Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiepskie "wyjście" na swiat Orange 300
Autor Wiadomość
MariuszHL 
light master

Wysłany: 05-06-2017, 15:23   To mój test...

i wynika z niego ,że jest jakieś ograniczenie na tej stronie ponieważ podczas pomiary przepustowości łącza początek był od 880Mbits a potem tylko spadał więc i na łączu ORANGE FIBER jakie mam 600Mbits.

PS: Tak po za tym test był przeprowadzony na GOOGLE CHROME , na FIREFOX mam jakiś niski wynik 60Mbits , na EDGE 150Mbits więc widać zależy też od przeglądarki.

W FIREFOXE musiałem wyłączyć kilka dodatków ,które widocznie blokowały połączenie mimo teoretycznego zezwalania na połączenie z tą stroną i od razu wynik lepszy przed chwilą testowałem i wynik to 340Mbits.

NETFLIX - PRZEPUSTOWOŚĆ ŁĄCZA ORANGE FIRBER 600MBITS 2017-06-04.png
Plik ściągnięto 13 raz(y) 53,71 KB

omufo 
plus master

Wysłany: 05-06-2017, 21:48   

Teraz widać, ile warte są te kosmiczne megabity...

W UPC niezależnie od pory dnia mam praktycznie full łącza (to samo iTemplar). W Orange o 15 nie ma nawet połowy tego, co obiecują. Tak samo jest z pingami (o czym już mówiłem). W UPC niemal wszędzie mam te ~50ms. W Orange (z tego co czytałem) raz mogę bić rekordy i zbliżać się do 10-20, raz mogę mieć ponad 200. No ale zawsze można się pochwalić "światełkiem do mieszkania", nie zdając sobie sprawy z kiepskich łącz "gdzieś dalej"...

winforGD 
classic master

Wysłany: 24-06-2017, 20:47   

Dziękuję wam za te pomiary. Jednak rezygnuję z FTTH Orange i zostaję w UPC. Stara miłość nie rdzewieje :mrgreen: Nie ma sensu ryzykować stabilnego łącza UPC dla cyferek w Supernovie.

MariuszHL 
light master

Wysłany: 26-06-2017, 19:33   Słowo przeciw słowu...

dla Mnie nie ważne jakie łącze użytkownicy tego forum wybiorą i w jakim celu.
Najważniejsze jest to ,że sam byłem także w jego posiadaniu i na własnej skórze się przekonałem jak działa przynajmniej w moim rejonie bo problem był duży.
Szkoda mi osób ,które lubią sobie pograć na wysokim poziomie w gry typu LEAGUE OF LEGENDS czy WORLD OF WARCRAFT i będą musiały przechodzić przez to co ja przechodziłem.
Wasza sprawa bo tak czy inaczej na chwilę obecną UPC jest ostatnią firmą jaką brałbym pod uwagę na podpisywanie z nimi umowy na 24miesiące i rozumiem ,że firma może zrobiła znaczną poprawę pod względem PINGU w grach online ale i tak dało się zauważyć wartości 200ms pod koniec 2015 roku.
Patrząc na wszystkie firmy każda ma coś za karkiem i przez moje doświadczenie w tym aspekcie wiem ,że średnio 6miesięcy od momentu korzystania z usług parametry łącza pod względem PINGU się pogarszają nie zależnie od firmy z jakiej usług korzystałem a było ich PIĘĆ.
Cała reszta osób "KTÓRE UWAŻAJĄ SIĘ ZA OBYTE W TYM TEMACIE" mają wąską wiedzę bo wielu tutaj osób sami nie grając online polecają łącze do gier a to jest tak jakby osoba ,która skończyła TECHNIKUM SAMOCHODOWE po 20latach miała naprawić samochód od tamtego czasu nie mając nic wspólnego z tym zawodem.

brtk 
light master

Wysłany: 27-06-2017, 00:04   

Ja nie widzę żadnych problemów w grze LoL. Ping na wescie stabilny 31-33ms, na eascie 36-40. Żadnych skoków. Dwa lata temu upc miało problemy w lolu, pewnie wtedy co ty posiadales u nich lacze, w chwile sobie z nimi poradzili w przeciwieństwie do Orange co ma problemy juz od ponad dwoch lat 😀

Wez i przetestuj teraz a nie rozsiewasz opinie sprzed dwoch lat.

Odpowiedz do tematu