Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello light + router WiFi = niski transfer (d/l) w DC++
Autor Wiadomość
Detlef 
Klikacz

Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 2
Wysłany: 15-08-2006, 12:29   chello light + router WiFi = niski transfer (d/l) w DC++

Witam wszystkich serdecznie!

Tytułem wstępu: jestem nowa na forum, ale starałam się wprzódy znaleźć receptę na mój problem w archiwum... niestety bezskutecznie. Dlatego też proszę o pomoc.

Używam chello Light (Kraków), ale w DC++ mam bardzo niską wartość download - ok. 5-7 kb/s (po nawiązaniu połączenia z użytkownikiem transfer przez kilka sekund utrzymuje sie na akceptowalnym poziomie np. 60-70 kb/s, by następnie zawsze spaść do kilku kb/s). Co znamienne jednak upload zawsze śmiga aż miło :-( - nawet 35 - 40 kb/s.

Modemik kablowy podpięty jest pod router WiFi DLink DI-524 (54mbit), a stamtąd już powietrzem do laptopa (1 komputer w sieci). Gdy modem kablowy połączony był bezpośrednio do komputera via ethernet, ten problem nie występował (nie interesuje mnie jednak powrót do tego sposobu połączenia).

Konfigurację routera dla DC++ przeprowadziłam chyba poprawnie, a to choćby dlatego, że możliwe jest przeszukiwanie zasobów huba (pojawiają się rezultaty zapytań) i sam download, ale niestety właśnie z ograniczoną przepustowością. Można odnieść wrażenie, że to swego rodzaju "kaganiec" - sztuczne ograniczenie przepustowości. Problem w tym, że nie wiem czym to jest spowodowane. Próbowałam różnych ustawień portów TCP i UDP (np. 412, czy 666), ale niestety bez rezultatu.

W miarę pomysłów i wiedzy, proszę o wskazówki.

Dziękuję z góry i pozdrawiam.
 
 
hubs4 
easy master

Dołączył: 02 Sie 2005
Posty: 35
Wysłany: 15-08-2006, 12:49   

obetnij upload o jakies 10kb/s i bedzie smigalo.np.za pomoca Netlimiter
 
 
Detlef 
Klikacz

Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 2
Wysłany: 15-08-2006, 12:56   

hubs4 napisał/a:
obetnij upload o jakies 10kb/s i bedzie smigalo.np.za pomoca Netlimiter

Niestety, obcięcie uploadu nie pomoże, gdyż problem wolnego pobierania występuje nawet, a może przede wszystkim, gdy nikt w danym momencie nic ode mnie nie "zasysa".
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-08-2006, 13:14   

Na routerze przekieruj ten zakres portow na ten komputer bedzie lepiej traktowany jako z zewn IP.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: