Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekodery do horizona kiedy.?
Autor Wiadomość
tomko 
Klikacz

Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 14
Wysłany: 23-04-2017, 21:38   

Też jestem nowym użytkownikiem Horizona, ale bez nagrywarki. Wiem, że nagrywarka to (podobno) główna funkcjonalność tego dekodera, ale mi zależało, żeby pożegnać się z Mediaboxem, który długo się uruchamiał i czasami trzeba było kilka razy naciskać, żeby zareagował.
Mam dekoder ustawiony w trybie Eco. Powoduje to, że niestety od momentu włączenia dekodera do włączenia danego programu mija ponad 30 sekund. Monter mówił, że w tym trybie nie będzie możliwości korzystania np. z youtube'a czy My Prime'a (sam internet mam z dodatkowego connect boxa). Pomimo trybu Eco na dekoderze cały czas świeci się dioda sygnalizująca działanie wi-fi, a youtube i inne aplikacje działają. @swat997 - czy Ty też tak masz?
Próbowałem w ustawieniach wyłączyć wi-fi, żeby sprawdzić co się stanie i po naciśnięciu "Dezaktywuj Wi-Fi" pojawił się monit, że dezaktywacja skończyła się niepowodzeniem. Jednak w suatwieniach sieci zamiast "Dezaktywuj Wi-Fi" pojawia się wówczas "Aktywuj Wi-Fi", więc w końcu nie wiem czy wi-fi działa czy nie (dioda cały czas się świeci).
Moje pytanie - czy ten internet w dekoderze pochodzi z wi-fi czy z kabla koncentrycznego podłączonego z tyłu?

Co do samego dekodera, to na razie nie stwierdziłem większych problemów. Funkcja Replay działa (niestety nie działa przewijanie i trzeba naoglądać się kilka minut reklam przed właściwym programem), przyjazne menu, póki co nie było konieczności resetowania. Zobaczymy jak będzie dalej :)
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 23-04-2017, 22:07   

tomko napisał/a:
Moje pytanie - czy ten internet w dekoderze pochodzi z wi-fi czy z kabla koncentrycznego podłączonego z tyłu?
Horizon jest podłączony do "chmury" przez kabel koncentryczny i stamtąd działa YouTube lub My Prime.
A Propos kontrolki:
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...ontrolka#181128
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 23-04-2017, 22:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 23-04-2017, 22:10   

Cytat:
Próbowałem w ustawieniach wyłączyć wi-fi, żeby sprawdzić co się stanie i po naciśnięciu "Dezaktywuj Wi-Fi" pojawił się monit, że dezaktywacja skończyła się niepowodzeniem. Jednak w suatwieniach sieci zamiast "Dezaktywuj Wi-Fi" pojawia się wówczas "Aktywuj Wi-Fi", więc w końcu nie wiem czy wi-fi działa czy nie (dioda cały czas się świeci).

To sprawdź na jakimś analizatorze wifi.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 23-04-2017, 22:17   

tomko napisał/a:
...więc w końcu nie wiem czy wi-fi działa czy nie (dioda cały czas się świeci)
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...ontrolka#181158
_________________
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 24-04-2017, 07:18   

Może to zagadnienie już było, ale jaki jest najlepszy tryb pracy Horizona? Wyłączać go na noc czy ma być na czuwaniu? Ma to znaczenie?
 
 
Jacek K. 
light master

Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-04-2017, 08:41   

tomko napisał/a:
(...) Pomimo trybu Eco na dekoderze cały czas świeci się dioda sygnalizująca działanie wi-fi, a youtube i inne aplikacje działają. @swat997 - czy Ty też tak masz?
Próbowałem w ustawieniach wyłączyć wi-fi, żeby sprawdzić co się stanie i po naciśnięciu "Dezaktywuj Wi-Fi" pojawił się monit, że dezaktywacja skończyła się niepowodzeniem. Jednak w suatwieniach sieci zamiast "Dezaktywuj Wi-Fi" pojawia się wówczas "Aktywuj Wi-Fi", więc w końcu nie wiem czy wi-fi działa czy nie (dioda cały czas się świeci).
Moje pytanie - czy ten internet w dekoderze pochodzi z wi-fi czy z kabla koncentrycznego podłączonego z tyłu?

Co do samego dekodera, to na razie nie stwierdziłem większych problemów. Funkcja Replay działa (niestety nie działa przewijanie i trzeba naoglądać się kilka minut reklam przed właściwym programem), przyjazne menu, póki co nie było konieczności resetowania. Zobaczymy jak będzie dalej :)


Witam,
z WiFi też tak mam :) . Problem jest znany, ma być podobno rozwiązany do końca kwietnia. Próbowałem sprawdzić na WiFi Analyzer (Android), ale mam wokół bardzo dużo sieci ...
Funkcja przewijania w Replay TV jest dostępna (choć u mnie często działa źle - pisałem o tym), ale nie na wszystkich kanałach.
Pzdr.
_________________
 
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 24-04-2017, 10:31   

Jacek K. napisał/a:
tomko napisał/a:
(...) Pomimo trybu Eco na dekoderze cały czas świeci się dioda sygnalizująca działanie wi-fi, a youtube i inne aplikacje działają. @swat997 - czy Ty też tak masz?
Próbowałem w ustawieniach wyłączyć wi-fi, żeby sprawdzić co się stanie i po naciśnięciu "Dezaktywuj Wi-Fi" pojawił się monit, że dezaktywacja skończyła się niepowodzeniem. Jednak w suatwieniach sieci zamiast "Dezaktywuj Wi-Fi" pojawia się wówczas "Aktywuj Wi-Fi", więc w końcu nie wiem czy wi-fi działa czy nie (dioda cały czas się świeci).
Moje pytanie - czy ten internet w dekoderze pochodzi z wi-fi czy z kabla koncentrycznego podłączonego z tyłu? ...


Witam,
z WiFi też tak mam :) . Problem jest znany, ma być podobno rozwiązany do końca kwietnia


Ja miałam tak i pomogło wyłączenie dekodera na kilka sekund z prądu.
 
 
Jacek K. 
light master

Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-04-2017, 10:38   

Próbowałem też resetu + zgłoszenia do UPC > bezskutecznie, szybkie przewijanie w zasadzie zawsze kończy się powrotem do listy programu TV i muszę powtarzać aż do skutku. Szkoda, że to tak u mnie źle działa, bo często korzystam z tej funkcji.
Pzdr.
_________________
 
 
tomko 
Klikacz

Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 14
Wysłany: 24-04-2017, 11:27   

Zalogowałem się po LAN do ustawień sieci w dekoderze i wyłączyłem wi-fi. Teraz już nie świeci mi się ta dio0da i nie widzę dostępnej sieci wi-fi od dekodera. Pewnie też zużycie prądu będzie ciut mniejsze :)
Dzięki za wskazówki
 
 
Jacek K. 
light master

Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-04-2017, 12:18   

Też już nie mam zielonego znaczka WifI wyświetlanego na dekoderze :) ... skorzystałem z pomocy UPC. Uzyskałem również informację, że gdy to WiFi jest włączone, może zakłócać pracę zewnętrznego modemu.
Pzdr.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 24-04-2017, 12:54   

Jacek K. napisał/a:
Próbowałem sprawdzić na WiFi Analyzer (Android), ale mam wokół bardzo dużo sieci ...

Widzę, że już :arrow: powyłączaliście Wi-Fi w Horizonie, ale może przyda się innym: w Horizonie, nazwa sieci SSID ma format:
- 2,4GHz: UPC24xxxxxxx
- 5GHz:    UPC50xxxxxxx
Nazwę sieci i hasło znajdziesz na naklejce umieszczonej na spodzie dekodera oraz po naciśnięciu MENU na pilocie i wybraniu > ikony KOŁA ZĘBATEGO > SIEĆ > STATUSU SIECI.


No i ta "nasza" sieć pewno jest najsilniejsza.
_________________
 
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 629
Skąd: 3City
Wysłany: 24-04-2017, 14:02   

tomko napisał/a:

Mam dekoder ustawiony w trybie Eco. Powoduje to, że niestety od momentu włączenia dekodera do włączenia danego programu mija ponad 30 sekund. Monter mówił, że w tym trybie nie będzie możliwości korzystania np. z youtube'a czy My Prime'a (sam internet mam z dodatkowego connect boxa). Pomimo trybu Eco na dekoderze cały czas świeci się dioda sygnalizująca działanie wi-fi, a youtube i inne aplikacje działają. @swat997 - czy Ty też tak masz?
Nie wiem jak jest w Horizonach bez HDD, ale w moim z nagrywarką są trzy tryby, pełny, standard i eco. Pełny to tryb "żre jak cholera", ale włącza się natychmiast. Z tego co się orientowałem tylko ten ostatni (eco) wyłącza WiFi, nie można zdalnie nagrywać i podnosi się kilka minut.

Ja mam w trybie standard ( wyłączony to po kilku minutach czerwone światełko, jest cichy, dysk nie pracuje), jest energooszczędny, podnosi się ok. 30 sekund, można w nim zlecać nagrywanie poprzez mobilne aplikacje Horizon Go. Ten tryb jest chyba najciekawszy.

Aha, ja mam internet z Compala, wewnętrzne wifi jest totalnie nieaktywne.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 24-04-2017, 14:15   

swat997 napisał/a:
Z tego co się orientowałem tylko ten ostatni (eco) wyłącza WiFi, nie można zdalnie nagrywać i podnosi się kilka minut.

:arrow: Tryb poboru energii na dekoderze Horizon
_________________
 
 
tomko 
Klikacz

Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 14
Wysłany: 24-04-2017, 14:44   

swat997 napisał/a:
tomko napisał/a:

Mam dekoder ustawiony w trybie Eco. Powoduje to, że niestety od momentu włączenia dekodera do włączenia danego programu mija ponad 30 sekund. Monter mówił, że w tym trybie nie będzie możliwości korzystania np. z youtube'a czy My Prime'a (sam internet mam z dodatkowego connect boxa). Pomimo trybu Eco na dekoderze cały czas świeci się dioda sygnalizująca działanie wi-fi, a youtube i inne aplikacje działają. @swat997 - czy Ty też tak masz?
Nie wiem jak jest w Horizonach bez HDD, ale w moim z nagrywarką są trzy tryby, pełny, standard i eco. Pełny to tryb "żre jak cholera", ale włącza się natychmiast. Z tego co się orientowałem tylko ten ostatni (eco) wyłącza WiFi, nie można zdalnie nagrywać i podnosi się kilka minut.

Ja mam w trybie standard ( wyłączony to po kilku minutach czerwone światełko, jest cichy, dysk nie pracuje), jest energooszczędny, podnosi się ok. 30 sekund, można w nim zlecać nagrywanie poprzez mobilne aplikacje Horizon Go. Ten tryb jest chyba najciekawszy.

Aha, ja mam internet z Compala, wewnętrzne wifi jest totalnie nieaktywne.


U mnie w trybie eco wi-fi działało pomimo, że w ustawieniach sieci pisało "Zostałeś odłączony od sieci". Mieszkam na osiedlu, gdzie dużo osób korzysta z usług UPC, więc nawet nie zorientowałem się, że jedna z sieci wi-fi to sieć od dekodera Horizon. Dopiero jak podpiąłem się kabelkiem, to udało mi się wyłączyć zbędne wi-fi (też mam osobnego connect-boxa czyli compala).

@swat997 co rozumiesz pisząc "dekoder podnosi się ok. 30 sekund".
U mnie w trybie eco od momentu włączenia dekodera do wyświetlenia obrazu na TV mija jakieś 35 sekund, ale do uzyskania dostępu do aplikacji (czyli ten internet z chmury) należy odczekać kolejne kilka minut (ok. 4-5).
Rozumiem, że w trybie standard czas na dostęp do aplikacji (internetu) skraca się do ok. 30 sekund? A jak z czasem wyświetlania sygnału na TV po uruchomieniu z pilota?
 
 
mmatuszewski12 
easy master

Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 35
Wysłany: 25-04-2017, 01:05   

Ja tego nie rozumiem...ustawiłem na tryb standard..wyłączam dekoder pilotem...włączam i nadal włącza się jak przy trybie szybkim w 4-5 sekund? W ustawieniach jednak jest napisane "standard" czyli tak jak ustawiłem...próbowałem też na eco i to samo...

EDIT:

Ok, jest...trzeba odczekać taką dłuższą chwilę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: