Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pikseloza na co drugim kanale
Autor Wiadomość
LNR 
ultra master

Wysłany: 01-08-2017, 21:16   

Działa wam kanał NAT GEO WILD HD? Bo u mnie brak na dekoderach (szary ekran) i na Horizon GO także nie świeci (pasy).

Pitrek 
chello guru

Wysłany: 01-08-2017, 21:55   

Zielona Góra, szary ekran, to musi być problem z nadawcą, bo w diagnostyce siła i jakość sygnału w normie.

[ Dodano: 02-08-2017, 09:18 ]
Rano już było wszystko OK.

MrPepka 
chello master

Wysłany: 16-08-2017, 19:58   

Czy ktoś się orientuje jak wygląda dosył meczu istanbula z sevilą dla canal+ sport? Przed chwilą transmisja została przerwana przez deszcz a zakłócenia były typowe dla transmisji satelitarnej (zakłócona była transmisja, kanał działał). Był też komunikat "Przepraszamy za usterki". Teraz mecz działa póki co.

xtrem007 
easy master

Wysłany: 20-08-2017, 10:25   

Na TNT to jakaś tragedia. Przy każdej większej chmurze na Warszawą mam pikselozę albo brak obrazu. W tym samym czasie zawsze znika Eurosport 2. Tak było wczoraj i dzisiaj znowu się zaczyna.

Kasia 
ultra master

Pomogła: 30 razy
Wysłany: 20-08-2017, 10:36   

Fakt, W.Wonka oglądać się nie da, strasznie pikselizuje, są zaniki programu- za to Eurosport 2 ok.

MrPepka 
chello master

Wysłany: 20-08-2017, 14:26   

xtrem007 napisał/a:
Na TNT to jakaś tragedia. Przy każdej większej chmurze na Warszawą mam pikselozę albo brak obrazu. W tym samym czasie zawsze znika Eurosport 2. Tak było wczoraj i dzisiaj znowu się zaczyna.

To jest wina nadawcy i UPC nie ma na to wpływu. Też na polsatach hd zauważam zaniki obrazu (dźwięk jest), ale to rzadko.

Robin 
ultra master

Wysłany: 20-08-2017, 15:13   

MrPepka napisał/a:
UPC nie ma na to wpływu.

Oj, ma. Raz, że mogą próbować pobierać sygnał światłowodem (o ile oczywiście nadawca udostępnia taką możliwość), a jeśli już biorą satelitarnie, to też znaczenie ma wielkość czaszy, na jakiej odbierają sygnał.
Pamiętam, gdy jeszcze odbierałem sygnał drogą sat, pewnego dnia przez Gdańsk przeszła nawałnica. I co? Na mojej 150 cm paraboli miałem sygnał bez żadnych problemów, a w tym samym czasie w analogu UPC były zaniki i pikseloza. Żeby było śmieszniej na Czyżewskiego mieli wtedy 5 metrowe!!! parabole, a i tak z nich nie korzystali. Odbierali sygnał na jakichś małych offsetach. I weź tu ich zrozum. :lol:

MrPepka 
chello master

Wysłany: 20-08-2017, 15:36   

Robin napisał/a:
Oj, ma.

Słucham? Niby jaki?
Robin napisał/a:
Raz, że mogą próbować pobierać sygnał światłowodem (o ile oczywiście nadawca udostępnia taką możliwość),

Zdanie klucz:
Robin napisał/a:
(o ile oczywiście nadawca udostępnia taką możliwość)

Tak więc skąd wiesz czy TNT daje możliwość poboru sygnału światłowodem? Może oni nie mają światłowodów i UPC nie ma wyboru?
Robin napisał/a:
a jeśli już biorą satelitarnie, to też znaczenie ma wielkość czaszy, na jakiej odbierają sygnał.

Myślisz, że UPC korzysta z jakichś małych antenek? Wątpię żeby taka duża kablówka nawet taka tnąca koszty na czym się da na to pozwoliła.
Robin napisał/a:
Pamiętam, gdy jeszcze odbierałem sygnał drogą sat, pewnego dnia przez Gdańsk przeszła nawałnica. I co? Na mojej 150 cm paraboli miałem sygnał bez żadnych problemów, a w tym samym czasie w analogu UPC były zaniki i pikseloza. Żeby było śmieszniej na Czyżewskiego mieli wtedy 5 metrowe!!! parabole, a i tak z nich nie korzystali. Odbierali sygnał na jakichś małych offsetach. I weź tu ich zrozum.

Ło matko chłopie :D Pamiętasz kiedy to było? W którym roku? Te czasy dawno minęły u nas UPC do analogu wpuszcza wszystkie stacje światłowodem. :D

Robin 
ultra master

Wysłany: 20-08-2017, 17:55   

MrPepka napisał/a:
Tak więc skąd wiesz czy TNT daje możliwość poboru sygnału światłowodem? Może oni nie mają światłowodów i UPC nie ma wyboru?

A skąd wiesz, że takiej możliwości nie daje? Zresztą nie chodzi tylko o TNT. Problemy tutaj opisywane dotyczyły także innych programów (m. in. Eurosport 2, Paramount Channel, Polsaty - o których sam pisałeś, ATM Rozrywka, itp.)
Polsaty jak najbardziej mogą brać światłowodem, jak i wiele innych kanałów. Wybierają jednak dosył satelitarny - bo taniej.

MrPepka napisał/a:
Myślisz, że UPC korzysta z jakichś małych antenek? Wątpię żeby taka duża kablówka nawet taka tnąca koszty na czym się da na to pozwoliła.

Byłeś w studiu centralnym w Warszawie, widziałeś jakich anten używają? Ja byłem u nas na Czyżewskiego i to wiele razy. Widziałem na czym odbierali sygnał. Parabole 5 metrowe stały bez konwerterów, a podłączone były jakieś 1,2 metrowe offsety.
I ja tu nie muszę się niczego domyślać. Jeśli jakaś malutka ulewa czy burza stanowi problem i to nader często (co widać po wpisach użytkowników, którzy obserwują problem), to znaczy, że coś chyba jest nie tak.

MrPepka napisał/a:
Ło matko chłopie :D Pamiętasz kiedy to było? W którym roku? Te czasy dawno minęły u nas UPC do analogu wpuszcza wszystkie stacje światłowodem. :D

Pamiętam doskonale. 8) Zajrzyj do tematu "Sygnał analogowy" i znajdź post, w którym napisałem o zmianach w analogu. Będziesz wówczas wiedział jak "dawno te czasy minęły". :P
Aha - to, że analog mamy dosyłany światłowodem ze studia centralnego w Warszawie (identycznie jak cyfrowe paczki) nie oznacza, że sygnał wszystkich kanałów pobrany został tam (w Warszawie) bezpośrednio od nadawców światłowodami!

MrPepka 
chello master

Wysłany: 12-09-2017, 10:23   

Teraz mam coś takiego:
Po włączeniu TVN HD kanał działa ok, ale po włączeniu przewodnika tv zaczyna się pikseloza choć dźwięk działa ok. Trzeba wyłączyć przewodnik i wtedy kanał działa ok :shock:
Komuś też się takie cuś zdarzyło?

[ Dodano: 12-09-2017, 12:09 ]
Dzieje się tak na kanałach darmowych.

hco 
Klikacz

Wysłany: 16-09-2017, 15:10   Zanik obrazu

Witajcie,

Mam szybkie pytanie. Od kilku dni zanika mi obraz (Kraków). Po odpaleniu Tv, chodzi np. kilka minut po czym jest czarny ekran na 3-4 sekundy i wraca. Czasem przez kilka godzin jest ok, czasem takich zaników jest kilka w ciągu godziny. Myślicie że problemem jest Tv, czy mogą być zaniki sygnału po stronie UPC? Może ktoś mógłby podpowiedzieć jak to można sprawdzić bez podłączania innego Tv?

Pozdrawiam

MrPepka 
chello master

Wysłany: 16-09-2017, 15:34   

Korzystasz z modułu? Sprawdź w TV jaki masz sygnał. Na jakich kanałach to się dzieje?

KOCUREK1970 
chello guru

Wysłany: 16-09-2017, 15:47   

hco,
Zresetuj tv, zobacz czy ma w necie nowsze oprogramowanie (jeśli jest to wgraj) i ustaw wszystko na nowo.

Kasia 
ultra master

Pomogła: 30 razy
Wysłany: 16-09-2017, 16:23   

A może jakieś prace modernizacyjne są w Twoim miejscu zamieszkania?
Ja na moje UPC mam taki komunikat:

lukasgta 
easy master

Wysłany: 16-09-2017, 21:53   Re: Zanik obrazu

hco napisał/a:
Witajcie,
Mam szybkie pytanie. Od kilku dni zanika mi obraz (Kraków)
Pozdrawiam

Też tak miałem. Wezwałem technika. Przyszedł podłączył(miernik? ,,skrzynkę z wyświetlaczem")do gniazdka od internetu i siedział z 20 min. a obok działał tv. Później poszedł na klatkę i podłączył się do skrzynki i znowu siedział tam 20 min. Po tych ,,badaniach" stwierdził, że jest problem ale on tego nie naprawi tylko serwis liniowy. Po kilku dniach zaniki obrazu zniknęły(pikseloza także). A parametry na compalu się poprawiły.

Odpowiedz do tematu