Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze stykiem UPC-Play?
Autor Wiadomość
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 199
Wysłany: 16-04-2017, 14:03   Problem ze stykiem UPC-Play?

Zauważyłem teraz w święta, że z telefonu UPC trudno jest się wbić dzwoniąc do kogoś do sieci Play. System daje charakterystyczną melodyjkę "nie ma takiego numeru" lub nastaje głucha cisza i nic się nie dzieje.
Za którymś razem kolejnych prób dodzwonienia w końcu łaskawie zestawia połączenie.
Co ciekawe w tym samym czasie próba dodzwonienia się na te same numery Play (na które przez UPC było problem się wbić), ale dzwonimy testowo z sieci Orange, nie przedstawia żadnych problemów, połączenia są zestawiane od kopa za pierwszym razem.
Czyżby UPC miało jakieś priorytetowanie u Play? Dostali najniższy priorytet przy wejściu na ich sieć i stąd takie jaja?
Gdyby z orange w tym samym czasie próbując wbić się na Play były takie same przypadłości niedostępności tłumaczyłbym to winą Play, a tak sprawa robi się śliska. Jeden wchodzi bez problemu, inny ma problem i Play go niechętnie wpuszcza a dzwoniący dostaje kłamliwe informacje zwrotne, że numer wyleciał.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 10-07-2017, 22:26   

dekiel napisał/a:
Czyżby UPC miało jakieś priorytetowanie u Play? Dostali najniższy priorytet przy wejściu na ich sieć i stąd takie jaja?

To spróbuj z telefonu UPC zadzwonić na infolinię Morele.net pod nr 124184026 - dokładnie to samo, tylko, że nawet po miliardowej próbie nie zestawia połączenia.
Dzwoniąc z jakiejkolwiek komórki pod podany nr nie ma żadnego problemu - połączenie "pali" od kopa.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 10-07-2017, 22:30   

KOCUREK1970 napisał/a:
To spróbuj z telefonu UPC zadzwonić na infolinię Morele.net pod nr 124184026 - dokładnie to samo, tylko, że nawet po miliardowej próbie nie zestawia połączenia.

I oczywiście UPC nic o tym nie wie?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 10-07-2017, 22:52   

Cytat:
I oczywiście UPC nic o tym nie wie?

Bardziej tu upatruję problem w tym, że telefon w UPC to swego "rodzaju" telefon VOiP - mają jakiś serwer SIP i przez niego idzie cały ruch.
Telefon w UPC nie jest takim zwykłym telefonem stricte telefon stacjonarny.
Być może dlatego połączyć się nie da - ustawienie na centrali Morele, że odrzuca takie połączenia z takich telefonów (bo pewnie ruch idzie przez jakiś SIP amerykański).
_________________
 
 
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 199
Wysłany: 01-09-2017, 13:42   

Czy UPC ma jeden centralny serwer SIP w Warszawie i zmierza do niego ruch z całej Polski?
Taką wersję połowicznie kiedyś potwierdził jeden z konsultantów, ale ile w tym prawdy?
Gdybałem, że może każde duże miasto gdzie UPC świadczy swoje usługi ma takowego SIP-a?
Bo jeżeli jest tylko jeden serwer to rozumiem, że jak coś w nim wyleci to leży cała Polska ze swoją telefonią UPC? Chociaż teoria raczej kiepska, bo jak zgłaszałem problemy to wynikało, że dotyczą one tylko pewnych obszarów, a nie całej Polski - czyli to by przeczyło, że jest 1 serwer centralny.
Póki co wynika z tej teorii, że dzwoniąc do sąsiada za ścianą w bloku najpierw lecę sygnałem do Wawy i ten sam sygnał już wypluty przez SIP-a wraca - czyli te przynajmniej 600km "bezproduktywnej" trasy pokonuje, nie jak w centrali orange gdzie łącznie tam i z powrotem do sąsiada za ścianą po miedzianej parze (oba zapięci do tej samej centrali) uzbierało się z 5km. Chyba, że zwykłe analogi POTS w orange też odbywają setki km podróży-błądzenia zanim trafią do sąsiada w drugiej klatce bloku?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,59 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: