśnie moja dziewczyna sprawdziła, weszła z Neostrady bez kłopotu na Gazeta.pl.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-08-2006, 23:01   

Gazda napisał/a:
wyczyszczę ślady po przeglądaniu stron to strony na następny dzień otwierają się z pewnym opóźnieniem ale jak w ciągu dnia wchodzę ponownie na te strony to otwierają się już o wiele szybciej.

bo wyczyściłeś też przy okazji cache, to zupełnie inna sprawa, stałe niezmienne elementy stron są przechowywane na dysku aby nie trzeba było ich przesyłać jeszcze raz przez sieć.

Tak więc keszu niepotrzebnie nie czyścić, a cisteczek nie zapisywać na dysku.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: