Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Własny modem
Autor Wiadomość
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-09-2017, 18:07   

Mam EPC3212, pracuje bez zarzutu od 10 lat. Ostatnio niestety zaczął się co kilka dni samoistnie restartować. Obawiam się, że dożywa już swoich dni.
Ubee, Compala z palcem na wodzie pisanym trybem bridge oraz innymi niedoróbkami nie chcę - potrzebuję stabilnego sprzętu z publicznym IP na końcówce.

Co sądzicie o zakupie backupowego identycznego modemu, z UPC na np. olx? Jest tam kilka takich ogłoszeń... Zdaję sobie sprawę z ryzyka, że UPC może się dopatrzyć, że pracuje sprzęt o innym MAC niż na umowie... ale wątpię, żeby ktoś to weryfikował... no i co w sumie mogą zrobić? :)
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-09-2017, 18:18   

Przyczyna moze lezec po stronie zasilacza, sprobuj wymienic sam zasilacz :)
Zakup backupowego modemu odpada..nie podlaczysz go do sieci UPC
To nie jest kwestia dopatrzenia sie przez UPC..musialbys jeszcze podmienic MAC adres interfejsu HFC w modemie ;)
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 06-09-2017, 18:28   

pawelb napisał/a:
Zakup backupowego modemu odpada..nie podlaczysz go do sieci UPC

A założymy się? :twisted:
taggan napisał/a:
Co sądzicie o zakupie backupowego identycznego modemu, z UPC na np. olx?

Kup, a potem podłącz do niego kabel antenowy. Następnie wchodzisz na stronę:
instalacja.upc.pl
Tam wpisujesz adres e-mail i hasło do poczty UPC (jeśli nic nie zmieniałeś to znajdziesz te dane w umowie).
Dalej sobie poradzisz ;)
taggan napisał/a:
no i co w sumie mogą zrobić?

Jak zweryfikują to to mogą ci neta odłączyć teoretycznie. Ale w praktyce:
taggan napisał/a:
ale wątpię, żeby ktoś to weryfikował

Czyli nikt tego nie weryfikuje.
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-09-2017, 18:40   

Dzięki za uwagi i wskazówki :) Zacznę najpierw od nowego zasilacza.

MrPepka: Dokładnie potwierdziłeś to, co wyczytałem już gdzie indziej. Dzięki :) Backupowy modem i tak sobie sprawię, publiczny IP na wyjściu jest dla mnie priorytetem.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 06-09-2017, 18:48   

Taki modem kupiony po prostu się nie zaloguje do sieci tzn nie zaloguje się do CMTSa. Chyba że pochodzi z UPC i nie zdążono go wyciąć z bazy, ale wtedy istnieje ryzyko że może w każdej chwili przestać działać. Tak jak napisał Pawelb najczęściej niesprawny zasilacz może powodować resety modemu więc zamiast kombinować z kupowaniem modemu lepiej zacząć od zasilacza.
_________________
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 06-09-2017, 19:00   

taggan napisał/a:
Mam EPC3212, pracuje bez zarzutu od 10 lat. Ostatnio niestety zaczął się co kilka dni samoistnie restartować. Obawiam się, że dożywa już swoich dni.
Ubee, Compala z palcem na wodzie pisanym trybem bridge oraz innymi niedoróbkami nie chcę - potrzebuję stabilnego sprzętu z publicznym IP na końcówce.

Co sądzicie o zakupie backupowego identycznego modemu, z UPC na np. olx? Jest tam kilka takich ogłoszeń... Zdaję sobie sprawę z ryzyka, że UPC może się dopatrzyć, że pracuje sprzęt o innym MAC niż na umowie... ale wątpię, żeby ktoś to weryfikował... no i co w sumie mogą zrobić? :)


Kilka problemów z resetującym się Cisco na forum się przewinęło - ba, sam ich doświadczałem. :) W moim przypadku COŚ pomogło...: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=9856

Co? Do dziś nie wiem, ale problemy zniknęły całkowicie. Przeczytaj moje wypociny z podlinkowanego tematu.

Namierz też, czy podczas resetowania się modemu gasną wszystkie lampki, czy może jednak Power cały czas świeci. Sprawdź, na ile kanałów DS i US bonduje się modem (na ile bondował się rok temu? jaki jest jego stan "naturalny"?). Kiedy zdarzają się resety? Czy są to regularne godziny/pory dnia?
_________________
 
 
jarpen 
light master


Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 108
Skąd: Katowice
Wysłany: 20-07-2018, 11:18   

Odgrzebuję trochę temat bo stwierdziłem, że nie będę robić offtopiku w temacie Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.

W chwili obecnej posiadam Compala.
Jednak chcę wrócić do tego co miałem kiedyś czyli EPC3212.

Znalazłem EPC3208 na olx, który pochodzi z UPC.
Chciałbym go używać u siebie.
Wyczytałem tutaj o instalacji i o tym, że może przestać mi działać internet oraz o dezaktywacji tych urządzeń.

Czy ktoś z Was robił ostatnio taki zabieg, możecie mi podpowiedzieć jak to przeprowadzić/skonfigurować najlepiej?

Dzięki!
_________________
 
  jarpen
 
tresor 
easy master

Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 31
Wysłany: 06-08-2018, 16:30   

witam, padł mi modem CISCO dzisiaj ma technik przyjść wymienić rozumiem że cisco juz nie dostane? aktualna moja oferta abo jest na czas nie określony.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 06-08-2018, 16:33   

tresor napisał/a:
rozumiem że cisco juz nie dostane?

Dokładnie. Dostaniesz Compala
 
 
tresor 
easy master

Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 31
Wysłany: 06-08-2018, 16:36   

MrPepka napisał/a:
tresor napisał/a:
rozumiem że cisco juz nie dostane?

Dokładnie. Dostaniesz Compala


Nie jestem w temacie to modem czy ruter jakiś? Na moim modemie świecą stale wszystkie diody, może próbować naprawić na własną rękę?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 06-08-2018, 16:46   

tresor napisał/a:
to modem czy ruter jakiś?

Modemorouter.
tresor napisał/a:
Na moim modemie świecą stale wszystkie diody, może próbować naprawić na własną rękę?

Jedynie co możesz zrobić, to zresetować Cisco guzikiem, lub wymienić mu zasilacz (a jest to zasilacz nietypowy, bo ma 15V i chyba 2A).
Nic więcej sam nie zrobisz.
jarpen napisał/a:
Czy ktoś z Was robił ostatnio taki zabieg, możecie mi podpowiedzieć jak to przeprowadzić/skonfigurować najlepiej?

https://forum.upc.eu/t5/lacznosc-i-konfiguracja/cisco-epc3208-rejestracja-urzadzenia-powrot-do-przeszlosci/m-p/15605#M1563
_________________
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 06-08-2018, 18:42   

Cisco EPC3208 spokojnie chodzi też na 12V/2A. Ogólnie myślę, że zakres operacyjny to 10-18V, ale nie radzę podłączać więcej niż 15V :) Wiem, bo sam wymieniłem na 12V/2A. Jedynie trzeba trochę gniazdo "poszerzyć", bo 15v działa na mniejszym wtyku.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 06-08-2018, 18:55   

Coraz bardziej denerwują mnie losowe skoki pingów w Compalu i powoli rozglądam się za alternatywą. Możecie poradzić który modem Cisco kupić? Na co zwrócić uwagę?
Ostatnio zmieniony przez zylx 06-08-2018, 20:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 06-08-2018, 20:02   

zylx napisał/a:
Możecie poradzić który modem Cisco kupić?

W sumie w UPC Polska były tylko 2 czyste modemy kablowe - Cisco 3208 i Cisco 3212 w ED3.0 (i praktycznie tylko one wchodzą obecnie w grę).
Co więcej, aktywujesz tylko i wyłącznie modem, który kiedyś był aktywny w UPC Polska.
Maksymalne prędkości aktywowane przez UPC Polska na tych modemach to 250 Mb.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 06-08-2018, 21:39   

A czy gdyby były jakieś problemy da radę wrócić z powrotem do Compala?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: