Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horizon problem z dźwiękiem
Autor Wiadomość
AilO 
Klikacz

Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 9
Wysłany: 08-05-2017, 11:34   

Naprawdę nikt nie puszcza dźwięku z Horizona via kino domowe?
Wczoraj spędziłem 2h starając się jakoś ustawić mojego Denona, coby dźwięk był chociaż akceptowalny.
Niestety, nie jestem w stanie. mam taki objaw, że niezależnie od ustawień, 80-90% dzwięku idzie z głośnika centralnego. masakra.
 
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 624
Skąd: 3City
Wysłany: 12-05-2017, 16:10   

Faktycznie w przypadku Horizona jest ciszej.
Na Mediaboxie głośność TV była gdzieś na poziomie 10, teraz mam na ok. 16-18.
Po prostu muszę trochę mocniej pogłośnić.

Poza tym jest różnica gdy pod dekoder podpięty jestem TOSLINK-iem lub analogowo.
Gdy dźwięk na wzmacniacz (Rotel A14) puszczam cyfrowo jest zdecydowanie ciszej niż analogowo poprzez RCA.
Co ciekawe dźwięk po TOSLINK-u jest wyraźnie gorszej jakości niż po analogu. Jakiś taki stłumiony, bez werwy, zamulony, no i zdecydowanie cichszy. Po RCA jest OK. Petarda.

Z czymś takim spotykam się po raz pierwszy, ponieważ zawsze połączenia cyfrowe wykazywały się większą dynamiką niż analogowo.
_________________
 
 
chmielpl 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 92
Wysłany: 12-05-2017, 17:05   

AilO, U mnie cały czas jest dźwięk jakby ciszej, a między 45-100 % nie ma już różnicy, mam już 3 dekoder horizon i w każdym tak było, reklamowałem je bo w pierwszy się zawieszał i miałem czarny ekran w drugim padło gniazdo hdmi, w obecnym póki co ok, ale nie działa przedni panel z diodami więc nie pokazuje kiedy nagrywa i czy jest wifi (ale to pikuś).
Zastanawiam się czy nie przejść na CI+ po zakończeniu umowy i wtedy nie będzie problemu z dźwiękiem.

PS. włącz możliwość odpowiedzi na PW, jeśli chcesz żeby ktoś na Twoje wiadomości odpowiadał.
_________________
 
 
AilO 
Klikacz

Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 9
Wysłany: 13-05-2017, 11:02   

chmielpl napisał/a:
AilO, U mnie cały czas jest dźwięk jakby ciszej, a między 45-100 % nie ma już różnicy, mam już 3 dekoder horizon i w każdym tak było, reklamowałem je bo w pierwszy się zawieszał i miałem czarny ekran w drugim padło gniazdo hdmi, w obecnym póki co ok, ale nie działa przedni panel z diodami więc nie pokazuje kiedy nagrywa i czy jest wifi (ale to pikuś).
Zastanawiam się czy nie przejść na CI+ po zakończeniu umowy i wtedy nie będzie problemu z dźwiękiem.

wymielili mi wczoraj horajzona na nowy. poziom dzwięku taki sam (niestety), ale mam wrażenie, że ma "szerszą scenę". Ogólnie bardzo dużo dzwięku idzie mi przez głośnik centralny, nie jestem w stenie tego "wysterować" w amplitunerze. Na mediaboxie było ok, musiałem nawet centrala podciągać w górę aby poprawić dzwięk.

chmielpl napisał/a:

PS. włącz możliwość odpowiedzi na PW, jeśli chcesz żeby ktoś na Twoje wiadomości odpowiadał.

UPS - poprawiłem :)
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2017, 11:21   

AilO, To czemu nie przejdziesz na mediaboxa spowrotem?
 
 
AilO 
Klikacz

Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 9
Wysłany: 13-05-2017, 21:59   

MrPepka napisał/a:
AilO, To czemu nie przejdziesz na mediaboxa spowrotem?

mam jeszcz tydzień na zastanowienie.
Po wymianie dzwięk jest lepszy. popracuję jeszcze ustawieniami ampli. mam nadzieję że uda się uzyskać satysfakcjonujący.
Do mediaboxa wracać nie chcę. to jednak przestarzały sprzęt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: