Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekodery do horizona kiedy.?
Autor Wiadomość
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-05-2017, 19:19   

Nie dyskusja nie dotyczy Replay TV
Dekoder horizon nie jest nowym dekoderem - pojawił się w ofercie w grudniu 2014
 
 
Jacek K. 
light master

Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-05-2017, 19:21   

Mój post był odpowiedzią na post dotyczący m.in. funkcji Replay TV - proszę przeczytać.
Źle się wyraziłem, chodziło mi o coś innego - już poprawiłem.
_________________
 
 
Yapio 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 128
Skąd: PL
Wysłany: 19-05-2017, 19:38   

Jacek K. napisał/a:
Do tej pory korzystałem z "szybkiego" przewijania x32,x64 i wtedy najczęściej były problemy.
Też zauważyłem taką prawidłowość.
Jacek K. napisał/a:
"Odkryłem" :) , że można poruszać się też strzałkami obok "OK". Przewija wtedy skokowo co 30sekund, ale już nie wyrzuca do menu - teraz tylko tak przewijam.Pzdr.
Dzięki za poradę. Sprawdzę. Ja natomiast próbowałem takiego triku. Najpierw szybkie przewijanie (x30 lub x64), a następnie zwalnianie do (x2) i play. Czasami działało, czasami nie, więc koniec końców dałem sobie spokój. :evil: Na razie ograniczyłem korzystanie z usługi Replay TV do minimum żeby zaoszczędzić sobie nerwów. :evil:
 
 
Masownik 
classic master

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 218
Wysłany: 20-05-2017, 11:18   

Panowie od lutego mam horizona i tak jak wszystkim wgral mi sie nowy soft chyba w kwietniu menu odnowione itd.. dzis rodzica technik zakladal upc i horizon i maja ten stary soft co ja na poczatku z ty menu z rpzed aktualizacji, samo im sie to z czasem zaktualizuje czy jak?
 
 
Yapio 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 128
Skąd: PL
Wysłany: 21-05-2017, 21:01   

@Masownik
Masownik napisał/a:
Panowie od lutego mam horizona i tak jak wszystkim wgral mi sie nowy soft chyba w kwietniu menu odnowione itd.. dzis rodzica technik zakladal upc i horizon i maja ten stary soft co ja na poczatku z ty menu z rpzed aktualizacji, samo im sie to z czasem zaktualizuje czy jak?
Jeśli Horizon do tej pory nie zaciągnął jeszcze nowego softu to spróbuj to na nim wymusić wg przepisów podanych tutaj: link do forum
 
 
TomekPL 
light master


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-05-2017, 09:13   

Dziś wieczorem przychodzi do mnie technik i będzie wymieniał Mediaboxa i wysłużonego Thomsona TWG870U na Horizona i Connect Boxa.

Na co zwrócić uwagę i po czym poznać czy dostałem wersję z najnowszym softem.
Wolę uniknąć sytuacji kiedy technik przyniesie mi coś ze starym oprogramowaniem.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 23-05-2017, 10:11   

Nic tak nie wkur... jak patrzenie na ręce
Daj spokój technikowi niech wszystko zainstaluje co Cię obchodzą jakieś aktualizacje? To tylko dla maniaków jest sprzęt ma działać i w takim stanie masz pokwitowac instalacje
 
 
Alex147 
easy master


Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 47
Skąd: 3-city
Wysłany: 23-05-2017, 11:19   

+1 GDA - niech sprzęt dzień nawet dwa dni popracuje. Instalacja sprzętu to jedno, a aktualizacje automatyczne to dwa. Technik obecnie nie ma już tak dużo do zrobienia jak kiedyś, o ile z samą infrastrukturą jest wszystko OK.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 23-05-2017, 12:08   

Alex147 napisał/a:
Szybkie pytanie przed decyzją: dekoder Horizon czy Moduł CI (telewizor na liście wspieranych). Ma być wygodnie i stabilnie.
Trudno porównywać MediaModuł CI+ i Horizon szczególnie z PVRem. Wiem, że bierzesz Horizona bez PVRa, ale wiele osób zaraz będzie pisać o PVRze. Tak w ogóle to nie porównuje się z MediaModułum CI+, bo on za nic nie odpowiada oprócz dekodowania, za wszystko odpowiada TV, więc porównuje się TV z Horizonem. Horizon jest jaki jest a modeli TV jest multum.

Jeżeli masz dobry TV z Smartem to będzie lepszy niż Horizon bez PVRa.
Podłącz TV do sygnału UPC i wszystko sam zobaczysz na tych ok. 30 odkodowanych programów.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 23-05-2017, 12:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marsallah 
classic master

Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 150
Skąd: W-wa
Wysłany: 23-05-2017, 12:20   

erwinsans napisał/a:
Błąd z odtworzeniem nagrania które się obecnie nagrywa chyba też poprawili. Wczoraj zadziałało perfecto.


U mnie wciąż nie działa. Problem występuje także gdy nagranie się zakończy i nie jest jedynym w folderze. Dotyczy tylko folderu o nazwie "Piłka nożna".

Nie zgłaszam, bo jakoś sobie radzę - cofam EPG do momentu nagrania i naciskam OK.

Aha, za to przewijanie na Replay TV działa mi bez zarzutu, bo widzę, że o tym sporo piszecie.
 
 
Alex147 
easy master


Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 47
Skąd: 3-city
Wysłany: 23-05-2017, 12:32   

Pitrek - dzięki za wyjaśnienie, zrobię krótki przegląd i zobaczymy co z tego wyjdzie. Bardziej zależy mi na stabilności niż wodotryskach, gdyż ciągłe problemy Mediabox z synchronizacją Audio-Video przepełniły czarę goryczy.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 23-05-2017, 12:39   

Oczywiście mając fajny Smart TV, podłączony do internetu, a na nim ciekawe aplikacje, zawsze można mieć Horizona. Niestety to temat rzeka, jak ktoś ma wisielczy humor to może być jak "Wybór między dżumą a cholerą"
_________________
 
 
TomekPL 
light master


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-05-2017, 09:16   

enrico2000 napisał/a:
Pytanie dot. nagrywania w poszczególnych trybach.

Wczoraj został mi wymieniony dekoder na Horizon. Wcześniej byłem szczęśliwym użytkownikiem Cisco.

Co to są za jaja, że w trybie Eco i Standardowym szwankuje nagrywanie i przesunięcie czasowe?

Wczoraj wieczorem ustawiłem dekoder na Eco, zaplanowałem nagranie w nocy. Rano sprawdziłem, wszystko ok, film nagrany, działa, pomyślałem super. Zaplanowałęm kolejne testowe nagranie i zaczęły się problemy.
Program został nagrany jednak da się odtworzyć tylko 20-40 sek. Potem wywala do TV na żywo. Jak przewijam, mijam 20 sek to robi się czarny ekran. Wyłaczyłem dekoder, włączyłem i dalej to samo, próbowałem nagrać kilka programów i ta sama sytuacja. Co ciekawe po resecie prądowym nagrania da się odtworzyć całe.
Przed chwilą ustawiłem dekoder na tryb Standard. Sytuacja podobna, tylko da się oglądnąć nagranie do ok 2 min, potem to samo. Po resecie prądowym nagrania działają bez problemu. Tak samo dekoder zachowuje się z przewijaniem, w trybie Eco przy pauzie mogę cofnąć lecz odtwarza jedynie ok 40 - 60 pierwszych sek a potem skacze do TV na żywo. W trybie Standard troszkę dłużej.

Też tak macie, czy to w moim egzemplarzu jest jakiś błąd? Soft w tych dekoderach jest dalej tak skopany, że nagrywarki można używać tylko w trybie Szybkim? Ew. w innym ale przed uruchomieniem nagrań resetować urządzenie?

Jak takie cuda się dzieją z tym czymś to odstępuję od umowy bo szkoda nerwów i kasy.


Dekoder technik zainstalował u mnie 23.05 wieczorem.
Wczoraj w celach testowych włączyłem mu nagrywanie finału LE.
Sytuacja identyczna jak u Ciebie. Nagranie odtwarza się do 16 sek, potem czarny ekran i wywalenie do TV na żywo. Wyłączenie i włączenie z pilota nie pomaga, nagranie da się dotworzyć dopiero po wyłączeniu dekodera przyciskiem z tyłu. Sprawdziłem w ustawieniach i Horizon był ustawiony na tryb "Eco"....
Druga sprawa to fakt, że po przyjściu technika dekoder działał nawet ładnie.
Wczoraj zaczął już trochę mulić przy przewijaniu kanałów, pilot też średnio reaguje - często trzeba wciskać coś po kilka razy aby załapał...
_________________
 
 
logigamer 
Klikacz

Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 6
Wysłany: 25-05-2017, 23:42   

Cześć,

Właśnie dzwonili do mnie z UPC z nową ofertą (po pół roku po podpisaniu nowej umowy)

Mam teraz telewizje standard + net 250mbs z kartą CI+. (79.99zł miesiecznie)

A że mój telewizor ma świetny obraz ale beznadziejne SmartTV (Toshiba!) to myślę by wziąć od nich co mi oferują:

1.) Zamiast CI+, dekoder Horizon oraz Pakiet Eleven Sport (3 kanały, oglądam tylko sport i informacje na TV) --> + 10zł do abonamentu
2.) Zamiast CI+, dekoder Horizon z dyskiem oraz Pakiet Eleven Sport (3 kanały) --> + 20zł do abonamentu

Oferta nie jest zła ale mam pytania:

1. czy Horizon Router ma opcje bridge? z tego co czytam to nie ma... (Mam router Asusa RT-AC68U i jestem zadowolony oraz UPC modemorouter Compal biały ustawiony w bridge mode) - działa bardzo OK, ten Asus robi dobrą robotę a mam dziwny układ mieszkania i słaby zasięg w innych pokojach...

2. Pani z ofertą powiedziała, że mogą mi Compala zostawić - ale wtedy muszę dekoder Horizona podłączyć do Asusa? Czyy po miedzi dla TV ściagnie mi również Replay TV (7dni wstecz)?

Z góry dzięki!
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-05-2017, 23:53   

logigamer napisał/a:
A że mój telewizor ma świetny obraz ale beznadziejne SmartTV (Toshiba!)

Horizon ma jeszcze gorsze smart tv. Połowy aplikacji, które kiedyś były dziś już nie ma (Demotywatory, Facebook) inna połowa aplikacji nie działa prawidłowo (YouTube). Poczytaj sobie opinie o tym "cudownym" sprzęcie.

[ Dodano: 25-05-2017, 23:56 ]
logigamer napisał/a:
1. czy Horizon Router ma opcje bridge? z tego co czytam to nie ma... (Mam router Asusa RT-AC68U i jestem zadowolony oraz UPC modemorouter Compal biały ustawiony w bridge mode) - działa bardzo OK, ten Asus robi dobrą robotę a mam dziwny układ mieszkania i słaby zasięg w innych pokojach...

Jak Horizon działa jako modemorouter to nie. Nie ma trybu bridge.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: